Dolce Vita v Trhovej Hradskej

 Dolce Vita v Trhovej Hradskej

 

Omamná vôňa nás priviedla k cukrárni s  atmosférou, kde sa spája moderná súčasnosť s chuťou tradície. V ponuke vychýrenej cukrárne Dolce Vita, v malej dedinke Trhová Hradská v srdci Žitného ostrova, už roky nájdete sladké potešenie len z tých najkvalitnejších lokálnych surovín.

 

V spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Trnavský kraj, prinášame články o najlepších gastronomických prevádzkach v Trnavskom kraji.  Od uvoľňovania opatrení sme s našou redakciou navštívili desiatky podnikov, ktoré vám postupne predstavíme.

 

bistro-enak-kavickarisk

ENAK Bistro v Trnave

Čítať viac >

zitny-ostrov-kavickarisk

 

Keď sa povie tradícia a kvalita, synonymom je jednoznačne cukráreň Dolce Vita, ktorá už 13 rokov prináša všetkým milovníkom sladkého zo širokého okolia potešenie na bežný deň i slávnostné chvíle. Súčasťou vlastnej výroby je aj pekáreň, ktorá už od roku 1997 ponúka rokmi overenú ťahanú štrúdľu a domáce pagáčiky. „Všetko pečieme u nás – máme aj cukrárenskú, aj pekárenskú výrobu,“ prezentuje svoju prevádzku Kristína Bugárová.

 

interier-slovensko-kavickarisk
Omamná vôňa nás priviedla k cukrárni s  atmosférou, kde sa spája moderná súčasnosť s chuťou tradície.

 

kolaciky
„Všetko pečieme u nás – máme aj cukrárenskú, aj pekárenskú výrobu,“ prezentuje svoju prevádzku Kristína Bugárová.

 

V receptoch, ktoré sa u Bugárovcov dedia z pokolenia na pokolenie, nenájdete margarín len čerstvé maslo, žiadnu melanž ale vajíčka a plnky robia ozaj orechové. Víkendová ponuka je v znamení špecialít a koláčov aj pre ľudí s intoleranciami, za ktorými merajú cestu zákazníci z okolia. Pocit luxusu na jazyku dopĺňa moderný interiér cukrárne v tmavom dreve a tyrkysovej farbe, krištáľové lustre a koža. „Dovolenkovú“ taliansku pohodu vo vás umocní skvelé talianske tiramisu, panna cotta či tradičné cannoli a dopĺňa ju terasa s nádhernými magnóliami, oleandrami a palmami. Kapacitu priestoru nedávno doplnili aj o celoročne využiteľnú zimnú záhradu. I keď do „zákulisia“ zákazníci nevidia, vo výrobni majú tie najmodernejšie stroje a rekonštrukciou prešla aj budova druhej prevádzky – pekárne.  Kristína zo všetkého najradšej pripravuje candy bary na svadby, moderné zdobené torty, makarónky a francúzske dezerty. Dovoz k zákazníkom do širokého okolia a do Bratislavy realizujú vlastnými autami.

 

kava-zakusok-dolcevita
V receptoch, ktoré sa u Bugárovcov dedia z pokolenia na pokolenie, nenájdete margarín len čerstvé maslo, žiadnu melanž ale vajíčka a plnky robia ozaj orechové.

 

kava-zakusok-dolcevita
S radosťou vám pripravia kávičku od Julius Meinl či domáce limonády alebo večer nalejú i kvalitné maďarské víno.

 

Z tradičných slovensko-maďarských zákuskov nechýba v ponuke Kardinál rez, Opitý Izidor, Metrový koláč, Esterházy, Orechový krémeš a vynikajúce Šomlói galuska pripravené, ako inak, podľa tradičného receptu od babičky. Trhová Hradská je dlhé roky známa tradičným štrúdľovým festivalom. A práve zlaté trofeje, medaily a diplomy, ktoré Kristína Bugárová získala už 12 rokov po sebe, zdobia aj steny jej cukrárne. Dokonca je držiteľkou slovenského rekordu za najdlhšiu štrúdľu ťahanú ručne z jedného cesta. Nikde inde v ponuke nenájdete denne aj 10 druhov štrúdlí a počas festivalu je to aj 25 a mnohé i na slano – s tvarohom a kaprom, brokolicou a syrom či bryndzou a slaninkou. Už sa vám zbiehajú slinky?

 

vyber-ttsk-kolace-zakusky-dolcevita

 

Z Dolce Vity však neodídete ani smädní. S radosťou vám pripravia kávičku od Julius Meinl či domáce limonády alebo večer nalejú i kvalitné maďarské víno. Všetky suroviny sa snažia získať od miestnych dodávateľov. V lete nechýbajú poháre z čerstvého ovocia a pravá točená zmrzlina.

 

dolce-vita-zitnyostrov

 

 

Tip majiteľky: Ťahaná štrúdľa

 

cukraren

 

Cukráreň Dolce Vita v skratke:

  • Majstri v ručnom ťahaní štrúdle
  • Tradičné receptúry
  • Štýlový moderný interiér
  • Exteriérové detské ihrisko
  • Točená zmrzlina

 

vyber-kolacikov-kavickarisk-kavickari-slovensko
Z tradičných slovensko-maďarských zákuskov nechýba v ponuke Kardinál rez, Opitý Izidor, Metrový koláč, Esterházy, Orechový krémeš a vynikajúce Šomlói galuska pripravené, ako inak, podľa tradičného receptu od babičky.

 

Cukráreň Dolce Vita

Hlavná 111/45

930 13 Trhová Hradská

 

vstup

 

 

Dolce Vita nájdete aj na instagrame.

 

 

 

Text: Mária Baláž Gyuránová

 

 

 

Foto a video: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Mária Baláž - Gyuranová

http://www.kavickari.sk

Vyzná sa v zákonoch, je rýchla ako blesk a zároveň si rada dopraje chvíľku pôžitku. Mária je redaktorkou portálu Kávičkári.sk, ktorá má pod palcom rozhovory, eventy, ale najmä novinky s vyhláškami týkajúce sa gastra.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *