Editoriál : Chlieb a hry

 Editoriál : Chlieb a hry

 

Už starovekí Rimania tvrdili: „Dajte ľuďom chlieb a hry, budú spokojní.” S menšími, či väčšími obmenami, podľa mňa tento výrok platí do  dnešných čias. A práve v dnešnej uponáhľanej a vystresovanej dobe, keď nám práca ukrajuje najväčšiu časť z našich životov, a neraz kvôli nej zabúdame vychutnávať si prítomný okamih a opomíname jednoduché radosti, je prítomnosť „chleba a hier”, teda zážitkov, potrebná ako soľ. 

Hoci sa Hotel Turiec v srdci Martina profiluje ako biznis hotel, nechceme byť IBA príjemnou kulisou pracovných stretnutí so službami na štvorhviezdičkovej úrovni tak, ako väčšina hotelov v našej kategórii. Našim cieľom je poskytovať hosťom zážitky. Spájať ich pracovné povinnosti s okamihmi, kedy vypnú hlavu a prežijú niečo nové a nepoznané – ochutnajú steak, ktorý si sami pripravia na lávovom kameni. Alebo lahodnú thajskú polievku, ktorá ich chuťové poháriky zoznámi s exotickými diaľkami. Na chvíľu sa vrátia do čias hravého detstva a vypnú hlavu v zábavnej Aréne, plnej vzrušujúcich herných aktivít. Alebo rozmaznajú svoje telo i dušu netradičnými wellness procedúrami.

Hotel Turiec

Najsilnejšie zážitky sú tie, ktoré okúsime všetkými svojimi zmyslami. Tie, ktoré v nás vyvolajú určité silné emócie. A hoci po čase niektoré detaily daného zážitku vyblednú -nepamätáme si, akej farby bol koberec v hotelovej izbe, či čo sme presne raňajkovali – pamätáme si však emóciu, pocit z toho zážitku – že sme sa niekde cítili ako doma, že sme tam niečo nezabudnuteľné prežili, niečo nové sa naučili. Túto emóciu dokážeme prežívať znovu a znovu. Stane sa takou potravou pre našu dušu a neraz nás dokáže podržať aj v temnejších chvíľach, kedy na horskej dráhe života prudko klesáme dolu.

hotel turiec martin

Práve preto ponúkame nielen komfortné izby, skvelo vybavené kongresové sály, ale aj niečo naviac – organizujeme zaujímavé eventy – plesy, tematické večere, silvestrovské oslavy, či rôzne degustácie. Dávame teda našim hosťom príležitosť prežívať zážitky.

Keď sme sa rozhodli otvoriť zábavné centrum Aréna, ktoré je súčasťou Hotela Turiec, avšak nie je určené len pre hotelových hostí, ale aj pre širokú verejnosť, nič podobné v tom čase v Martine nebolo. Ľudia nemali kam chodiť za zážitkami, ak chceli niečo viac, než len popíjať drinky v podnikoch, prípadne ísť do kina, či do divadla, zriedkavo na koncert. Dnes je z Arény miesto, kam chodia nielen hoteloví hostia, ale najmä domáci so svojimi priateľmi a rodinou zmysluplne tráviť svoj voľný čas. Stalo sa z nej miesto, kde sa konajú aj rôzne narodeninové oslavy, či večierky, pretože kombinácia „chleba a hier”, ako vraveli starí Rimania, je jednoducho neodolateľná. A nič nespája ľudí viac než spoločné zážitky, pri ktorých sa uvoľnia, vyplavia endorfíny a veľa sa smejú.

arena hotel turiec

Teraz v septembri sme začali písať ďalšiu kapitolu – Hotel Turiec ako prvý v Martine – a jeden z mála hotelov na celom Slovensku – rozšíril ponuku svojich wellness služieb o špeciálnu kryosaunu. Nielenže je pobyt v špeciálnej kryosaune, kde teplota klesne až na extrémnych -160 stupňov Celzia sám o sebe nezabudnuteľným zážitkom, pri ktorom sa vyplavujú hormóny šťastia. Kryoterapia – teda terapia chladom – má obrovské množstvo vedecky dokázaných pozitívnych účinkov na ľudský organizmus – regeneruje organizmus, lieči rozličné zdravotné ťažkosti a poúrazové stavy pohybového aparátu, posilňuje imunitu, rieši kožné ochorenia a blahodárne pôsobí aj na krásu. Prospieva aktívnym športovcom, ľuďom so zdravotnými problémami a každému, kto sa do nej odváži vkročiť.

Hotel Turiec manager

Ponúkať našim hosťom túto jedinečnú terapiu sme sa rozhodli preto, že veríme, že všetko v živote by malo byť v rovnováhe. A ak svoju myseľ preťažujeme každodennými starosťami a pracovným stresom, ak svoje telo dlhodobo zaťažujeme elektronickým smogom a nadmernými požiadavkami, skôr či neskôr sa to na nás negatívne odrazí. Tak ako od svojej duše a tela niečo požadujeme, mali by sme aj dávať, aby sa ručička na váhe vyrovnala a my sme boli v pohode a plní síl.

 

Áno, ako každý hotel, aj my túžime mať hostí a túžime mať veľa hostí – ale zároveň je našim želaním mať spokojných, usmiatych a zdravých hostí, ktorí sa k nám radi vracajú, pretože vedia, že ich dokážeme obohatiť aj nadštandardnými službami, ktoré pomôžu zlepšiť kvalitu ich života.

 

Radovan Kočvara,

riaditeľ Hotela Turiec.

 

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články