Poprad už tento piatok a sobotu zažije Svet kávy

 Poprad už tento piatok a sobotu zažije Svet kávy

 

Ôsmy ročník festivalu Viva Italia v Poprade už tento piatok a sobotu (27.8 a 28.8 ) bude napriek neistote spôsobenej pandemickou situáciou plný podujatí. A keďže je to taliansky festival, nemôže chýbať talianske zastúpenie. Organizátori sa rozhodli upevniť vynikajúce vzťahy vytvorené v roku 2019 s regiónom Sardínia rozšírením už existujúcej siete z 29 n 52 taliansko-slovenských účastníkov. Tento rok preto bude prebiehať úplne nový sardínsky program s obcami, producentmi, umelcami a ďalšími protagonistami, ktorí budú tvoriť festivalový kalendár s rôznymi gastronomickými a kultúrnymi podujatiami. Novinkou je časť festivalu pre milovníkov kávy, a to pavilón „Svet kávy-Mondo del Caffe“.

 

Jednou z najdôležitejších noviniek festivalu tohto roku je pavilón „Svet kávy-Mondo del Caffe“, ktorý sa bude konať na popradskom námestí v priestoroch kina Tatran. V dňoch piatok 27. a sobota 28. augusta. V pavilóne “Mondo del Caffe” budú prebiehať prednášky, workshopy, ochutnávky a ukážky zamerané na svet tradičnej kávy espresso a svet „výberovej kávy“.

 

Hotel Hviezdoslav Kežmarok

Hotel Hviezdoslav: Malý hotel s veľkým srdcom a prestížnymi oceneniami

Čítať viac >

praziaren-incuple-kamanova

 

V sobotu 28.8 bude prebiehať Latte art Show pod záštitou majsterky sveta v kategórii Latte Art Manuely Fensore a majsterky Talianska v kategórii Latte Art Carmen Clemente. Pre milovníkov kávy a profesionálov v odbore to bude určite udalosť, ktorú si nesmú nechať ujsť. Podujatie je spoplatnené sumou 10 € na deň a dokonca je tu aj možnosť exkluzívneho workshopu s Manuelou v sume 150 €.  Kedy inokedy môžete zažiť majsterku sveta priamo v akcii?

 

Majsterka sveta z roku 2019 v latté art, Manuela Fensore, bude viesť workshop v Poprade

Ako každý rok bude časť festivalu venovaná talianskemu trhu, ktorý ponúkne čerstvé tradičné výrobky na nákup.

Každý deň sa o 18.00 h. v stánkoch sardínskeho ostrova pri fontáne v centre Popradu predvedie „show-cooking“ sardínskej kuchyni, ktoré organizujú Pro Loco Monti a študenti hotelovej školy v Oristane v spolupráci s Kežmarskou hotelovou akadémiou Otta Brucknera. Nebudú chýbať ani gurmánske gastronomické akcie s typickými sardínskymi večerami v kežmarskom hoteli Hviezdoslav vo štvrtok 26. 8. a tradičná záverečná večera festivalu, ktorý sa tento rok uskutoční v Tatranskej galérii v Poprade v sobotu 28. 8.

 

Hotel Hviezdoslav Kežmarok

 

 

Text: Viva Italia

 

 

Foto: archív Kavickari.sk a Viva Italia

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Simona Budinská

Vášnivý gurmán, mama troch detí, dvoch kníh a niekoľkých bedekrov. Náhody sú jej osudom, a tak pred rokmi vznikol projekt Kávičkári.sk. S nadšením sa venuje najmä víziám, kreovaniu na portáli, ale aj new biznis. Srdcovkou je aj vzdelávanie v oblasti gastronómie v rámci projektu Gastrolove a tvorbe osobnostného PR.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články