Kultury Coffee v Partizánskom je skutočný kultúrny šok

 Kultury Coffee v Partizánskom je skutočný kultúrny šok

Malé mestečko, domácimi a okolím zvané „Baťovka“, vlastní skutočný kávičkársky poklad. Naše srdcia zajasali, keď sme narazili na podnik Kultury Coffee, ktorý ideálne spĺňa atribúty sviežeho  kaviarenského konceptu, za aké by sa nemuselo hanbiť ani hlavné mesto. Ba čo viac, nájdete v ňom aj absolútnu novinku, akej na Slovensku niet.

ponuka káv v Partizánskom je široká

Menšiu kaviarničku situovanú v klasickom dome kultúry vlastnia dvaja bratia, Patrik a Viliam Belianski. Do svojho rodného mesta sa rozhodli priniesť dávku kaviarenskej kultúry vo veľkom štýle. Samozrejmosťou je perfektne pripravené espresso najmä od obľúbených 9 gramms coffee, ale na mlynčeku nájdete aj a iné slovenské pražiarne, ale objavila sa na mlynčeku aj káva z Berlínskej pražiarne The Barn. Kávičkári si tu prídu na svoje aj vďaka filtrovanej káve, ktorú bratia s láskou pripravujú.

Beliansky príprava kávy

Najväčším lákadlom, kvôli ktorému sa oplatí urobiť si výlet do Partizánskeho aj zo širšieho okolia, je jednoznačne farebné selfieccio. Coffee printer sme si už predstavili v Bratislavskej prevádzke Five points, avšak v Partizánskom dostanete na svojom cappuccine fotografiu s reálnymi farbami. Perfektné lákadlo pre všetkých milovníkov tohto nápoja!

farebné selfieccino farebné selfieccinofarebné selfieccino

Interiér kaviarničky je vrúcny a zjemňuje starší kultúrny dom, v ktorom sa nachádza. Domácku atmosféru mu dodáva najmä tehličková stena a záclonky, ktoré pôsobia ako u babičky na vidieku. Keď sa k tomu pridá skvelá vôňa organických čajíkov Low organic, tomuto miestu nikto neodolá.

interiér kaviarne

Kultury Coffee sa nielen dobre pije káva, ale vychutnáte si tu aj skvelé koláče či raňajky. Body navyše od nás dostáva toto miesto za ponuku raw koláčikov a iných, bez lepku a bez laktózy, čím vychádzajú v ústrety aj ľuďom, ktorí trpia rôznymi intoleranciami.

ponuka v Kultury Coffeeponuka v Kultury Coffee

Kultury Coffee je ozaj miestom kultúry. Obaja bratia sa snažia vychádzať obyvateľom mesta v ústrety a pravidelne organizujú rôzne aktivity ako napríklad Deň detí, Halloween, či vianočné tvorivé dielničky a Mikuláša.

kultury coffee oblsuha

 

Kultury Coffee nájdete aj na facebooku.

 

 

Text: Simona Budinská

Foto: Patrik Beliansky

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *