Pán Cakes vonia malinami

 Pán Cakes vonia malinami

Bratislavský Pán Cakes rozvoniava malinami, škoricou aj vanilkovým cukrom. Jeho palacinky podľa tajného receptu pripravuje Evka. Jemné žieňa, ktoré vás vo svojej novootvorenej kaviarničko-palacinkárni v blízkosti Hodžovho námestia privíta s úsmevom, chutnou kávičkou a … panvicou v ruke!

 

 

pan cakes

 

„Nehnevaj sa, máme plno, musíš ísť ku mne,“ kričí na mňa spoza baru a opakom dlane si uhladí rozstrapatené vlasy. Na rozhovor niet času. Dvadsaťšesťročná Eva je majiteľka, PR manažérka, čašníčka aj kuchárka. Všetko čo treba. „Vyskúšala som asi dvadsať receptov, kým som si vymyslela svoj vlastný,“ prezrádza a šikovne obracia zlatisté cesto.

 

palacinka

eva majiteľka pan cakes

 

„Táto je bezlepková, aj s pažítkou,“ odtrhne z čerstvej bylinky a pokračuje v pečení. Obzriem sa okolo seba. Od neďalekého stola mi roztopašné dievčatko posiela pusu sladkú od čokolády a pýta sa, ako sa volám. Pri ďalšom sa v prítmí lampy k sebe túli zaľúbený pár, inde sedí partia mladých ľudí a vedľa nich spokojne odfukuje psík. Tam si zas dáma vychutnáva kávičku – lahodnú Carraro. Atmosféra ako doma.

 

DSC00060pažítka pan cakes

carraro pan cakes

 

Dominantou priestoru je modrý bar, srdce kaviarne. Tu sa pripravujú jedlá, chystajú objednávky, tu sa personál dobrosrdečne smeje so svojimi hosťami. Palacinku si môžete zobrať  so sebou a ak máte radi netradičné chute, nebojte sa opýtať. V ponuke je aj tuniaková s horčicovým dressingom.

 

modry bar a vidlicka

 

Aby som sa len nekochala priestorom, ochutnám. Nájdem si miesto v kúte kaviarne, usadím sa do pohodlného kresla ako vystrihnutého z rozprávky Alica v krajine zázrakov a o niekoľko minút mám pred sebou malinovo-čokoládovú palacinku. „Vyzerá to krásne,“ počujem pochvalné slová od neďalekého stola.  Skloním sa k jedlu a privoniam. Stará mama. Tajomstvo odhalené. Pán Cakes pripravuje palacinky, aké si pamätáte z detstva.

 

pan cakes palacinky bratislava

 

Text: Aneta Shirley

Foto: Ondrej Bobek

 

 

 

 

 

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *