Gourmetttalk- Kávový festival a baristický majster Slovenska 2018

 Gourmetttalk- Kávový festival a baristický majster Slovenska 2018

 

Cveng kávových lyžičiek a vzduch výberovej kávy z celého sveta, to my kávičkári máme nesmierne radi. Srdečne vás pozývame na kávový festival Standart a dvojdňové finále súťaže Barista 2018.  Poďte spolu s nami, už tento víkend!

Obľúbený festival sa  presunie z bratislavského Sheratonu do úplne nových priestorov. Posledný aprílový víkend – 28.-29. apríla 2018 – bude v novo-otvorenom kultúrnom priestore Nádvorie, v Trnave. Čo dodá podujatiu iste nový a hlavne príjemný rozmer.

foto

Hlavným kávovým programom v Nádvorí bude dvojdňové finále súťaže Barista 2018. Zúčastnia sa jej tí najlepší baristi na Slovensku, ktorí bojovali o postup v semifinále v Starom Smokovci. Každá z piatich finálových kategórií má svojho víťaza, ktorý postúpi na oficiálne majstrovstvá sveta do Dubaja, Belo Horizonte alebo Amsterdamu. Účelom súťaže je zvýšenie kvality kávového remesla na Slovensku a to vďaka slovenskej pobočke neziskovej organizácie Specialty Coffee Association.

foto

Baristickú súťaž bude dopĺňať o degustačnú a obsahovú časť víkendové podujatie Standart Coffee Festival. Na sprievodných prednáškach a workshopoch vystúpia slovenské a zahraničné osobnosti odvetvia výberovej kávy.

káva

Stretneme sa s…..

Švédskym pražiarom a finalistom londýnskej súťaže Coffee Masters, Patrikom Rolfom, ktorý popíše zrod svojej pražiarne April a porozpráva o hodnotách v pražení. Írsky zakladateľ pražiarne 3fe, Colin Harmon, sa podelí o svoje zážitky z budovania nového podniku v Dubline a pridá svoj postoj k senzorickým certifikáciám. Nebude chýbať ani Nick Mabey, vedúci kvality v londýnskej pražiarni Assembly Cofffee, ktorý sa bude venovať budúcnosti automatizácie v odvetví výberovej kávy a kontroly kvality v pražiarni.

káva

Tu rozhodne nemôže žiaden kávičkár chýbať.

Viac informácii nájdete aj na Facebooku.

Sledujte náš instagram, kde môžete súťažiť o dva lístky na toto skvelé podujatie.

Festival

Foto: archív Kávičkári.sk

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Guťka Markocsyová

Pôžitkárka, instaguru a organizačný mozog celého portálu. Naša Guťka plánuje všetky cesty, fotenia i články. A vďaka jej citlivému oku je výsledná podoba článkov taká, aká je. I sociálne siete také, aké sú.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články