Gourmettalk:Grand Hotel Kempinski v Tatrách oslavuje desiate narodeniny. Pre svojich hostí má nejedno prekvapenie

 Gourmettalk:Grand Hotel Kempinski v Tatrách oslavuje desiate narodeniny. Pre svojich hostí má nejedno prekvapenie

 

Jeden z najluxusnejších hotelov na Slovensku oslavuje svoje desiate narodeniny. Nádherný slávnostný večer, ktorého súčasťou sme mohli byť aj my, je už za nami, no narodeninové oslavy nekončia. Hotel pre svojich hostí pripravil prekvapenia až do konca mesiaca.

Romantika, nádych histórie, luxus, elegancia, ale aj aktuálnosť dnešnej doby. Všetky tieto atribúty spájala oslava, na ktorej sme nechýbali. Večer plný prekvapení odštartovalo  honosné Aperitif Menu, ktoré sa podávalo pred 5-chodovou slávnostnou večerou. Pripravil ho šéfkuchár Mathias Schmidberger z Grand Hotel des Bains Kempinski St. Mortiz a možno viete, že reštaurácia tohto hotela získala Michelinskú hviezdu. Večer pokračoval nejedným gastronomickým prekvapením.

Grand Hotel Kempinski HIgh Tatras

Grand Hotel Kempinski HIgh Tatras

Slávnostné menu v podaní šéfkuchára Grand Restaurant Miroslava Zamišku a jeho tímu hosťom vyrazilo dych. Nielen svojou chuťou, ale aj hravosťou a originalitou. Ochutnali sme cesnakovo-vanilkovú zmrzlinu, marinovanú divinu, nanuk z kačacej foie gras a dezert z lesného ihličia s bielymi jahodami. Na narodeninovej oslave samozrejme nechýbala ani torta. Luxusné priestory rozozvučal Filip Jančík a speváčka Eva Burešová.

Grand Hotel Kempinski HIgh Tatras

chef

Narodeniny sú jedinečným momentom, ktorý chcete osláviť s tými, na ktorých vám najviac záleží. Grand Hotel Kempinski High Tatras pre svojich hostí pripravil špeciálne darčeky, a to nielen počas narodeninového večera.

Grand Hotel Kempinski HIgh Tatras

V sále Kriváň môžete navštíviť výstavu obrazov „Šepot kvetov“ maliarky Júlie Haluzovej, ktorá je autorkou diela „Sedem žltých tulipánov“, umiestneného nad schodiskom hotela. Už dnes, 17. mája v hotelovom lobby vystúpia študenti z košického Konzervatória Jozefa Adamoviča v rámci projektu podpory umenia Kempinski Concertini. V nasledujúci deň,  v sobotu 18. mája exkluzívne pre hostí hotela odohrajú veľkolepý koncert legendy slovenskej hudobnej scény Beáta Dubasová, Vašo Patejdl, Ján Lehotský a Pavol Hammel. Štvrtý májový víkend bude patriť histórii. Súčasťou osláv je prehliadka hotela s výkladom pre širokú verejnosť, výstava fotografií a prednášky o histórii Štrbského plesa a Grand Hotela Kempinski High Tatras. Oslavy 10. výročia hotel ukončí už tradičným programom pre deti v posledný májový víkend.

Šepot kvetov

Šepot kvetov

Grand Hotel Kempinski High Tatras nie je iba historická budova. Je to miesto, kde každý zažije výnimočné a nezabudnuteľné chvíle, a práve kvôli týmto okamihom sa sem ľudia radi vracajú. Počas slávnostného večera sme z týchto krásnych momentov zakúsili aj my a hotelu ešte raz želáme najmä veľa spokojných a vďačných hostí.

Text: Augustína Markocsyová, Aneta Shirley

Foto: Ondrej Bobek

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Guťka Markocsyová

Pôžitkárka, instaguru a organizačný mozog celého portálu. Naša Guťka plánuje všetky cesty, fotenia i články. A vďaka jej citlivému oku je výsledná podoba článkov taká, aká je. I sociálne siete také, aké sú.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články