Gourmettalk: Bratislava sa prvý februárový víkend premení na kávové centrum Európy! Privíta profesionálov z celého sveta 


 Gourmettalk: Bratislava sa prvý februárový víkend premení na kávové centrum Európy! Privíta profesionálov z celého sveta 


 

Už o pár dní sa centrum Bratislavy rozvonia kvalitnou kávou. Priestory Mozartovho domu na Ventúrskej ulici (FACH Bratislava) privítajú desiatky súťažiacich a ďalších vzácnych hostí z oblasti kávy z celého sveta.

Minulý rok si organizátori vyskúšali spojenie kávového festivalu s baristickými majstrovstvami a tento rok sa rozhodli pokračovať v myšlienke obohatenej o akciu konanú v jedinečných priestoroch. Vhodným miestom sa stala národná kultúrna pamiatka Mozartovho domu z 18. storočia, ktorá bola zrekonštruovaná a znova otvorená začiatkom roka 2016. Dnes je tento členitý priestor vyhľadávaným miestom a taktiež miestom konania BARISTA 2019 – Majstrovstiev Slovenska v príprave kávy a kávového festivalu. V dňoch 2.a 3. februára 2019 si najlepší baristi zo Slovenska zmerajú sily v piatich súťažných kategóriách, aby z každej vzišiel víťaz. Ten bude Slovensko reprezentovať na celosvetovej úrovni v americkom Bostone a nemeckom Berlíne.

fach

Široká i laická verejnosť tak bude mať jedinečnú možnosť pozrieť sa profesionálom, denno-denne pripravujúcim stovky káv v prevádzkach na Slovensku a v Čechách, priamo na prsty a zistiť, podstatu prípravy kvalitnej kávy.

Súťažiacich bude hodnotiť profesionálna medzinárodná porota pozostávajúca z 13 porotcov s najvyššie možnými dosiahnutými znalosťami v príprave a hodnotení kávy.

Festivalová sekcia bude oveľa viac uvoľnenejšia. Predstavia sa tu slovenskí, ale i zahraniční pražiari. Na espresso a brew baroch budú v plánovanom časovom slede pripravovať kávu a ponúkať ju návštevníkom na ochutnávku zadarmo.

fach

Predstavia sa osobnosti ako: Emi Fukahori, Oliver Bradshaw, Monika Palová, Richard Stiller, Gwilym Davies, Petra Davies Veselá a Erna Tosberg.

Vstupenky na udalosť je možné zakúpiť si tu: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/barista- 2019/.

Súčasťou víkendovej vstupenky sú všetky degustácie na espresso a brew baroch zadarmo, tiež welcome drink Coffee Negroni v podaní profesionálnych barmanov na čele s Róbertom Šajtlavom (podnik Hedon coffee & cocktails Trnava) a vstup do súťažných i festivalových priestorov v Mozartovom paláci (Ventúrska ulica 10 – FACH Bratislava).

Celá kávová, ale i laická verejnosť je srdečne vítaná!

Viac info nájdete tu:https: //www.facebook.com/events/532978093870430/


Barista 2019

Foto: archív Fach

 

 

 

 

 

 

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články