Penzión plný atmosféry

 Penzión plný atmosféry

Cesta k rakúskym hraniciam Berg ešte stále v mnohých Slovákoch vyvoláva zmes emócií. Radosť, vzrušenie, silné spomienky. Niekde po tejto ceste, ukrytý v starej časti Petržalky, sa nachádza miesto s rovnomenným názvom- Berg. Ponúka oázu pokoja a zelene a navyše aj výborného jedla. 

penzion-berg-teraska

Penzión Berg je pre skúsených bratislavských fajnšmekrov už známym pojmom. Ukrytý od zvedavých očí, uprostred zelene s vlastným parkoviskom sa stáva útočiskom pre mnohých. To svoje si v ňom nájdu pôžitkári, ale aj uponáhľaní biznismeni.

penzion berg terasa

To, čo tu vo vzduchu vládne a jemne sa dostane pod kožu návštevníka, je jednoznačne atmosféra. Pokojné prostredie obklopené zeleňou a príjemná terasa lákajúca k posedeniu. Originálne zariadenie je plné zaujímavých artefaktov, nie však preplnené. Je tam toho tak akurát. Pripomína vidiek Toskánska, či francúzskeho Provensálska, avšak s osobitým charakterom. Ako vystrihnuté z dizajnového magazínu.

penzion berg interier

penzion berg interier

penzion berg interier lampy

Mohutné stoly a komfortné stoličky dodávajú rozhovorom stabilitu a nabádajú k leňošeniu. K takému pri ktorom si vychutnáte jedlo, či dobrú kávu. V Bergu sa podáva Bazzarra.

penzion berg atmosferapenzion berg koláče

Len prednedávnom prevzal taktovku kuchyne známy šéfkuchár Miroslav Heredoš, ktorý osviežil koncept reštaurácie a dal jej sviežejší ráz. Meno šéfkuchára sa mnohým spája s milou kuchárkou “Dobré jedlo pre dobrých ľudí”. Menu je výrazne štíhlejšie, avšak zaujímavejšie. Poteší vás nové spájanie chutí, využitie tradičných surovín netradičným štýlom a celkový styling.

penzion berg menupenzion berg rissotto

Nielen miesto, nielen jedlo, nielen interiér. Po niekoľkých návštevách môžeme úprimne zhodnotiť milý personál, ktorý sa nevnucuje, a predsa zanechá príjemný pocit. Človek si tak môže vychutnať pokojný obed, či už súkromný, alebo pracovný. Zákutia reštaurácie ponúkajú dostatok priestoru na intímny rozhovor. Osobité, romantické čaro má však Berg navečer. Tlmené svetlá i rozhovory. Treba vyskúšať.

penzion berg sedenie penzion bergpenzion berg

 

Penzión Berg nájdete aj na facebooku.

Text: Simona Budinská

Foto: Ondrej Bobek

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *