Šéfkuchár Andrej Turček a reštaurácia BUBBLES

 Šéfkuchár Andrej Turček a reštaurácia BUBBLES

Šéfkuchár Andrej Turček chcel variť už od svojich šiestich rokov. Ako deväťročný doma varil a
experimentoval – lebo ísť podľa receptúry bola nuda. Odbor kuchár aj vyštudoval. Dnes ho nájdete v štýlovej reštaurácii BUBBLES.

šéfkuchár Andrej Turček
Držiteľ dvoch zlatých vidličiek – aj to je ocenenie, ktoré má na konte Andrej Turček.

Dve zlaté vidličky od Gurmána na Slovensku

Po škole začínal v 17s bar. Bratislava na Hviezdoslavovo námestí, následne bol 8 rokov v reštauráciách Primi už ako šéfkuchár. Tri roky bol úspešným Executive chefom v reštaurácii Albrecht, kde získal v roku 2020 rovno dve zlaté vidličky od Gurmán na Slovensku.

Andrej Turček Bubbles
Jedlá šéfkuchára Andreja Turčeka ihrajú na tanieri.

BUBBLES a šéfkuchár Andrej Turček

Tento rok nájdete šéfkuchára Adama Turčeka už na hladine Dunaja. Spoluvytváral a otváral jedinečný eventový a kultúrny priestor PONTON a krásnu reštauráciu BUBBLES, ktorá je na hornej palube Pontonu otvorená pre všetkých návštevníkov. Andrejova kuchyňa tu nie je len prvou pomocou, keď vás na hladine prepadne hlad, ale skutočným zážitkom.

šéfkuchár Andrej Turček a jeho team
Šéfkuchár Andrej Turček teraz vedie tím v reštaurácii BUBBLES v Bratislave.

Reštaurácia BUBBLES sa nachádza na petržalskej strane Dunaja. Je súčasťou PONTON-u, kreatívneho centra. V ponuke nájdete sezónne ladené minimalistické menu a vyladené drink menu od Petra Marcinu.

 

Tipy na mikulášske darčeky: Sladko, chutne a lokálne

Čítať viac >

Text: Zuzana Kvočeková

Foto: archív šéfkuchár Adam Turček

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Zuzana Kvočeková

https://www.facebook.com/zuzana.kvocekova.90

Milovníčka života a gurmánka s balkánskymi koreňmi. Takéto kombo v spojitosti s vášňou k hotelierstvu a k personalistike ju priviedlo neomylne k práci headhunterky so špecializáciou na cestovný ruch v rámci projektu www.hotelity.sk. Doma je vo svete najlepších chutí a šéfkuchárských osobností, s ktorými zdieľa lásku k vareniu a dobrému jedlu. Zuzana Kvočeková ďaka svojmu skvelému prehľadu zostavuje pravidelnú rubriku na Kávičkári.sk, Svet šéfkuchárov.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články