Vidiecka idylka v hlavnom meste

Vidiecka idylka v hlavnom meste

 

Jeden z najkrajších momentov, ktoré v sebe Bratislava ukrýva, je jej mnohotvárnosť. Kým  na brehu Dunaja vás ovanie prímorská atmosféra hýriaca temperamentom, vôňami a chuťami, Staré mesto, naopak, ukrýva tiché zákutia a romantické kaviarničky. Nuž a ak túžite po poctivom dobrodružstve, určite navštívte reštauráciu Schoppa na Kamzíkovom vrchu. Toto miesto si zamilujete.

 

schoppa restauracia kamzik

 

Kde horí oheň, nachádzate domov

 

K Schoppe sa dá veľmi ľahko dostať aj autom, ak to však spojíte s príjemnou prechádzkou, neoľutujete. Nádherné prostredie a jedinečný výhľad je ďalším (ničím nenahraditeľným) bonusom. Najmä v tomto ročnom období oceníte útulné zariadenie reštaurácie. Kameň a drevo, materiály tak blízke nášmu naturelu, dokonale pasujú do prírodného prostredia, v ktorom ste sa na okamih ocitli. Oheň v krbe horí a k vám už prichádza obsluha, navyše oblečená v kroji!

 

schoppa restauracia kamzik

schoppa restauracia kamzik

 

Tradičná kuchyňa, netradičný zážitok

 

Talianske, grécke, čínske reštaurácie, sushi – toľko kuchýň sme už ochutnali, že neraz celkom intuitívne vyhľadávame tradičné jedlá, aké si pamätáme z detstva. Bryndzové halušky, rebierka, cesnačka alebo sviečková. Aj to nájdete v tunajšom jedálnom lístku, ktorý určite nesklame. Nezabudnite ani na slivkové gule s makom alebo štrúdľu ako dezert. A napriek tomu, že ste v lese a v Schoppe, poteší vás poctivo pripravené espresso. Bazzara je zárukou kvalitnej chuti. Mimochodom, hoďte očkom aj na kávovar, Victoria arduino adonis, je skutočným bôžikom krásy.

 

bar shoppa reštaurácia kamzíkkávovar shoppa reštaurácia kamzíkmenu schoppa retaurácia kamzík

 

Neuveriteľná premena

 

Zrejme nikto by neveril, čo sa dá vyčarovať z priestorov pod reštauráciou, kde sa kedysi organizovali diskotéky. Tapety po stenách a neónové žiarovky sú už minulosťou. Keď tam nazriete tentoraz, zabudnete na predsudky. Toto miesto by ste sa nehanbili odporučiť ani svojim zahraničným priateľom či kolegom. Rodinné oslavy, svadby, pracovné eventy – môžete sa spoľahnúť, že ich prípravu zveríte skutočným profesionálom. Okrem vyvýšeného pódia tu nájdete dokonca aj knižnicu!

 

shoppa reštaurácia kamzík

disco schoppa restaurant

Reštaurácia pre rodinu

 

Ak by sme nazreli do minulosti, šopy pri dedinských domoch sa využívali ako kôlne, kde sa uchovávali vozy či hospodárske náčinie. Ich čaro je práve v tradícii, ktorú v sebe nesú. Schoppa na Kamzíku je podobný unikát. Skrytá v lesoch pripomína rozprávkovú chalúpku, kde vás vždy počkajú s prestretým stolom. Kde horí oheň, nachádzate domov… Schoppa je reštaurácia pre rodinu.

 

schoppa restaurant

 

 

 

Text: Aneta Shirley

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Odporúčané články

Prihlásiť sa na odber
Upozornenie na
guest
0 Komentárov
Vložené komentovanie
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše názory, prosím zanechajte nám komentár.x
()
x