Martinské Basta Fidli

 Martinské Basta Fidli

 

Kúzla a rozprávkový svet akoby tu boli skutočnosťou. Veľký a multifunkčný priestor s pokladmi a mágiou nielen v šálkach nájdete priamo na hlavnom námestí v Martine. Aka fuka funda luka! Vitajte v Basta Fidli.

Basta Fidli Martin

Basta Fidli Martin 

Šťastie sa vraj kúpiť nedá. Šálka kávy áno. Aspoň tak nás tu vítajú. V Martinskej prevádzke to nie je však iba o káve. Šťastie, radosť, smiech sa tu šíria celým nádherným a najmä vzdušným priestorom.

Basta Fidli káva

Basta Fidli káva

Schody vedúce nahor sú predzvesťou kúzelného sveta. Detská hernička pre najmenších, tanečná sála, kaviareň s veľkou romantickou terasou, ktorá je prikrytá plachtou. Podvečer ju dopĺňajú svetielka pripomínajúce romantické lampióny šťastia. To všetko nájdete na jednom mieste, ktoré akoby vykúzlil kúzelník zo zázračného klobúka.

terasa basta fidli

Od prvého okamihu sa tu cítite vítaným hosťom. Hneď ako zdoláte točivé schody, pod ktorými máte možnosť „zaparkovať“ kočiar, srdečne a vrúcne vás privítajú dvaja majordómovia so psou dušou Pedro a Aston. Pripravená je aj „autobusová zastávka“ – lavička, ktorú pomenovali majitelia. Je tu pre všetkých rodičov, ktorí si „vyzdvihujú“ svoje ratolesti z hodín tanca, či pohybových cvičení. Dominantou kaviarenskej časti je však zelený barový pult, kde vznikajú všetky magické kreácie. Aj vôňa je tu akási iná, kombinácia sviečok, koláčov a ovocia. Je špecifická a jedinečná, preniká pomaly a o to dlhšie ostane nielen v nose ale i v pamäti.

Basta Fidli pes

Basta Fidli káva

Basta Fidli pes

Biele steny, trochu hipsterského, industriálneho, či starodávneho nábytku. Všade je veľa detailov, ktoré spolu zázračne ladia aj keď sú tak veľmi odlišné. Na stenách visia fotografie pani majiteľky, milovníčky tanca, inšpiratívnej a kreatívnej ženy, ktorá spolu so svojim priateľom celú kaviareň dizajnovala. Vidieť a najmä cítiť, že život je pre nich výzvou. Nielen, že kaviareň spoločné otvorili, ale spoločne sa púšťajú do nových projektov. Napríklad pečenie a veľkovýroba koláčov. Sú majiteľmi akej si kúzelnej paličky, a ich kreácie vyzerajú krásne a navyše sú veľmi chutné a vedia ich prispôsobiť aj vašim intoleranciám.

Basta Fidli koláče

Basta Fidli koláče

Tóny príjemnej hudby sa šíria až k industriálnym lampám a do každého kúta. Hoci majitelia veľa cestujú a prinášajú si veľké množstvo inšpirácie dbajú na lokálnosť a podporujú miestny región. Dotyk Martinčanov nájdete napríklad v drevených nápisoch. Kúsok z Martinských holí nájdete v podobe čučoriedok pridaných v koláčoch i v rôznorodom raňajšom menu. Pre osvieženie sú tu svieže kombinácie v limonádach. Fresh džúsom nepohrdne azda nik. Na mlynčeku ponúkajú kávu, talianskej značky, Kimbo. Pokojne vám ju pripravia aj so sójovým mliekom. Ak je kúziel ešte stále málo. Máme pre vás ďalšie.

Basta Fidli kimbo káva sójové mlieko

Denná kaviareň organizuje detské bábkové predstavenia, oslavy, školenia, tanečné a pohybové kurzy. Vašu fantáziu rozvinie aj navrhovanie vlastných hrnčekov. Pokojne si tak môžete rozprávkovú atmosféru zobrať domov. A kto vie, možno si vytvoríte vlastný hrnček var. Viete čo je najkrajšie? Basta Fidli nie je ilúzia ani imaginárny svet. Je to prekrásna realita, ktorú treba zažiť.

Basta Fidli Martin

 

Basta Fidli nájdete aj na facebooku.

 

Text: Augustína Markócsyová

Foto: Tomáš Turek

 

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Guťka Markocsyová

Pôžitkárka, instaguru a organizačný mozog celého portálu. Naša Guťka plánuje všetky cesty, fotenia i články. A vďaka jej citlivému oku je výsledná podoba článkov taká, aká je. I sociálne siete také, aké sú.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *