Cukráreň Hortenzia

 Cukráreň Hortenzia

 

Zaujímavý presklený priestor, ktorému dominuje jemná modrá farba, zariadený v štýle prímorského vintage s príznačným voňavým názvom Hortenzia. Miesto, kde sa snúbi chuťový i vizuálny zážitok a príjemne strávené chvíle s rodinou.

 

V spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Trnavský kraj, prinášame články o najlepších gastronomických prevádzkach v Trnavskom kraji.  Od uvoľňovania opatrení sme s našou redakciou navštívili desiatky podnikov, ktoré vám postupne predstavíme.

 

interier-hortenzia-samorin-slovensko
Zaujímavý presklený priestor, ktorému dominuje jemná modrá farba.

Kaviareň plná poézie – aj to je Versh v Senci

Čítať viac >

 

 

hortenzia-kavickari
Monika Krajčovičová.

 

Bohatý sortiment aj uprostred pracovného týždňa, vyladená ponuka takmer dvadsiatich zákuskov pre milovníkov krému, čokolády, vanilky a ovocia. Jednoznačne najzaujímavejšiu ponuku pre mlsné jazýčky v celom Šamoríne nájdete práve v cukrárni Hortenzia. „Vždy som snívala, že keď raz budem mať cukráreň, tak chcem, aby bola presklená a na frekventovanom mieste. A keď som uvidela tento priestor, tak som si povedala, že ak nie sem, tak nikde inde,“ spomína s úsmevom Monika Krajčovičová. A tak po troch rokoch úspešnej cukrárskej výrobne zameranej na rodinné oslavy a objednávky v Bake pri Gabčíkove sa rozhodla, že pre svojich zákazníkov vytvorí príjemné miesto aj na štýlové posedenie pri jej koláčikoch.

 

zmrzlina-zakusky-hortenzia-samorin
Najzaujímavejšiu ponuku pre mlsné jazýčky v celom Šamoríne.

 

interier-hortenzia

 

Hortenzia sa rýchlo stala vyhľadávanou rodinami s deťmi vďaka krásnemu detskému kútiku a okoloidúcich priam láka dovnútra tortami vo výklade. Kvalita sa však rýchlo predáva, takže si nenechávajte návštevu až na večerné hodiny, vtedy už ponuka, ktorú denne dopĺňajú čerstvými zákuskami, nie je taká bohatá. Cez víkend Monika pripravuje aj tortové rezy pre ľudí s intoleranciami a alergiami. „Áno, najmä v piatok a sobotu máme aj bezlepkové a bezlaktózové koláčiky, aj špeciálne raw a vegánske rezy. Robíme ich dokonca zvlášť mimo prevádzky, aby nedošlo ku kontaktu s alergénom,“ozrejmuje. Torty sú Monikinou srdcovou záležitosťou a rozhodne nie je majiteľkou, ktorá by len zadeľovala robotu, dôkazom sú jej ruky „poznačené“ červeňou Red Velvet rezu.

 

hortenzia-samorin-detail-kava-kolac

 

detsky-kutik
Hortenzia sa rýchlo stala vyhľadávanou rodinami s deťmi vďaka krásnemu detskému kútiku.

 

Sortiment sezónne obmieňajú a snažia sa, aby si u nich vybral aspoň jeden koláč skutočne každý návštevník. „Sme radi, ak si u nás hostia vedia vybrať zákusok a aj niečo odniesť so sebou, či už slané alebo čajové pečivo a od piatku máme vždy aj voľné torty,“ dodáva zanietene sympatická blondínka. Ak ste zabudli na narodeniny, výročie či potrebujete rýchlo niečo pre návštevu, tak v Hortenzii to iste nájdete. Samozrejmosťou je aj doplnkový sortiment –  sviečky, zápichy a postavičky, ktoré vedia urobiť aj na želanie. Ku koláčiku vám ochotne pripravia kvalitnú slovenskú kávičku od Coffeein. Monika si dáva záležať aj na pravidelných baristických školeniach všetkých dievčat v tíme, aby svojim zákazníkom prinášali vždy kvalitný kávový zážitok. Ak vás oslovujú viac čaje, v ponuke nájdete zaujímavé pečené a tiež bylinkové od Grešíka. Cestou na oslavu si môžete ku krabici koláčov či torte  vybrať z vitríny aj výborné maďarské vína či slovenské remeselné z rodinného vinárstva Csernus. Domácim limonádam v Hortenzii dodávajú šmrnc sirupy Almo z neďalekej Rovinky.

 

vyber
Sirupy Almo sú z neďalekej Rovinky.

 

 

priprava-kavy-hortenzia
Ku koláčiku vám ochotne pripravia kávičku od Coffeein.

 

Tip majiteľky: Lotus jablkový koláč s karamelom a talianske cannoli

 

servirovanie-hortenzia

 

Cukráreň Hortenzia v skratke:

  • Štýlový interiér a detský kútik
  • Torty na objednávku i odber
  • Tortové rezy pre ľudí s intoleranciami a alergiami
  • Regionálne výrobky

 

zakusky
Lahodné a čerstvé.

 

Cukráreň Hortenzia

Bratislavská 2110

931 01 Šamorín

 

Cukráreň Hortenzia nájdete aj na instagrame.

 

 

Text: Mária Baláž Gyuránová

 

 

 

Foto a video: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Mária Baláž - Gyuranová

http://www.kavickari.sk

Vyzná sa v zákonoch, je rýchla ako blesk a zároveň si rada dopraje chvíľku pôžitku. Mária je redaktorkou portálu Kávičkári.sk, ktorá má pod palcom rozhovory, eventy, ale najmä novinky s vyhláškami týkajúce sa gastra.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *