S atmosférou vidieka

 S atmosférou vidieka

 

Atmosféra vidieka v nás evokuje krásne slnečné dni, vôňu čerstvo pokosenej trávy, alebo sena, šum tečúcej rieky a pokoj, ktorý v preplnenom meste chýba. Spojte príjemné s užitočným, vyberte sa na letný výlet a vychutnajte si atmosféru vidieka, nielen chutným jedlom, príjemným interiérom, ale aj prechádzkou, lahodnou kávou, či jazdou na koni.

 

Penzión Berg, Bratislava

Penzión Berg BratislavaPenzión Berg Bratislava interiér

Penzión Berg je pre skúsených bratislavských fajnšmekrov už známym pojmom. Ukrytý od zvedavých očí, uprostred zelene s vlastným parkoviskom sa stáva útočiskom pre mnohých. To svoje si v ňom nájdu pôžitkári, ale aj uponáhľaní biznismeni. To, čo tu vo vzduchu vládne a jemne sa dostane pod kožu návštevníka, je jednoznačne atmosféra. Pokojné prostredie obklopené zeleňou a príjemná terasa lákajúca k posedeniu. Originálne zariadenie je plné zaujímavých artefaktov, nie však preplnené. Je tam toho tak akurát. Pripomína vidiek Toskánska, či francúzskeho Provensálska, avšak s osobitým charakterom. Ako vystrihnuté z dizajnového magazínu. Mohutné stoly a komfortné stoličky dodávajú rozhovorom stabilitu a nabádajú k leňošeniu. K takému pri ktorom si vychutnáte jedlo, či dobrú kávu. V Bergu sa podáva Bazzarra. Len prednedávnom prevzal taktovku kuchyne známy šéfkuchár Miroslav Heredoš, ktorý osviežil koncept reštaurácie a dal jej sviežejší ráz. Meno šéfkuchára sa mnohým spája s milou kuchárkou “Dobré jedlo pre dobrých ľudí”. Menu je výrazne štíhlejšie, avšak zaujímavejšie. Poteší vás nové spájanie chutí, využitie tradičných surovín netradičným štýlom a celkový styling.

penzion berg terasa

Viac info na: Penzion Berg

 

Zwicker restaurant, Prešov

ZwickerPrešov ZwickerPrešov

Unikátne miesto na okraji Prešova spája v sebe naoko nespojiteľné – históriu, tradíciu, kone, skvelé jedlo, moderný prístup a dokonalý štýl. Boli ste už niekedy na ranči, ktorý je ako vystrihnutý z dizajnového časopisu? Zwicker restaurant a penzión je dokonalým spojením dvoch generácií a dvoch napohľad úplne rozličných pohľadov. Kone a vonkajší jazdecký areál s oválnym výbehom, stajňami a veľkou tréningovou halou sú výsadou rodičov Daniely a Jaroslava Lazorikových, zatiaľ čo interiér penziónu a celú reštauráciu majú na starosti mladí manželia Kaňukovci Prepojenie reštaurácie s koňmi nie je náhodné. Zwicker stavia na tradícii jazdectva v Prešove a oživuje spomienku na prvú koniareň v meste. Kto by v areáli hľadal klasický salaš či slovenskú kolibu, zrejme zostane prekvapený. „Máme tu síce tradičnú kuchyňu, robíme ju však na moderný spôsob,“ približuje pán Kaňuk, ktorý spolu s manželkou zariadil reštauráciu v trendovom industriálno-škandinávskom štýle s pohodlnými kreslami a retro drevenými stoličkami, zatiaľ čo kuchyni vniesol moderného ducha vďaka stále sa meniacemu sezónnemu menu. Nenájdete v ňom síce bryndzové halušky, nechýbajú tu však teplé polievkyľahké šaláty či šťavnaté mäso. Namiesto tradičnej bábovky či krémeša sa môžete tešiť napríklad na tekvicový cheescake a mätový čaj nedostanete v tradičnom hrnčeku, ale v štýlovom krčahu s rozkošnou veľkou kvetinovou šálkou na drevenom podnose. Areál reštaurácie Zwicker, mimochodom pod názvom Park Prírody, je v niečom tradičný, v niečom zas úplne jedinečný. Je dokonalým miestom na rodinný výlet s deťmi, ktoré sa nadchnú krásnymi koňmi či holubmi, ktoré tu majitelia chovajú a zahrajú sa v detskom kútiku, zároveň je však reštaurácia perfektným miestom na pracovný obed či rokovanie.

Zwicker Prešov reštaurácia

Viac info na: Zwicker restaurant

 

Schoppa, Bratislava

schoppa restaurantschoppa restaurant

K Schoppe sa dá veľmi ľahko dostať aj autom, ak to však spojíte s príjemnou prechádzkou, neoľutujete. Nádherné prostredie a jedinečný výhľad je ďalším (ničím nenahraditeľným) bonusom. Kameň a drevo, materiály tak blízke nášmu naturelu, dokonale pasujú do prírodného prostredia, v ktorom ste sa na okamih ocitli. Oheň v krbe horí a k vám už prichádza obsluha, navyše oblečená v kroji! Bryndzové halušky, rebierka, cesnačka alebo sviečková. Aj to nájdete v tunajšom jedálnom lístku, ktorý určite nesklame. Nezabudnite ani na slivkové gule s makom alebo štrúdľu ako dezert. A napriek tomu, že ste v lese a v Schoppe, poteší vás poctivo pripravené espressoBazzara je zárukou kvalitnej chuti. Mimochodom, hoďte očkom aj na kávovar, Victoria arduino adonis, je skutočným bôžikom krásy. Ak by sme nazreli do minulosti, šopy pri dedinských domoch sa využívali ako kôlne, kde sa uchovávali vozy či hospodárske náčinie. Ich čaro je práve v tradícii, ktorú v sebe nesú. Schoppa na Kamzíku je podobný unikát. Skrytá v lesoch pripomína rozprávkovú chalúpku, kde vás vždy počkajú s prestretým stolom. Kde horí oheň, nachádzate domov… Schoppa je reštaurácia pre rodinu.

schoppa restauracia kamzik

Viac info na: Schoppa Restaurant

 

Text: redakcia Kavickari.sk

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Guťka Markocsyová

Pôžitkárka, instaguru a organizačný mozog celého portálu. Naša Guťka plánuje všetky cesty, fotenia i články. A vďaka jej citlivému oku je výsledná podoba článkov taká, aká je. I sociálne siete také, aké sú.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Prihlásiť sa na odber
Upozornenie na
guest
0 Komentárov
Vložené komentovanie
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše názory, prosím zanechajte nám komentár.x