Monami v Senici

 Monami v Senici

 

Senica je tranzitné mesto – aspoň tak sa o ňom zvyknú vyjadrovať niektorí jeho obyvatelia. Tento pocit sme si aj my naplno umocnili, keď sme sa do Senice dostali v rannej špičke. Ani ruch a množstvo áut však nevymyli z našich duší ten slastný pocit, ktorý v nás vyvolali raňajky v milom podniku Bistro Monami.

 

V spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Trnavský kraj, prinášame články o najlepších gastronomických prevádzkach v Trnavskom kraji.  Od uvoľňovania opatrení sme s našou redakciou navštívili desiatky podnikov, ktoré vám postupne predstavíme.

 

bar-interier-kavickarisk
Bistro Monami v Senici.
trnava-gio

Gio Cafè Gelato Italiano v Trnave

Čítať viac >

 

bistro-monami

 

Narodili sa v roku korony. Mladá mamička Monika Albrecht otvorila v Senici bistro, aké by sama rada navštevovala. Pretavila do neho svoje predstavy, ale aj skúsenosti, ktoré nadobudla pri práci pred materskou dovolenkou. Monika je totiž vyštudovaná „hoteláčka“, po škole pracujúca aj v legendárnom bratislavskom Sky Bare, ktorý vychoval nejednu barovú celebritu.

 

kava-salka-mlynec

 

kava

 

Monami je ešte mladé, ale už legendárne. Obľúbili si ho mamičky na materskej, biznismeni, ale i dôchodci. Veď všetci z nás si radi doprajú drobný gurmánsky zážitok v peknom prostredí. A to najmä doobeda. To je čas, keď bistro žije najviac.

 

 

Seničania si zvykli na skvelé raňajky, ktoré im priamo na mieste pripravia. Ranný zhon si prevádzka vychutnáva – miešajú domáce vajíčka na praženicu, pripravujú kávu, i kde-tu naložia niekomu pralinku z Pralinkovo.sk. Veď, čo keď bude deň náročný, nervy si obaliť treba. „Za rok sme v našej prevádzke zažili už všeličo. A hoci sme boli spočiatku smutní, že sme zavretí a fungujeme len na rozvozoch a cez okienko, aspoň sme mali šancu vyšperkovať ponuku. Lebo leto v roku 2020 bolo náročné a skutočne sme sa nezastavili,“ spomína Monika.

 

jedlo-monami

 

kasa-ranajky-monami
Seničania si zvykli na skvelé raňajky.

 

V ponuke bistra nájdete zdravé kaše, denné raňajkové špeciály, ale, samozrejme, i domáce koláče. Pekárenské výrobky Monike do bistra dodáva pekáreň, ktorá susedí s Monikou. „Prevádzkuje ju svokra, takže viem, že nám dá to najlepšie.“ Kto má chuť na kávu, môže sa naštartovať kávou Portioli. Obľúbené sú i freshe, ktoré hostí čakajú v štýlových fľašiach. Myslelo sa na všetko. I na detský kútik vnútri prevádzky, i na vlastné ekologické poháre na kávu.

 

zakusky
V ponuke bistra nájdete zdravé kaše, denné raňajkové špeciály, ale, samozrejme, i domáce koláče.

 

monami-slovensko-tt-kraj zazitkov
Obľúbené sú i freshe.

 

Hoci len nedávno narodení, snažia sa podporovať lokálnych. Medovinu berú z neďalekých Smoleníc, rovnako i bylinky z Mami´s Microgreens zo Senice. To, čo sa nedá zjesť a vypiť, sa dá darovať. I preto na sociálnych sieťach inšpirujú k podpore lokálnych služieb – maséra, kaderníčku, barbera, fitko, ale aj konkurenčných podnikov. Senica nám skrásnela. I vďaka Monike a jej Monami.

 

monami-kavickarisk-kavickari
Hoci len nedávno narodení, snažia sa podporovať lokálnych.

 

Tip majiteľky: Domáce tiramisu

 

monami-kavickarisk-kavickari
Mladá mamička Monika Albrecht otvorila v Senici bistro, aké by sama rada navštevovala.

 

 

Monami v kocke:

  • Čerstvá a originálna ponuka raňajok
  • Domáce koláče
  • Výborná káva
  • Originálne lokálne produkty

 

monami-kavickarisk-kavickari

 

 

Adresa:

Monami

Námestie oslobodenia 4/16

Senica

905 01

 

 

Monami nájdete aj na instagrame.

 

 

Text: Simona Budinská

 

 

Foto a video: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Simona Budinská

Vášnivý gurmán, mama troch detí, dvoch kníh a niekoľkých bedekrov. Náhody sú jej osudom, a tak pred rokmi vznikol projekt Kávičkári.sk. S nadšením sa venuje najmä víziám, kreovaniu na portáli, ale aj new biznis. Srdcovkou je aj vzdelávanie v oblasti gastronómie v rámci projektu Gastrolove a tvorbe osobnostného PR.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *