Villa Rosa – ukrytý gastronomický poklad v srdci Dunajskej Stredy

 Villa Rosa – ukrytý gastronomický poklad v srdci Dunajskej Stredy

V meste Dunajská Streda, priamo v srdci Žitného ostrava, nájdete skrytý poklad i pre náročných milovníkov pohody, kvalitnej gastronómie a lokálnych produktov – Penzión Villa Rosa. Tento útulný penzión v romantickom štýle je nielen miestom na oddych, ale aj bránou k špičkovej gastronómii. Pripojte sa k nám a odhaľte, čo robí z Villa Rosa viac než len miesto na prenocovanie.

Villa-Rosa-reštaurácia
Villa Rosa, známa svojím nezameniteľným štýlom, nezaostáva ani v oblasti gastronómie. Jej reštaurácia je ohniskom kulinárskeho umenia, kde sa stretávajú tie najlepšie chute, vône a kreativita.

Ubytovanie v unikátnom štýle

Villa Rosa sa vyznačuje elegantným charakterom. Každý kúsok nábytku a každý detail v celom penzióne je starostlivo vybraný majiteľkou. Presne tak, aby vytvoril atmosféru a pocit pohodlia. Dobové zariadenie a štýlové doplnky vám otvoria dvere do romantického obdobia čias minulých.

Ruža je dominantným prvkom ako v exteriéri, tak v interiéri. Aj samotné izby sú pomenované podľa odrôd ruží.

Ako už samotný názov, Villa Rosa, naznačuje, ruža ako kráľovná kvetov je všadeprítomná. Vo všetkých možných prevedeniach, náznakoch a podobách. A tak aj každá izba nesie názov podľa inej ruže. Izby, celkovo ich je 8, sú zariadené individuálne a s láskou k detailom. Vidiecky štýl v romantickom duchu a farby žitnoostrovskej farebnej palety sa postarajú o to, že ubytovanie v Penzióne Villa Rosa sa vryje do pamäti každému.

Villa Rosa je zárukou gurmánskych zážitkov

Villa Rosa však neponúka iba útulné izby, ale aj kulinárske pôžitky. Táto dunajskostredská reštaurácia sa totiž pýši ocenením druhá najlepšia tematická reštaurácia. V roku 2023 skončila v prestížnej súťaži „Gurman Award“ v rebríčku Najlepších tematických reštaurácií, ktorú každoročne vyhlasuje magazín Gurmán na Slovensku, na druhom mieste. Okrem toho získala aj ocenenie Zelená vidlička. Udeľovanie zelených vidličiek bolo novinkou a dostali ju reštaurácie, ktoré svoju prevádzku nasmerovali na udržateľný rozvoj a zero waste prístup.

V súťaži „Gurman Award“ obsadila Villa Rosa druhé miesto v rebríčku Najlepších tematických reštaurácii. Rovnako získala ocenenie Zelená vidlička.

Skutočný gurmán si príde na svoje a ocení jedlá pripravené profesionálnym tímom šéfkuchára Imricha Bindicsa. V tejto oceňovanej reštaurácii nájdete bohatú ponuku miestnych špecialít i medzinárodných jedál. Či už si vyberiete z pestrej ponuky raňajok, dennej ponuky, alebo sa necháte unášať večerou pri sviečkach, zážitok bude zaručený.

Villa-Rosa-reštaurácia
Regionálne a sezónne suroviny sú základným pilierom. Tradičné jedlá v modernom prevedení podávané v romantickej Villa Rosa sú pripravené z miestnych surovín pochádzajúcich z ich lokálnych a vlastných hospodárstiev.

Lokálnosť a sezónnosť stoja na prvých priečkach

Reštaurácia vo Villa Rosa je miestom, kde sa talenty šéfkuchárov stretávajú s miestnou kuchyňou a modernými kulinárskymi trendmi. Každé jedlo je dielom umenia, ktoré sa vytvára z najkvalitnejších surovín starostlivo vybraných z regionálnych zdrojov v okolí. Suroviny používané na prípravu jedál sú z miestnych zdrojov a čerstvosť je neoddeliteľnou súčasťou každého pokrmu, ktorý je tu servírovaný. Zelenina a ovocie pochádza zo sadov vo Vrakúni, mliečne výrobky a mäso z Kukkónie a cestoviny či chlieb sa pripravujú priamo v ich kuchyni.

Romantika, oslavy i obchodné stretnutia

Okrem skvelého jedla a vizuálnych zážitkov vám reštaurácia vo Villa Rosa ponúka aj priestor na spoločenské a firemné akcie. Rôzne zákutia ako reštaurácia, kaviareň či modrý salónik sú vhodné nielen na oslavy rôzneho druhu, ale aj firemné podujatia, semináre a konferencie. Salónik s jedinečnou atmosférou sa tak razom premení na plne vybavenú konferenčnú miestnosť v romantickým štýlom.

Modrý salónik je miestom, ktoré je vhodné ako na svadby a oslavy, tak aj na firemné akcie, prezentácie a konferencie. Rovnako sa nesie v unikátnom štýle a dizajne.

Šálka kávy v objatí kvetinových záhonov

Ako by to bolo bez šálky dobrej kávy? Kávičkárov poteší jedinečná káva One Eleven. V ponuke je špeciálny blend Villa Rosa, 80 % arabika a 20 % robusta, a špecialita Segovia, 100 % arabika z Nicaragua.

 

Kávu si môžete vychutnať nielen v kaviarni, ale v letnom období aj na terase. Tá ponúka výhľad do čarovnej, rozkvitnutej záhrady plnej nielen ruží, ale aj iných kvetinových záhonov. Okrem rozária je dominantou záhrady aj vŕba rozmerov siahajúcich až do neba.

Kaviareň, slnečná terasa či posedenie v kúzelnej záhrade plnej zelene a kvetov. Exteriér si vás získa rovnako ako interiér.

Okrem kávy nájdete v ponuke nielen rôzne domáce limonády z ovocia z vlastných ovocných sadov, ale vyberiete si aj z ponuky remeselných pív či prémiových regionálnych vín pochádzajúcich zo Slovenska a Maďarska. Pri výbere vám ochotné poradí personál, ktorý vám predstaví tie najlepšie ocenené vína z vlastnej produkcie, z butikového vinárstva Világi Winery.

Návrat k tradíciám v modernej podobe

Villa Rosa je miestom, ktoré spája štýlové ubytovanie s gastronomickým pôžitkom ohodnoteným nejedným ocenením. Vidiecky štýl dýchajúci romantikou ponúka útulný nocľah, zelenú záhradu, kvalitnú reštauráciu a regionálne produkty nielen v podobe jedál, ale aj kávy, limonád, čajov či vína. Villa Rosa je skrátka vznešená dáma mnohých tvárí, ktorá vo vás zanechá dojem – či už hľadáte miesto na rodinnú oslavu, firemné podujatie, tematický event, alebo romantické posedenie.

Villa-Rosa-Dunajská-Streda
Villa Rosa nie je iba miestom na prenocovanie s jedinečným štýlom, ale aj miestom gastronomických pôžitkov.

Vo Villa Rosa viete zorganizovať váš vlastný event. Kapacita ponúkaných priestorov:

  • modrý salónik: 20 miest,
  • kaviareň: 17 miest,
  • reštaurácia: 50 miest,
  • terasa: 40 miest.

Článok bol vytvorený v spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Trnavský kraj.

Villa Rosa nájdete aj na Instagrame a Facebooku.

Text a foto: Dominika Noskovičová

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Dominika Noskovičová

http://www.kavickari.sk

Tvor tvorivý s vášňou k písaniu, foteniu a iným kreatívnym aktivitám. Svoje študijné kroky smerovala k štúdiu divadelných, filmových a mediálnych vied na Viedenskej univerzite. A vďaka Kávičkárom mohla tieto svoje vášne spojiť s ďalším pôžitkom, akým je kvalitná káva. Inšpiráciu a múzu hľadá vo všedných veciach. Svet rada objavuje cez hľadáčik fotoaparátu, zaznamenáva s perom v ruke a vychutnáva s kvalitnou kávou v ruke. Ako každá žena a mama sa točí v nekonečnom kolotoči. Preto vyhľadáva činnosti, ktoré ju bavia a napĺňajú. Na Kávičkári.sk má Dominika na starosti najmä sekciu "Pražiarne", ktorej dodáva jej osobitý ráz a vzhľad. Ako autorka románu však svoju kreatívnu dušu potešuje aj tvorbou rozhovorov, či iných článkov na našom portáli.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články