Slovenský fenomén La Donuteria: Keď „donutky“ pomáhajú

 Slovenský fenomén La Donuteria: Keď „donutky“ pomáhajú

La Donuteria začínala ako malá slovenská predajňa sladkých „donutiek. Dnes je z nej úspešná franšíza, ktorá expanduje do celého sveta. Lahodné, poctivé, nadýchané, domáce „donuty si získali svet, no ani to ich neuchránilo pred nepriazňou pandemických opatrení. Michal Molnár, franšízový partner La Donuteria, nám prezradí viac o tom, ako sa aj napriek ťažkým časom rozhodli obdarovať iných a vyčarovať im tak sladký úsmev. A to doslova a do písmena. 

La Donuteria charita

Keď sa povie La Donuteria, hneď mám pred očami to množstvo perfektných donutov vo variáciách od výmyslu sveta. Ako by ste opísali vašu prevádzku? A čo hostia, ktorí vás navštevujú?

Všetci, čo poznajú naše prevádzky, vedia, že sú zariadené v provensálskom štýle. Prevádzka La Donuteria v OC Centrál je tak trocha odlišná tým, že máme živú stenu z kvetín, ale, samozrejme, chceme sa držať konceptu, takže ani u nás nechýbajú doplnky na provensálsky štýl. Príjemný personál, vysvietená vitrína a v nej presne, ako vravíte, donutky od výmyslu sveta. Verím, že podobne to vnímajú aj naši zákazníci, ktorí sa k nám radi vracajú. Dôkazom toho, že to tak naozaj aj je, nie sú iba štatistiky, ale predovšetkým pozitívne ohlasy priamo od zákazníkov. 

Keď sa ohliadnete späť na obdobie korony a obmedzení – ako sa vám podarilo prežiť a čo vnímate ako najťažšie? 

Pamätám si, keď mi pekárka v marci 2020 oznámila, že na Slovensku máme prvý prípad korony. V tom čase mi ani len nenapadlo, že o pár dní budú vyzerať ulice ako z nejakého filmu – vyšli ste do okna a jediné, čo ste počuli, bolo čvirikanie vrabcov. Nič viac. A už vôbec mi ani len nenapadlo, že budeme nútení zavrieť naše prevádzky. No stalo sa. V hlave mi výrili myšlienky: Koľko to bude trvať? Kedy nás otvoria? Keď to bude trvať dlhšie, vydržíme s financiami?

Myslím, že sme na situáciu spojenú s obmedzeniami zareagovali dosť rýchlo. Osobne sme robili rozvoz donutkov, čo si ľudia cenili, a tak nás podržali. My si, noapak, nesmierne ceníme ich. To, že nás v ťažkých chvíľach podržiali. Patrí im naša veľká vďaka, keďže sa nám podarilo prežiť iba vďaka nim. Takže príjem ako taký bol. Nebolo to síce ako z prevádzok, ale bol. Postupne, ako sa začali opatrenia uvoľňovať, sme otvorili naše prevádzky a začali s okienkovým predajom. Donutky sme balili do našich takeaway krabičiek, čo pre však nás nebola žiadna novinka, keďže donutky sme takto balili aj pred koronou. A fungujeme tak stále.

La Donuteria SKCH

Máte nejaký tajný recept, ako súčasnú situáciu zvládnuť čo najlepšie? Nielen z biznisového hľadiska, ale aj z toho ľudského?

Môj recept spočíva v tom, že si vyhľadávam informácie, ktoré mi niečo dajú a nebudú ma brzdiť alebo negovať. Napríklad telku zapínam jedine kvôli športu alebo Netflixu. Často som sa stretol s tým, že ľudia míňajú energiu a nadávajú na niečo, čo nevedia zmeniť alebo ovplyvniť. Ja preto míňam energiu iba na to, čo ovplyvniť viem. 🙂

Pokúsme sa hľadať v tom negatívnom aj niečo prospešné a prinášajúce nové príležitosti. Dalo vám toto obdobie aj niečo pozitívne, čo viete zúročiť vo svoj prospech?

Pravdepodobne to, že nás to nezlomilo a chuť pokračovať zostala aj napriek všetkým tým negatívnym veciam, ktoré sa udiali s koronou. Trošku nás to otestovalo, no zároveň spomalilo, aby sme mohli nabrať nové sily a ísť ďalej. A my ďalej rozhodne ideme.

V dnešnej dobe je obzvlášť dôležité vedieť pomôcť tým, ktorí to potrebujú. Čo vás viedlo k tomu, aby ste sa zapojili do charitatívnej akcie Darujte dobrotu, ktorá zahreje ľudí v núdzi ?

Myslím si, že je správne, ak úspešná firma či človek do určitej mieri pomôže alebo spraví radosť druhým. Tu by som nerád písal o sebe, ale skôr o celej spoločnosti La Donuteria a o všetkých frančízových prevádzkach. Od začiatku sme s našimi donutkami chceli potešiť a podporiť zdravotníkov, policajtov či ľudí bez domova. Nedávno sme, napríklad, osladili všedný deň dôchodcom v bratislavskom domove dôchodcov a párkrát sme donutkami obdarovali aj pracovníkov na čerpacej stanici. Radi podporíme všetkých, ktorí si to zaslúžia. Vyjadríme im našu vďačnosť a spríjemníme im aj tie menej veselé chvíle. 

Charita certifikát dobroty
Aj jedna káva dokáže zahriať, aj jeden koláč dokáže obliecť.

Chcete pomôcť aj vy? Stačí tak málo – odpusťte si jednu kávičku či jeden koláčik. Pretože aj jedna kávička či jeden koláčik môžu pre niekoho znamenať veľa. Napríklad aj takú teplú deku či hrejivú polievku. #darujtedobrotu aj vy a prispejte ľuďom, ktorí to najviac potrebujú na www.charitapomaha.sk.

 

Text: Dominika Noskovičová

Foto: Ondrej Bobek

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Dominika Noskovičová

http://www.kavickari.sk

Tvor tvorivý s vášňou k písaniu, foteniu a iným kreatívnym aktivitám. Svoje študijné kroky smerovala k štúdiu divadelných, filmových a mediálnych vied na Viedenskej univerzite. A vďaka Kávičkárom mohla tieto svoje vášne spojiť s ďalším pôžitkom, akým je kvalitná káva. Inšpiráciu a múzu hľadá vo všedných veciach. Svet rada objavuje cez hľadáčik fotoaparátu, zaznamenáva s perom v ruke a vychutnáva s kvalitnou kávou v ruke. Ako každá žena a mama sa točí v nekonečnom kolotoči. Preto vyhľadáva činnosti, ktoré ju bavia a napĺňajú. Na Kávičkári.sk má Dominika na starosti najmä sekciu "Pražiarne", ktorej dodáva jej osobitý ráz a vzhľad. Ako autorka románu však svoju kreatívnu dušu potešuje aj tvorbou rozhovorov, či iných článkov na našom portáli.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

0
Budeme radi za vaše názory, prosím zanechajte nám komentár.x