Kráľovstvo oddychu v Karlovke

Kráľovstvo oddychu v Karlovke

Piatok večer je ako stvorený na vytúžený oddych v kruhu dobrých priateľov. Najlepšie aj s vychladeným pivom a dobrým jedlom. My sme v Karlovej Vsi v Bratislave našli miesto, ktoré je na pohodové večery ako stvorené.

 

 

IMG_1768

 

Klubovne si vytrvalo hľadajú svojich fanúšikov a verných štamgastov po celej Bratislave. K Ventúrskej, Ružinovskej, Centrálnej a Petržalskej túto jeseň pribudla aj najmladšia piváreňKarloveská klubovňa. Nájdete ju nenápadne skrytú pri hlavnej ceste, v tieni panelákov na Jurigovom námestí. Uprostred nie práve lichotivej architektúry je moderná, štýlová Klubovňa doslova vykúpením po náročnom a rýchlom dni, kedy je pohľad na priateľov, pivné sudy a nápaditý dizajn to jediné, čo k šťastiu potrebujete.

 

IMG_1868

IMG_1852

 

Keď som prvýkrát vošla do novej Klubovne, z reproduktorov hral Hex a mne veľmi rýchlo došlo, že táto piváreň uprostred sídliska plného mladých ľudí bude dokonalým miestom, kde by som si v piatok podvečer prišla „zresetovať hlavu“. Pomohol by k tomu určite dobrý čapovaný Zlatý Bažant či studená Kofola, ale i skvelé pivárske dobroty, na ktoré sme už v Klubovniach zvyknutí. Pivársky a kulinársky zážitok sa navzájom nikdy nevylučujú, zabudnite však na klasické obmedzené menu, pozostávajúce len z utopencov a klasickej klobásy. V tejto klubovni sa vám budú zbiehať slinky pri tradičných posúchoch priamo z pece, tataráku, bryndzových haluškách či moravskom vrabcovi. Ak ešte dostanete chuť na niečo sladké, určite vás poteší napríklad domáci jablkový koláč s karamelom.

 

IMG_1904 IMG_2000

 

Hádam najzaujímavejšou časťou Karloveskej klubovne je presklenná tankovňa v strede podniku. Pohľad na veľké plechové sudy môžete mať za chrbtom, ale aj priamo pred sebou, ak si sadnete na barové stoličky na boku presklennej tankovne. Zaujímavosti štýlového urbanistickéo priestoru modernej pivárne sa však pri pivných sudoch určite nekončia. Kúsok karloveskej histórie a ikonických miest mestskej časti pri Dunaji nájdu návštevníci Klubovne v každej z jej miestností. Jedna zo stien vo fajčiarskej časti, ktorá v zime nahradí veľkú letnú terasu, je venovaná Karloveskému ramenu. Kajak s pádlami na stene dopĺňajú historické fotografie. Klubovňa vzdáva hold i ďalším významným miestam v Karlovej Vsi, nájdete tu tabuľky jednotlivých ulíc, ale i spomienky na históriu STV či fotografie vysokoškolských internátov na Starých Gruntoch, doplnené nápaditými tematickými „rekvizitami“.

 

IMG_1870

IMG_2030 IMG_2068

Po dlhom dni nie je nič lepšie ako jednoducho „vypnúť“ a užiť si voľné chvíle s tými, ktorých máte najradšej. Existuje málo miest, kde to ide ľahšie, ako v Klubovni.

 

IMG_1861

 

Text: Mirka Germanová

Foto: Ondrej Bobek

Facebook Comments

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Odporúčané články