Láska ukrytá v mandliach

 Láska ukrytá v mandliach

 

Bočná ulička v centre hlavného mesta, uzučká pasáž vedľa známeho klubu Babylon. Nič, čo by nasvedčovalo tomu, že práve tu nájdete poklad v podobe rozkošnej malej kaviarničky s výrobňou Mandlove, Srdco.

logo

Srdco

Páči sa mi, že jeden z prvých článkov v novom roku je venovaný prevádzke, ktorý v sebe nesie názov spätý s láskou.  Srdco je vytúženou srdcovkou Martiny Grňovej, známej nielen z našich stránok, ale aj z relácie Masterchef, ktorú  roku 2016 vyhrala. A koniec koncov aj pod jej značkou Mandlove.

Srdco

Srdco

Martina nám už dávnejšie poskytla rozhovor, v ktorom prezradila, že namiesto svadby investovala do podnikania. Aj to ako vznikla značka Mandlove, a že jej bol nápomocný najmä priateľ Lukáš, ktorý ako správny muž priniesol systém a poriadok. Že jej chýba písanie blogu, ktorý je nápomocný ľuďom, že svoju prácu miluje a vkladá do nej lásku.

Srdco

Srdco

Mladá dáma dnes investovala najmä čas a energiu do ďalšieho diela, ktoré je opätovne späté s touto silnou emóciou. Spája sen Martiny i Lukáša, ktorý sa stal po tvrdej práci skutočnosťou.

Srdco

Srdco

Ich nápady odjakživa ladili, no zároveň sa dopĺňali a vytvorili akúsi symbiózu. Vedeli aj o tom, že majú spoločný sen, otvoriť si kaviareň. Martina nad kaviarničkou uvažovala ešte dávno predtým ako sa jedlu začala venovať naplno. Hoci Martina študovala na mat-fyze, témou jej diplomovej práce boli práve konkurenčné výhody v gastronómii. Za túto tému musela bojovať, vyhľadať vhodného školiteľa, ktorý by jej tému dovolil rozpísať a podrobne spracovať. Počas písania prišla na množstvo zaujímavých skutočností, ktoré mohla využiť v praxi. Lukáš objavoval lásku ku gastronómii už počas detstva. Na „vine“ je jeho mama, ktorá pracovala v gastro segmente. Zamiloval si výberovú kávu a čaro tejto kultúry objavil v Austrálii. Po návrate mal hneď niekoľko nápadov na podnikanie v tomto nie ľahkom segmente. A potom stretol Martinu…. Akoby čakali na tu správnu chvíľu, tá ktorá ich chytí za srdce no zároveň bude aj akceptovateľnou pre rozum.

Srdco

Srdco

Srdco

Srdco je drobný podnik v odvážnej lokalite v centre mesta, kde bola kedysi veľmi známa kaviareň so skoro rovnakým, no predsa iným názvom. Martina i Lukáš spoločne hľadali priestor pre výrobňu koláčikov, ktoré si rokmi  na trhu získali etablované miesto. Čo hľadali aj našli, no s akýmsi ukrytým bonusom. Rozhodli sa naplno využiť potenciál priestoru, kde budú ľuďom s láskou prinášať lahodné chute koláčikov i kávy, obe z poctivých a kvalitných surovín. To je to, čo prepája Mandlovei Srdco. V ktorej z kaviarní môžete „nakuknúť“ rovno do výrobne svojich obľúbených koláčikov? Ruku na Srdco!

 

Srdco a Mandlove

koláčiky Mandlove

Srdco a Mandlove

Síce nemajú vyštudované školy v gastro segmente, ani roky praxe vo vychýrených prevádzkach. Majú v sebe niečo vzácne. Lásku ku gastronómii. Odráža sa najmä v receptúrach, pravidelnej a oddanej práci i v tom, že vedia zákazníkom „načúvať“. Pýtať sa ich na názor, vypočuť si spätnú väzbu. Lebo ako tvrdí Martina: „ Zákazníci nám dodávajú energiu, za čo sme veľmi vďační, pretože nás to posúva dopredu.“ To bol aj jeden z hlavných dôvodov, prečo do otvorenia podniku išli.

Srdco a Mandlove

Srdco a Mandlove

Srdco a Mandlove

Všetky zmysly idú na plno, keď vstúpite do kaviarničky. Vôňa mandlí doslova „prefacká“ a rozhýbe chuťové poháriky na maximum. Je hriechom si niečo nedať. Začneme kávičkou, ktorú do Srdca dodáva  Goriffee. Ako človek, trpiaci na rôzne intolerancie, som šťastná, že si môžem vychutnať mandlové cappuccino. Ale že naozaj mandlové, pretože toto rastlinné mliečko pripravujú každé ráno čerstvé.

mlieko

mlieko

mlieko

Nájdete tu obľúbené koláčiky, ktoré Mandlove dodávai do okolitých aj vzdialenejších kaviarní. Obľúbené sú rolády, chrumkavé orieškové keksy aj nepečené RAW torty. Niektoré sú však špeciálne poklady vyrobené len pre Srdco. Nechýba ani orechové maslo s názvom Maslove. Vo februári pribudne i jedlo a ďalšie remeselné produkty. Ich základ bude opätovne založený na kvalitných surovinách.

Srdco a Mandlove

Srdco a Mandlove

Srdco a Mandlove

Kaviarnička je naozaj drobná. Zmestí sa sem pár stoličiek, ale veľa dobrých duší. Niekde musia o atmosféru bojovať, tu však je jej na rozdávanie. Je tu príjemne, teplo a vrúcne. Presne tak, ako našepkáva samotný názov, Srdco.

Srdco a Mandlove

Srdco a Mandlove

Srdco nájdete na facebooku aj instagrame.

Foto. Ondrej Bobek

Text: Simona Budinská, Augustína Markocsyová

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *