Pastelové kráľovstvá

 Pastelové kráľovstvá

 

Farby výrazné ovplyvňujú našu psychiku a náladu. Tie pastelové, v spojení so šálkou lahodnej kávy, kopčekom božskej zmrzliny,  džbánom sviežej limonády, či lahodným koláčikom, vylepšia vašu náladu zaručene. Užite si príjemné chvíle spolu s nami. Vitajte v pastelových kráľovstvách.

Enjoy Coffe Bratislava

Flamengo, Lučenec

Stretnutie v útulnej cukrárni bude pre vás zážitkom. Rodina. Puto. Láska. Úcta. To všetko sa ukrýva v priestoroch cukrárne ako štyri základné piliere. Flamengo drží krok aj s novými trendmi. Na slovenský trh prinášajú novinky svetového formátu a všetkým milovníkom sladkých dobrôt predstavujú nové príchute a receptúry. Vychutnať si môžete vynikajúcu zmrzlinu, proteínové palacinky, raw torty, chia poháre, parfaity a ďalšie pochúťky. Zmrzlina aj zákusky sú vyrábané výhradne z čerstvých surovín, buď priamo od slovenských farmárov, alebo od kvalitných zahraničných dodávateľov. Ide najmä o kakaové bôby či vanilkové struky. Vychutnajte si tu pravú pastelovú atmosféru, navštívte cukráreň Flamengo.

Flamengo

Flamengo Moja Srdcovka

Viac info na: Flamengo Pattiserie & Gelateria

Enjoy Coffe, Bratislava

Enjoy Coffe nepriamo núti užiť si život. Enjoy je o radosti, o vychutnaní si chvíle okamžiku, ktorá vôbec nemusí byť prchavá. Premeniť ju môžete na posedenie pri chutných raňajkách, zdravom obede, či organickom espresse značky Mallay. Apropo, interiér. Ten vám pripomenie rozprávku o Alenke v ríši divov. Biele historické steny s anglickým soklom, skvelo doplňujú drobné pastelové dekorácie v podobe svietiacich domčekovživých kvetov, či lámp a svietidiel z porcelánu pôvodne určeného na pitie. Nezvyčajným doplnkom tohto bistra je aj predajná časť podniku, kde si môžete kúpiť pamiatku v podobe štýlového pastelového doplnku do domácnosti. Všetko vám zabalia do tašky s logom Enjoy Coffee Bratislava, teda máte peknú pamiatku na návštevu podniku, či samotnej Bratislavy.

Enjoy Coffe

limonáda

Viac info na: ENJOY Coffee

Korzo, Žilina

Spoznajte reštauráciu Korzo na žilinskom farebnom Mariánskom námestí s farebnými meštianskymi domami. Majiteľ reštaurácie Korzo je zároveň majiteľom historickej budovy, v ktorej sa podnik nachádza, a tak sa s interiérom reštaurácie mohol naozaj vyhrať, aspoň v rámci možností, ktoré mu povolil pamiatkový úrad. Na pomoc mu prišla talentovaná architektka, s ktorou sa v prvých krokoch majiteľ vybral hľadať vintage kúsky nábytku z medzivojnového obdobia. Korzo vo svojich priestoroch spája bohémskosť a štýl 20. a 30. rokov minulého storočia s modernými technológiami, jedálnym lístkom a vybavením. Pôvodné lavice, stoličky či stoly, ktoré majiteľ pozháňal po celej krajine, dostali farebný šat a dokonale zapadli do moderného a veľmi chic priestoru, v ktorom má každá miestnosť jedinečnú atmosféru. Farebné kachličky na bare dopĺňa krásna štýlová retro dlažba v zadnej miestnosti reštaurácie, ktorej hlavnou dominantou je určite otvorená kuchyňa. Hostia sa tu môžu nerušene pozerať kuchárom na prsty a obdivovať ich umenie v priamom prenose.

Korzo Žilina

Korzo Žilina

Viac info na: KORZO restaurant

Tiffany Favorite Food, Banská Bystrica

Modrá farba s tyrkysovým nádychom je pre každého fashionistu známym pojmom. Poukazuje na top klenotnícku značku, ktorá je snom každej ženy a dostala sa do množstva filmov, či kníh. Azda najviac zarezonovala v podobe knihy od Trumana Capoteho, Raňajky u Tiffanyho, ktorá bola sfilmovaná s prekrásnou Audrey Hepburn. Najnovšiu a určite najnezvyčajnejšiu inšpiráciu týmto klenotníctvom nájdete v Banskej Bystrici, v podobe štýlového fastfoodu. Interiér moderného fastfoodu vraví o tom, že dôležitá je atmosféra. A tá je tu vskutku úžasná.  Na strope krásne lustre, starodávne klenby a rámy a dole industriálny štýl v podobe podlahy a lavíc z lešenárskych trubiek. Samozrejme všade prítomná typická tyrkysová farba. Otvorená kuchyňa, veľká tabuľa zhromažďujúca objednávky. Rádio, či zvuky z tabule sa mixuje s vravou. Veď tak to má vo fastfoode byť! Anonymita v ruchu mesta.

Tiffany Banská Bystrica

Tiffany Banská Bystrica

Viac info na: Tiffany Favorite Food

Gio Caffe- Gelato italiano, Nitra

Nemusíte mávať čarovným prútikom, aby ste sa premiestnili do pastelového kráľovstva. Ľahkú rozmarnosť rokov päťdesiatych a farebných doplnkov si môžete dopriať aj pri kopčeku talianskej zmrzliny. Nábytok ako po babičke láka k posedeniu. Pastelová zmrzlina rozjasní váš deň. Gio Caffe- Gelato italiano vás jednoducho dostane. Obsluha je milá, snaží sa splniť každé vaše prianie. Teplejší džús pre dieťa? Väčšiu vodu extra ku káve? Alebo si len tak pokecať? Dievča v bodkovanom ochotne splní vaše predstavy. V Gio sa vrásky nenosia, personál sa prijíma zrejme s úsmevom, ktorý nevie zísť.

Gio caffe Nitra

Gio Caffe Nitra

Viac info na: Gio Caffe – Gelato italiano

Text: Redakcia Kávičkári.sk

Foto: Ondrej Bobek, archív Kávičkári.sk

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Guťka Markocsyová

Pôžitkárka, instaguru a organizačný mozog celého portálu. Naša Guťka plánuje všetky cesty, fotenia i články. A vďaka jej citlivému oku je výsledná podoba článkov taká, aká je. I sociálne siete také, aké sú.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články