Predsieň plná pôžitkov

 Predsieň plná pôžitkov

 

Všetky cesty vedú do Ríma. Do Slovenského Ríma, Trnavy, zaviedli aj nás.  Na historickej Kapitulskej ulici, v bývalej židovskej škole, blízko synagógy, sme objavili rodinnú reštauráciu. Ako bonus možno očakávať chutné jedlo, milú obsluhu s profesionálnym prístupom ku klientovi.

Forhaus reštaurácia Trnava

Trnava počas posledných rokov kvitne. Nielen vizuálne, ale aj gastronomicky. Posledným našim objavom je reštaurácia, ktorá sa nachádza v tichom prostredí historickej časti mesta. V blízkosti Baziliky Sv.Mikuláša, ktorú miestni nazývajú ako „hrubý kostol“ a nádherného parku, plného zelene a čvirikajúcich vtákov.

Forhaus Trnava

Predná terasa Forhaus

Názov reštaurácie, Forhaus, znamená v trnavskom jazyku predsieň. Predsieň je miesto na vítanie hostí, miesto, kde sa strieda veľa ľudí, zážitkov a spomienok. Predsieň Forhaus-u ponúka  možnosť výberu, kde si svoj gastronomický zážitok  vychutnáte naplno. Môžete si vybrať z kaviarenskej časti, reštauračných priestorov, terasy pred vstupom, alebo zadnej letnej terasy doplnenej o ručne vystrúhaných hojdacích koníkov pre najmenších zákazníkov, krásnych kvetov a čerstvých byliniek o ktoré sa starajú majitelia na čele s ich dcérou, ktorá vedie podnik spolu s otcom.

Vstup do reštaurácie Forhaus

Kaviarenská časť reštaurácie Forhaus

Reštauračná časť

Zadná terasa

koníky pre deti

Pri vstupe do reštaurácie vás očarí príjemná vintage atmosféra. Priestor, do ktorého prirodzene plynie denné svetlo, dopĺňa moderná hudba, ktorá vás pri obede nevyruší, ale spríjemní vašu chvíľku oddychu. Interiér reštaurácie dotvárajú čerstvé kvety zo záhrady architektky, ktorá reštauráciu spolu s majiteľmi navrhovala a dnes ju pravidelne navštevuje, ako zákazníčka. V reštauračnej časti na strope visia zaujímavé lampy, ktoré sa skladajú so žiaroviek a kovových lemov. V tej kaviarenskej zase pohodlné tmavé kreslá, ideálne na dlhé debaty, alebo pracovné rokovania.

kvety

vintage style

lampy

kreslá vo Forhause

Sivé tapety, drevené stoličky a stoly vytvárajú príjemný mix medzi vintage a industrialnym štýlom. Na stenách nájdete obrazy so životnými múdrosťami. V reštauračnej časti môžete cez sklenené okno nakuknúť pánom kuchárom do kuchyne. V teame kuchárov reštaurácie vládne priateľská atmosféra, vidieť to na tvárach samotných kuchárov. O vaše gurmánske jazýčky sa ochotne postará každý z kuchárskeho kvarteta v zložení Rastislav Varga, Miroslav Horváth, Palo KuchtaDušan Drinka.

Vintage industrial štýl

Forhaus Trnava

stena

vintage style

V reštaurácií nájdete obľúbené chuťovky ako krevety na grile, grilované ryby, ale i krémové rizotá. V ponuke je aj denné menu s polievkou a nesmie chýbať ani pizza. Forhaus je reštaurácia pre celú rodinu a vyberie si každý. Chuťové poháriky pošteklí čerstvý stejk podávaný na dreve, ktorý si na lávovom kameni „dokončíte sami“. Chutné sú aj ľahké cestoviny, ktoré vám naservírujú s hoblinkami parmezánu aj v bezlepkovej verzii.

Cestoviny

Menu reštaurácie Forhaus

Fanúšikov slovenských výrobkov potešia kvalitné Herbert sirupy, a štýlové dievčatá iste neodolajú módnemu Aperolu. My sme neodolali ani domácim zákuskom, ktoré sú čerešničkou za skvelým obedom, alebo večerou. Obľúbené sú cheesecake, tvarohové torty s ovocím, alebo orechami. A ak sa však rozhodnete začať svoj deň práve tu, pripravia vám skvelé raňajky.

Herbert Sirup

Forhaus Herber sirup

servírovanie koláča

Forhaus je rodinná reštaurácia s čarovnou atmosférou, kde si môžete užiť rodinnú oslavu, posedenie s priateľmi, konferenciu, školenia a dokonca aj svoju vysnívanú svadbu. Verte, či nie vo Forhause je možné všetko, dokonca nájsť aj tu pravú lásku. Tak ako sa to stalo mnohým z kolektívu reštaurácie. Je to miesto pre všetky generácie, kde sa budete cítiť príjemne a uvoľnene, tak ako my.

forhaus-carovna-predsien

rodinná reštaurácia

Forhaus

Reštauráciu Forhaus nájdete aj na facebooku.

Text: Augustína Markocsyová

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Guťka Markocsyová

Pôžitkárka, instaguru a organizačný mozog celého portálu. Naša Guťka plánuje všetky cesty, fotenia i články. A vďaka jej citlivému oku je výsledná podoba článkov taká, aká je. I sociálne siete také, aké sú.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *