Je deň detí! Kam ísť s deťmi na kávu, aby ste si to všetci užili?

 Je deň detí! Kam ísť s deťmi na kávu, aby ste si to všetci užili?

 

Deň detí treba so svojimi najmilovanejšími poriadne osláviť. A ak chcete spojiť príjemné s užitočným, prinášame vám naše otestované redakčné tipy, kde si to užijete vy a aj vaši najmenší. 

 

 

Monsters Cafe & Bar, Bratislava- Petržalka

zmrzlina-trnava-kavickari-slovensko

Cremì gelato & caffè v Trnave: Z Ríma do Malého Ríma

Čítať viac >

Kaviareň plná milých príšeriek sa skrýva mimo nekonečného ruchu a hluku ulice v novo vybudovanom komplexe Petržalka City pri Chorvátskom ramene. Prvé, čo vás na jar a v lete osloví, bude veľká elegantná terasa s ratanovými kreslami a skvelý výhľad na zeleň a hrádzu uprostred sídliska. Monsters chce byť miestom, kde sa každý návštevník bude cítiť dobre, bez ohľadu na vek, pohlavie či jeho kaviarenské preferencie. My sme si  Monsters už niekoľkokrát vyskúšali a nemôžeme inak, než súhlasiť.

monsters-cafe-deti

monsters-cafe-exterier

monsters-cafe-petrzalka

Viac info na: Monsters Cafe

 

Enjoy Coffee, Bratislava – Staré mesto

Priamo v epicentre mesta, priamo pod Michalskou bránou, už vyše roka láka Enjoy Coffee ľudí do svojich priestorov. Už len samotný interiér je rozprávkový a pripomína Alenku z ríše divov. Osviežte sa skvelými limonádami a doprajte si oddych pri dúšku kávy mlsnacava.  Pochutnajte si na skvelom čerstvom smoothie, alebo zdravých jedlách z bio a organických surovín. Samozrejmosťou je aj prekrásny detský kútik plný hračiek a prebaľovací pult.

enjoy-deti

enjoy-coffee-deti

enjoy-coffee-interier

Viac info na: Enjoy Coffee

 

Mlsná Emma, Pezinok

V jednom z najkrajších slovenských vinohradníckych miest sa usídlila Emma. Svojim mlsným jazýčkom zozbierala hodnoty a tradície okolia a pretavila ich do štýlovej kaviarne. Svoj šarm ukázala aj v priliehajúcej minigalérii, kde návštevníkom ponúka svoje poklady. Miesto v sebe skrýva kus dávneho čara. Nie je to len budovou, ale aj retro nábytkom, či čerstvými kvetinami na stoloch. Pani majiteľka neznesie umelé, a tak sa môžete potešiť touto krehkou krásou. Okrem pezinských čokoládových praliniek, si na svoje prídu aj vyznávači bio koláčikov, či domácich zákuskov. Samozrejme, myslí sa aj na bezlepkáčov. Rodinná kaviareň je známa aj osobitým prístupom, keď si majitelia popestujú vaše dieťa a vám dodajú chvíľku pokoja na vychutnanie si kávičky. Samozrejme je tu aj detský kútik a prebaľovací pult.

mlsna-emma

mlsna-emma-detsky-kutik

mlsna-emma-pezinok

Viac info na: Mlsná Emma

 

Gio Caffe- Gelato italiano, Nitra

Gio Caffe- Gelato italiano vás jednoducho dostane. Netradične poschodový interiér, rozdeľuje kaviareň na dve časti. V spodnej, sa nachádza bar, retro chladiace zmrzlinové boxy a menšie posedenie. Počas teplejších mesiacov je tu otvorená i terasa. V hornej sa nachádza herňa i detský kútik. Zátišia vytvorené paravánmi z kníh ukrývajú hračky, ale aj spoločenské hry. Ideálne na lenivé poobedie! Dajte si kávičku a nezabudnite na jednoznačne autentickú taliansku zmrzlinu

Gio Caffe Nitra

Gio Caffe Nitra

Gio Caffe zmrzlina

Viac info na: Gio Caffe- Gelato italiano 

CoffeeShopa, Limbach

CoffeeShopa je ideálny priestor, kde sa môžu obyvatelia Limbachu spoznávať. Krásny drevený detský kútik od Petinka, ako inak s témou prírody a zvieratiek. Na poschodí hojdacie ratanové kreslá s výhľadom na Karpaty a do vinohradov,  a priestor na stretnutia pri dobrom víne od miestnych vinárov. Cvičenia pre mamičky aj detičky, aby nemuseli dochádzať do Pezinka alebo Bratislavy, ale aj  miesto pre biznis klientelu na workshopy, prezentácie či štýlové posedenia či rodinné oslavy. Samozrejmosťou je skvelá káva, zdravé koláčiky, či polievočky, bez zahusťovania múkou.

coffeshopa-interier-limbach-slovensko

Viac info na: CoffeShopa

 

Basta Fidli, Martin

Kúzla a rozprávkový svet akoby tu boli skutočnosťou. Veľký a multifunkčný priestor s pokladmi a mágiou nielen v šálkach nájdete priamo na hlavnom námestí v Martine. Aka fuka funda luka! Vitajte v Basta Fidli. Denná kaviareň organizuje detské bábkové predstavenia, oslavy, školenia, tanečné a pohybové kurzy a dokonca i tábory. Kúsok z Martinských holí nájdete v podobe čučoriedok pridaných v koláčoch i v rôznorodom raňajšom menu, ktoré myslí an na ľudí s intoleranciami. Pre osvieženie sú tu svieže kombinácie v limonádach. Fresh džúsom nepohrdne azda nik, rovnako i kvalitnou kávou. Pokojne vám ju pripravia aj so sójovým mliekom.  Basta Fidli nie je ilúzia ani imaginárny svet. Je to prekrásna realita, ktorú treba zažiť.

Basta FidliBasta Fidli

Viac info na: Basta Fidli

 

Leháro, Trnava

Zelené steny, retro nábytok, čipkované dečky a také trošku milé, komunistické doplnky. Ten, kto zažil detstvo bez modrastého nádychu smartfónov, si tento Trnavský podnik ihneď zamiluje. Pretože je tak vábne romantický, priam až nostalgický. Klientela kaviarne sa počas dňa mení – cez deň jej vládnu mamičky – a to najmä vďaka sympatickej spolumajiteľke Lehára, Slávke, ktorá je sama maminou a snažila sa v kaviarni vytvoriť priestor, kde by sa mamičky mohli pohodlne stretávať, ale zároveň využívať služby špičkovej kaviarne. S večerom sa mení i nálada podniku. Mamičky vystriedajú svetlá sviečok a nastupujú páriky, intelektuáli, študenti, biznismani i miestni hipsteri. Jednoducho všetci, čo chcú leňošiť.

leharo trnava

leharo

leharo

Viac info na: Leháro

Espressobar, Poprad

Spišská Sobota je mestskou časťou Popradu, zachované stredoveké meštianske domy, gotický kostol s oltárom od Majstra Pavla Levoče a pokojná atmosféra robia z neho azda najkrajšiu časť mesta pod Tatrami. Od roku 1950 je toto miesto vyhlásené za mestskú pamiatkovú rezerváciu. Práve tu, v čerstvo zrekonštruovanom historickom dome s okrovou fasádou približne pred rokom otvorili dvaja bratia s pomocou kamaráta, barmana pracujúceho v Dubaji, Espressobar. Špičková káva, dobrý koláč, jedinečné miešané nápoje, naturálne vína, remeselné pivo, kvalita. A bonus, výhľad z okna na kostol, ktorý ohúri svojou majestnátnosťou a blízky park, kde môžete vyvenčiť svoje ratolesti. Ak sa nebudú chcieť práve hrať v kútiku ukrytom v hornej časti prevádzky.

kam-na-kavu-poprad-espressobar

espressobar

Viac info na:  Espressobar

 

 

Text: redakcia Kávičkári.sk

Foto: Ondrej Bobek, Michal Zajaček a archív podnikov

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Simona Budinská

Vášnivý gurmán, mama troch detí, dvoch kníh a niekoľkých bedekrov. Náhody sú jej osudom, a tak pred rokmi vznikol projekt Kávičkári.sk. S nadšením sa venuje najmä víziám, kreovaniu na portáli, ale aj new biznis. Srdcovkou je aj vzdelávanie v oblasti gastronómie v rámci projektu Gastrolove a tvorbe osobnostného PR.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články