Chuťovky u Tiffanyho

Chuťovky u Tiffanyho

Modrá farba s tyrkysovým nádychom je pre každého fashionistu známym pojmom. Poukazuje na top klenotnícku značku, ktorá je snom každej ženy a dostala sa do množstva filmov, či kníh. Azda najviac zarezonovala v podobe knihy od Trumana Capoteho, Raňajky u Tiffanyho, ktorá bola sfilmovaná s prekrásnou Audrey Hepburn. Najnovšiu a určite najnezvyčajnejšiu inšpiráciu týmto klenotníctvom nájdete v Banskej Bystrici, v podobe štýlového fastfoodu. 

tiffany fast food banska bystrica interiér

Takmer nepísaným pravidlom sa stáva to, že po najlepšie gastronomické zážitky cestujeme do okolia Banskej Bystrice. Spojiť fastfood s menom luxusu, sa môže na prvý pohľad zdať nápadom šialeným. To by však za tým nemohol stáť známy šéfkuchár Peter Kulhány so svojim tímom. Kontrasty sú to pravé, čo tu svojej klientele ponúka.

tiffany fast food banska bystrica interiér suroviny

Interiér moderného fastfoodu vraví o tom, že dôležitá je atmosféra. A tá je tu vskutku úžasná.  Na strope krásne lustre, starodávne klenby a rámy a dole industriálny štýl v podobe podlahy a lavíc z lešenárskych trubiek. Samozrejme všade prítomná typická tyrkysová farba. Otvorená kuchyňa, veľká tabuľa zhromažďujúca objednávky. Rádio, či zvuky z tabule sa mixuje s vravou. Veď tak to má vo fastfoode byť! Anonymita v ruchu mesta.

tiffany fast food banska bystrica interiér surovinytiffany fast food banska bystrica interiér surovinytiffany fast food banska bystrica interiér

Apropo, jedlo. Sme v  Tiffany Favorite Food a jeme rezne, burgre, či pohánkové palacinky. Všetko s rukopisom Smartfoodu, s dôrazom na kvalitné suroviny a efektné servírovanie. A cena? Tá zostáva prijateľná. Tak sa niet čomu čudovať, že kroky Bystričanov mieria často práve tam.

titiffany banska bystrica bananytiffany fast food banska bystrica jedlo

Odpoveďou na veľký dopyt sa stala najnovšia prevádzka v obchodnom centre Európa, pod názvom Tiffany Fresh. Moderný dizajn, otvorená kuchyňa a to, že vidíte kuchárovi “do hrnca”, pôsobí v tomto konzumnom prostredí absolútne sviežo. Ako mentolkou by sa dala nazvať aj ponuka jedál, ktorú prispôsobili rytmu miesta. Šaláty, cestoviny, panenka, morka či pohánková palacinka. Chvíľka na spomalenie a vychutnanie si života. Myslíme ekologicky, a aj preto sa jedlo servíruje na taniere z ryžového papiera a je sa dreveným príborom. Trošku ťažkopádnejšie, ale za to nesmierne sexi. Veď kto by dnes nechcel byť “eko”?

tiffany fast food banska bystrica kuchyňa europatiffany fast food banska bystrica jedlotiffany fast food banska bystrica kuchyňa europa

 

 

Tiffany Favorite Food nájdete aj na facebooku.

 

Text: Simona Budinská

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Odporúčané články

Prihlásiť sa na odber
Upozornenie na
guest
0 Komentárov
Vložené komentovanie
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše názory, prosím zanechajte nám komentár.x
()
x