Zlín tieto dni žije kávou aj vďaka ETA Kávafest

 Zlín tieto dni žije kávou aj vďaka ETA Kávafest

Aj tento rok sme hrdým mediálnym partnerom obľúbeného festivalu kávy v Čechách- Kávafest-u.

„Kávafest organizujeme každý rok pri príležitosti Medzinárodného dňa kávy, ktorý je 1. októbra. A rovnako, ako každý rok, aj teraz sa môžu ľudia tešiť až na sedemdňový program, ktorý prepája podniky ponúkajúce kávu v Zlínskom kraji, rovnako ako aj jednodennú akciu Deň kávy v Kongresovom centre Zlín,“ povedal organizátor akcie, Jaroslav Střecha.

Kávatour po kaviarniach

Odvážny projekt, aký sa v Zlínskom kraji deje tieto dni, je skutočne nielen ťažké zastrešiť, ale aj zorganizovať. Do Kávatour sa zapojilo 15 kaviarní a reštaurácií.

„Tieto podniky pre svojich hostí pripravujú vždy niečo navyše, či už kávový dezert, zaujímavú kávu na druhom mlynčeku, alebo zvýhodnenú kávovú ponuku“, láka k návšteve Jaroslav Střecha.

Ali Macsai Samay

 „Je to veľmi motivujúce, keď vidím, že reálne pomáhame meniť životy ľudí k lepšiemu“, tvrdí Ali Macsai z pražiarne Samay.

Čítať viac >

Podniky zapojené do akcie hostia spoznajú nielen podľa plagátu ETA Kávafest, ale aj podľa zaradenia do kávovej mapy, či na webe  www.kavafest.cz. Tí akční, si môžu vziať kávový pas a zbierať pečiatky. Vďaka nim sa zaradíte do súťaže o kávové ceny – kávy z najrôznejších regiónov a baristické váhy. Rovnako je pre účastníkov pripravená aj fotografická súťaž s názvom „Vyfoť kávu a vyhraj“.

Navštívte Deň kávy vo Zlíne- už 16. 10.

Ak sme vás na putovanie za kaviarňami nezlákali, iste za zmienku stojí ETA Kávafest – Deň kávy Zlín, ktorý bude 16.10. 2021. v priestoroch kongresového centra Zlín. „Ide o celodenný festival, kde milovníci kávy zažijú prednášky, workshopy, či degustácie káv. Rovnako sme zaradili aj veľmi obľúbený trh kávy, ktorý je plný stánkov s kávou a kávovým príslušenstvom. Návštevníci budú môcť ochutnať a zakúpiť si kávy od veľkých pražiarní, ale aj od tých regionálnych a lokálnych. Čerešničkou na pomyslenej kávovej torte je jednoznačne účasť zaujímavých hostí a ich prednášky- napríklad známy lektor Školy kávy, Roberto Trevisan, či herec, bloger a sprievodca gurmánským svetom Lukáš Hejlík (tvorí podobný kontent ako aj my, na Kavickari.sk), alebo cestovateľka a zakladateľka Nadačného fondu Arhuacos na podporu kolumbijských indiánov v horách Sierra Nevady, Alena Antonovičová“, prezentuje Jaroslav Střecha.

Káva Fest vo Zlíne je obľúbenou kávovou udalosťou.

 

Text: ETA Káva Fest Zlín

Foto: archív Kávičkári.sk a ETA Káva Fest Zlín

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články