Gourmettalk- Oslávte Medzinárodný #SauvBlancDay

 Gourmettalk- Oslávte Medzinárodný #SauvBlancDay

 

V priestoroch Reštaurácie a vínotéky Selaví v Bratislave, privítajú skúseného vinára Romana Fabiga, ktorého v Čechách pasujú aj do roly moravského kráľa Sauvignonov. Spoločne s ním môžete osláviť Medzinárodný deň Sauvignonu Blanc – „International Sauvignon Blanc Day“ aj vy. Už 3. mája o 18.00.

Gastronomický zážitok bude mať v prvý májový piatok pevne v rukách šéfkuchár Selaví Jirka Zajíček, ktorý si pre vás pripravil jarné 5-chodové degustačné menu vytvorené zo sezónnych surovín.

Selaví

A keďže aj Romanovou vášňou je gastronómia a výrobu vín orientuje špeciálne na tento segment, prebehne wine pairing pod jeho taktovkou. Počas večera ochutnáme vína odrody Sauvignon Blanc, ročník 2017 z rozličných viničných tratí, no taktiež ikonický rad BIG, ktorý je vlajkovou loďou vinárstva FABIG.

Selaví

Dokonca prebehne ochutnávanie vín, ktoré majú čestné miesto v „michelinkách“.Obaja páni budú mať v rukách subjektívne esá, ktoré počas večera spoja do jedného harmonického celku.

Selaví

Vstupenky si môžete zakúpiť priamo v Reštaurácii a vínotéke Selaví na Klobučníckej ulici 4 v Bratislave, alebo online.

Viac informácii nájdete aj na facebooku a instagrame.

Foto: Matúš Pastor a archív Selaví

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Guťka Markocsyová

Pôžitkárka, instaguru a organizačný mozog celého portálu. Naša Guťka plánuje všetky cesty, fotenia i články. A vďaka jej citlivému oku je výsledná podoba článkov taká, aká je. I sociálne siete také, aké sú.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články