Editoriál: Byť príkladom pre každého zamestnanca

 Editoriál: Byť príkladom pre každého zamestnanca

 

Hovorí sa, že žena musí pracovať na pozícii manažéra trikrát tvrdšie ako muž. Hoci tento rok to je už 30 rokov, čo pracujem v hotelierstve, či to je pravda alebo nie, vám neviem povedať. Keď svoju prácu milujete, tak jej jednoducho dávate všetko. Svoj čas, svoju silu, svoje srdce a vždy sa snažíte zo seba vyťažiť maximum.

Preto z hotela odchádzam až vtedy, keď je práca hotová. Nemusím tak na ňu myslieť doma a môžem si aj oddýchnuť.
Tu v horách si uvedomujeme, že každý deň je darom a snažíme sa aspoň počas rannej cesty do práce vychutnať si slnečné dni, čerstvý vzduch a zvuky prírody. Pamätám si, že ako malá som sa chcela profesionálne venovať hudbe. Hrala som na klavír, flautu a spievala som. Vtedy by mi vôbec nenapadlo, že skončím v hotelierstve a budem pracovať pre luxusnú svetovú sieť akou je Kempinski, ktorá oslavuje v tomto roku 120. výročie svojho vzniku. Začiatky boli ťažké a musela som dokázať, že na to mám a aby mi dôverovali. Precestovala som kus sveta, zažila som toho veľa. Nezabudnem na to, ako som z Dubaja išla do Vysokých Tatier. Mama z Nemecka mi musela poslať zimný kabát, pretože som mala iba letné oblečenie.

Kmepinski Vysoké Tatry

Naučila som sa však jednu vec. Nebola by som tým, čím som dnes, bez ľudí, s ktorými sa preplietla moja cesta. Nebola by som tam, kde som, bez ľudskosti a férovosti. Môžete byť akýkoľvek, ale časom zistíte, že ľudskosť je kľúčom, ktorý odomyká srdce ostatných. Viem, že dnes mnohí riešia veci tzv. od stola, ale ja to nedokážem. Snažím sa ísť zamestnancom príkladom a viesť mladých ľudí k tomu, že práca v hotelierstve je poslaním. Chcem byť príkladom, v každom vidieť potenciál a každému zamestnancovi ukázať, že som tu preňho. Niektoré veci sa totiž v škole nenaučíte a priznajme si, keď niekde nevládne dobrá atmosféra, človek to hneď vycíti. V každom hoteli nájdete postele, stolíky, stoličky, reštauráciu, wellness.

kathrin-noll

kempinski restauracia

Rozdiel je však v ľuďoch. Preto v Grand Hoteli Kempinski High Tatras zažijete skutočný luxus. Luxus ticha, relaxu, pohodlia, krásnej prírody a rodinnej pohody. Som v hoteli sedem rokov a pre mňa to nie je práca, ale poslanie. Mám tu ľudí, ktorí mi prirástli k srdcu, s ktorými sa smejem, mám spoločné zážitky a o ktorých sa môžem oprieť. Je to moja druhá rodina. Presvedčiť sa o tom môže každý, kto príde do hotela, tak príďte a vychutnajte si atmosféru v našom hoteli.

s úctou,

Kathrin Noll
generálna manažérka Grand Hotela Kempinski High Tatras

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články