Komfort v súlade s prírodou

 Komfort v súlade s prírodou

 

Novučičký Grandhotel Tatra láka kombináciou, ktorej sa ťažko odoláva: ponúka špičkový servis, prvotriedny komfort, neodolateľnú gastronómiu a to všetko uprostred panenských lesov valašského regiónu. Už od príjazdovej cesty je jeho návšteva zážitkom, presvedčte sa s nami.

Grandhotel Tatra

Štvorhviezdičkový Grandhotel Tatra sa týči nad českou obcou Velké Karlovice, len pár kilometrov od slovenských hraníc. V čase nášho príchodu cestu lemovali krásne vyfarbené stromy a vo vzduchu voňala hmla. V sprievode magickej atmosféry si nás hotel získal už svojím exteriérom. Architekti si dali záležať, aby vizuálom efektne zapadol do okolitej nedotknutej prírody a zároveň vyžaroval nadčasový štýl.

Grandhotel Tatra

výhľad

Grandhotel Tatra

Hotel prešiel nedávno rozsiahlou rekonštrukciou – z pôvodnej stavby tu zostal iba skelet a všetko bolo vybudované nanovo. Tak, aby reflektovalo potreby aj tých najnáročnejších klientov a zároveň vyžarovalo pokoj, ktorý tu na hostí dýcha na každom kroku. Veľkú zásluhu na tomto fakte majú najmä použité prírodné materiály – kameň a drevo. Je vidno, že si majitelia dali záležať na detailoch. Vkusná vizuálna identita preniká celým priestorom – od uvítacích propagačných materiálov, cez koberce až po označenie izieb na chodbách.

Grandhotel Tatra

Grandhotel Tatra

Grandhotel Tatra

Detaily, ktoré rozhodujú

Stredom schodiska sa ťahá dominantné svietidlo od recepcie až na horné poschodie. Navyše, ctia si aj tradície, presvedčí vás o tom napríklad pôvodné logo vkusne umiestnené v bočnej časti vstupnej haly. Grandhotel Tatra sa pýši prívlastkom ekologický. Na parkovisku nájdete nabíjaciu stanicu pre elektromobily a na recepcií si môžete požičať bicykle s detskými sedačkami. Ubytovanie v hoteli je tiež dog friendly, takže pobyt si s vami užije aj váš štvornohý miláčik. A bude oň kráľovsky postarané – okrem misiek dostane pri príchode aj vlastný pelech. K dispozícii pre návštevníkov je 41 izieb a apartmánov s komfortnými posteľami, očarujúcim nábytkom a dychvyrážajúcim výhľadom na les alebo dolinu. Práve výhľad je tým správnym korením, ktoré dotvára aj atmosféru hotelovej reštaurácie.

izba

izba

ekologický hotel

Dôraz na lokálne produkty

Hotelová gastronómia je založená na lokálnych produktoch. Nie je nič neobvyklé, ak ryba, ktorú vám naservírujú na obed, bola ulovená len pred pár hodinami. Syry a syrové špeciality sú tiež lokálne, keďže je táto oblasť preslávená chovom oviec.  Celé menu je postavené na kombinácii regionálnych a mediteránskych jedál pre dokonalý gurmánsky zážitok. Pre hostí sú pripravené biočaje nazbierané na okolitých lúkach, med od miestnych včelárov či balíčky sušeného ovocia. V lete je vonkajšia terasa prirodzene prepojená s priestorom hotelovej reštaurácie, hostí grilovačky s prvotriednymi kuchármi či romantické večery pri víne. Vráťme sa však ešte dnu. Na prvý pohľad vás určite upútajú dva presklené otvory v podlahe v zadnej časti reštaurácie. Ukrývajú unikátnu vínnu pivnicu s točitým schodiskom. Pozornému oku neunikne približne 4 000 fliaš kvalitného vína z Moravy, Slovenska, ale tiež z Talianska či Španielska. Hostia si tak sami na požiadanie môžu vybrať obľúbený nápoj a nasať jedinečnú atmosféru.

Grandhotel Tatra

Grandhotel Tatra

menu

víno

Zo svahu rovno do wellnessu

Okolité kopce ponúkajú klientom široké možnosti aktivít – od prechádzok, cez turistiku, až po bicyklovanie, v zime lyžovanie. A keď vás premohne únava, oddýchnete si na wellness procedúrach. Nádherné moderné wellness centrum ponúka služby ubytovaným hosťom aj neubytovaným návštevníkom. Súčasťou wellness je bazén s vodnými atrakciami a dve vonkajšie vírivky. V saunovom svete nájdete štyri druhy sáun (fínsku, infra, parnú a bylinkovú), Určite si nenechajte ujsť zážitkové sprchy a výhľad z vírivky na okolitú prírodu. Je to unikátne spojenie. Pre náročných hostí je pripravený privátny wellness so sanou a vírivkou.

Grandhotel Tatra

sauna

Grandhotel Tatra

Na relax aj prácu

Za zmienku stojí aj originálna Valašská izba, salónik zariadený v tradičnom štýle. Hotel často organizuje aj tematické víkendové pobyty, môžete tu stretnúť napríklad pána Miroslava Donutila, ktorý je hotelovým krstným otcom, zatancovať si na salsa párty a ochutnať netradičné špeciality. Grandhotel Tatra má aj konferenčné zázemie. Moderná konferenčná miestnosť s denným svetlom a nádherným výhľadom na okolitú prírodu je vhodná na rôzne firemné akcie či školenia. Kapacitu má až 100 miest a samozrejmosťou je najmodernejšie technické zabezpečenie.

Grandhotel Tatra

Grandhotel Tatra

Grandhotel Tatra

konferencie

Ako sa sem dostanete

Zo Slovenska je do susedných Velkých Karlovíc len na skok, z Bytče ste v hoteli za 45 minút, zo Žiliny za hodinku. Parkovanie je bezproblémové a bezplatné. Vychutnajte si oddych v objatí prírody v prvotriednom pohodlí.

Grandhotel Tatra

Grandhotel Tatra

hotel

Grandhotel Tatra nájdete aj na facebooku.

Text: Zuzana Hluchová

Foto: Ondrej Bobek

 

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *