marina cafe hamuliakovo

Luxusný prístav

Voda sa vlní a plynie… Dunaj, taký majestátny sa odrazu upokojil a dostal podobu širokého jazera. Plávajú na ňom labute, sú tiché a krásne, hrajú si svoje vlastné divadlo. O divákov nie je núdza. Sedia si na stoličkách a v prvom rade im potichu tlieskajú. A popritom si vychutnávajú lahodné nápoje.

 

 

marina cafe hamuliakovo

 

Tento priam dovolenkový raj sa nachádza neďaleko Bratislavy. A nie je to smerom na západ, akoby sme si mohli myslieť. Hamuliakovo je dedinka, ktorú obohatila výnimočná kaviarnička Marina cafe na vode. Zabudnite na obmedzenia lodí, nepríjemné toalety, či málo miesta. Tu sa luxus vyhral s citom.

 

marina cafe hamuliakovo interier marina cafe hamuliakovo interier marina cafe hamuliakovo interier

 

Drevo, chróm a koža sú hlavnými nositeľmi lokálu. S drobnými, avšak vkusnými odkazmi na námornícku tematiku. Lode nájdete na podnose pri káve, ale aj ako samostatný model v interiéri.

 

 

marina cafe hamuliakovo interier

 

Keďže sme sa vode, nemôže chýbať ani terasa. Na nej sa už zopár nadšencov vyhrieva a pozoruje krásy okolitej prírody. Exteriér tvorí takmer polovicu podniku, je veľkorysý a ponúka i prístrešok.

 

 

marina cafe hamuliakovo exterier IMG_9741

 

Menu je vcelku bohaté,  najmä čo sa nápojov týka. Potešia trendy drinky, pivo Erb, limonády Fentimans i kávička Bazzarra. Pod zub si dajte koláčik od pani majiteľky, alebo zapekaný sendvič.

 

 

marina cafe hamuliakovo nápojemarina cafe hamuliakovo káva IMG_9682

 

 

Premýšľate kam ísť cez víkend na výlet? Spojte príjemnú „kávičku“ s užitočným pohybom – veď hrádza pre športovcov sa nachádza hneď vedľa. Pokiaľ máte loď, môžete prísť aj na vode, kaviareň je na vás pripravená. Tak pekný, iný zážitok…

 

 

marina cafe hamuliakovo

 

Text: Simona Budinská

Foto: Ondrej Bobek

Facebook Comments

Mohlo by sa vám páčiť