Do bodky: Kaviarnička ako z rozprávky

 Do bodky: Kaviarnička ako z rozprávky

 

Skalica poteší nielen históriou, ale aj výletom do kaviarničky ako z rozprávky. Do bodky je pastelový sen, plný kvalitnej kávy a skvelých bezlepkových koláčov.

V spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Trnavský kraj, prinášame články o najlepších gastronomických prevádzkach v Trnavskom kraji.  Od uvoľňovania opatrení sme s našou redakciou navštívili desiatky podnikov, ktoré vám postupne predstavíme.

interier-dobodky-kavickarisk

 

kavickarisk-slovensko-trnavskykraj-penzion-rosnethal

Penzión Rosenthal - prémiová rodinná reštaurácia v Ružindole

Čítať viac >

Kaviareň Do Bodky je dielom šikovnej majiteľky Ľubky Bučkovej, ktorá si povedala, že by bolo fajn mať v Skalici podnik, ktorý ponúka príjemné posedenie v kombinácii s kvalitnou kávou a „zdravým“ sortimentom. Pastelový a snový interiér logicky odráža charakter tejto originálnej kaviarne. Celá kaviareň je zariadená v jemných tónoch mentolovej, šedej a bielej farby s odkazom na vkus majiteľky. Originálne detaily ako ponuková tabuľa s machom na stene, orientálne vankúše, obláčikové lustre či paletový pult, len umocňujú veľmi príjemné pocity z tohto miesta.

 

do bodky
Celá kaviareň je zariadená v jemných tónoch mentolovej, šedej a bielej farby.

 

Ľubka už roky vyznáva zdravý životný štýl a tomu prispôsobila aj svoju ponuku. Hoci, ako sama tvrdí, spočiatku to bolo náročné. „Dnes už naši hostia vedia, že u nás nájdu skutočne to najlepšie z najlepšieho. Zdravé koláče na bezlepkovom základe nerobíme tak ako bežné kaviarne, ale tak ako to vieme my. Z bezlepkových ovsených vločiek, orieškov, karobu, osladené ďatľami. Trstinový cukor je pre mňa stále len cukor, teda ho v koláčoch nepoužívam,“ tvrdí energická blondínka a mladá mamička Ľubka.

 

vyber

 

kolaciky

 

Jej vášeň pre zdravé potraviny sa pretavila i do najnovšej súčasti podniku, a to mini pop-up potravín, kde nájdete výber bezlepkových a vegánskych chuťoviek, na aké bežne len ťažko natrafíte.

 

kosik

 

Kávičkárov poteší organická káva značky Mallay, ktorá je 100 % arabika z Indonézie a je známa tým, že nespôsobuje prekyslenie organizmu. Ak nemáte chuť na kávu, poteší vás sypaný čaj bio značky Sonnentor, alebo domáca limonáda z bio sirupov sladená len jablkovou šťavou. Vegánov isto potešia kokosové našľahané latte nápoje s kurkumou, kardamónom, červenou repou či matcha. Ak nie ste na sladké, dajte si špaldovú žemľu ala burger alebo na obed Buddha bowl. No a skvelá mlska je Fit pohárik, ktorý je tiež originálnej receptúry.

 

dobodky-slovensko-skalica-kaviaren
Kávičkárov poteší organická káva značky Mallay.

 

Do bodky v kocke:

  • Zdravé domáce koláče
  • Rozprávkové prostredie
  • Sedenie v pasáži s detským kútikom
  • Mini potraviny
  • Organická káva

 

 

Tip majiteľky: jahodový fit pohárik a kokosové Do bodky espresso

 

dobodky-skalica-kolacik
Ľubka už roky vyznáva zdravý životný štýl.

 

Adresa:

Do Bodky

Potočná 14

Skalica

909 01

 

Kaviareň Do bodky nájdete aj na instagrame.

 

 

Text: Simona Budinská

 

 

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Simona Budinská

Vášnivý gurmán, mama troch detí, dvoch kníh a niekoľkých bedekrov. Náhody sú jej osudom, a tak pred rokmi vznikol projekt Kávičkári.sk. S nadšením sa venuje najmä víziám, kreovaniu na portáli, ale aj new biznis. Srdcovkou je aj vzdelávanie v oblasti gastronómie v rámci projektu Gastrolove a tvorbe osobnostného PR.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *