Chateau Krakovany – komfort s históriou a vlastným vinárstvom

 Chateau Krakovany – komfort s históriou a vlastným vinárstvom

Takmer tristo rokov stará a chátrajúca kúria dostala vďaka novým majiteľom druhú šancu a dnes ponúka netradičné a výnimočné romantické pobyty, skvelú gastronómiu a vlastné víno. V dedinke Krakovany, len 10 minút od Piešťan, sa nachádza krásne Chateau Krakovany. Vstúpte a nechajte sa očariť históriou a nevídaným komfortom. 

Chateau Krakovany
Budova starej kúrie z roku 1736 prešla rekonštrukciou a získala posledné označenie Chateau od Európskej únie.

História Chateau Krakovany

História Chateau Krakovany siaha až do roku 1736 a pracná rekonštrukcia trvajúca päť rokov umožnila otvorenie brán v roku 2009. Odvtedy je penzión v obľube hostí nielen tuzemských, ale aj zahraničných. Vďaka svojej jedinečnej architektúre a množstvu zaujímavých dizajnových prvkov v interiéri je pobyt v Chateau Krakovany jedinečným zážitkom. Na tomto mieste, v objatí hrubých múrov a krásnych diel šikovných umeleckých kováčov, vo vínnych pivniciach s klenutými oblúkmi zažijete skutočný kráľovský pobyt. 

Chateau Krakovany-vínna pivnica

Chateau Krakovany-vinotéka
Okúzľujúce prostredie štýlovej vinotéky, vínnej pivnice a vínnej galérie ponúka nielen možnosť prehliadok a ochutnávok, ale aj priestor na posedenie pri víne z vlastnej produkcie.

Obec Krakovany, na začiatku ktorej sa Chateau nachádza, je „na skok“ od kúpeľného mesta Piešťany poskytujúceho množstvo voľnočasových a kúpeľných aktivít. Obec sa nachádza na úpätí pohoria Malé Karpaty, ktoré svojou prírodou, ale aj hradmi a historickými zrúcaninami, láka turistov zo širokého okolia. K tomu neďaleká vodná nádrž Sĺňava či možnosť zapožičať bicykle a spoznať región na dvoch kolesách. V Chateau Krakovany sa rozhodne nudiť nebudete.

Tradičná rakúsko-uhorská kuchyňa

Okrem dobovo vernej a charakteristickej architektúry ponúka Chateau Krakovany znamenitú gastronómiu s príjemným posedením v reštaurácii či na nádvorí. Špeciality tradičnej rakúsko-uhorskej kuchyne sú doplnené o moderné európske jedlá a predstavujú chutnú kombináciu pokrmov, ktoré rozhodne uspokoja aj náročných hostí. Priestory reštaurácie a nádvorie sú vhodné aj na organizovanie podujatí, svadieb, osláv či firemných večierkov a workshopov. K dispozícii je okrem kongresovej miestnosti aj salónik pre privátnejšie pracovné porady a menšie stretnutia. Samozrejmosťou je vybavenosť vysokorýchlostným internetovým pripojením, klimatizáciou a občerstvením.

Agropenzión Hubert Ružindol - kompletný servis s nádychom vidieckej romantiky

Čítať viac >

Chateau Krakovany-reštaurácia

Chateau Krakovany-reštaurácia-kuchyňa
Špeciality tradičnej rakúsko-uhorskej kuchyne, doplnené o moderné európske jedlá, si môžete vychutnať v reštaurácii či na nádvorí.

Vinárska usadlosť pri Piešťanoch

Pojem Chateau vo Francúzsku opisuje vinársku usadlosť, pod ktorou si môžeme predstaviť typické zámočky a kaštiele obklopené vinicami. Chateau Krakovany má svoje vinice a víno, aj keď o kúsok ďalej. Svoje vinohrady má v Šalove v nitrianskej vinohradníckej oblasti a víno z ich produkcie môžete ochutnať počas večere alebo v nádherne zariadenej vínnej pivnici francúzskeho typu s dominantou centrálne umiestneného krbu. Mnohé vína z ich produkcie získali domáce a zahraničné ocenenia kvality, takže pobyt v tomto zariadení je ideálny pre milovníkov slnečného terroir južných svahov a tradičných slovenských odrôd.

Chateau Krakovany-víno-vinárstvo
Spracovanie hrozna dopestovaného vo vlastných vinohradoch v nitrianskej vinohradníckej oblasti, ako aj samotná výroba vína, prebiehajú priamo v areáli Chateau Krakovany.

Portfólio služieb vínnou pivnicou s degustáciami nekončí. Okrem iného môžete svoj čas stráviť aj vo wellnesse, kde sú pre vás sauny, vírivka a ležadlá. K dispozícii sú aj tenisové kurty či zapožičanie bicyklov pre tých, čo radi trávia dovolenky aktívne. Súčasťou komplexu je aj dobre vybavené fitness centrum. Či už túžite po relaxe, alebo aktívnej dovolenke v obci a blízkom okolí, ste na správnom mieste. Hrady – Beckov, Tematín, Čachtice, Smolenice či Topoľčiansky hrad sú v bezprostrednej blízkosti. Neďaleko sa nachádza aj Mohyla M.R. Štefánika, ale aj spomínané mesto Piešťany so svojimi atrakciami. 

Chateau Krakovany-wellness
Wellness so saunou, vírivkou a ležadlami je príjemným bonusom. Samozrejme, ani tomuto priestoru nechýba dobový nádych.

Dobre sa vyspite v Chateau Krakovany

K relaxu neoddeliteľne patrí aj kvalitný spánok a pokoj. Vďaka hrubým múrom historickej budovy máte k dispozícii takmer ideálne ticho a izoláciu od okolitého priestoru a vedľajších izieb. Na výber je z niekoľkých variánt izieb a viacerých apartmánov. K ubytovaniu patrí aj bezplatné parkovanie či raňajky formou bufetových stolov. Izby sú vo vysokom štandarde vybavené vkusným nábytkom, TV, WiFi a klimatizáciou. Apartmány sa nachádzajú v samostatne stojacej vežičke a ponúkajú jedinečný zážitok. Tehlové steny, odhalené drevené trámy, baldachýn a dobový nábytok. Ak je miesto, kde sa budete cítiť naozaj kráľovsky, sú to práve tieto štyri apartmány zariadené v historickom štýle. 

Chateau Krakovany-apartmány-ubytovanie
Apartmány situované vo vežičke sú zariadené skutočne štýlovo. Dobový nábytok, posteľ s baldachýnom, tehlové steny či vaňa priamo v spálňovej časti – interiér podčiarkne skvelý zážitok z ubytovania.

Chateau Krakovany je komplexné zariadenie, ktoré ponúka vysokú kvalitu gastronómie a ubytovania s pridanou hodnotou v podobe vlastnej produkcie vína. To celé, zabalené do historickej budovy, ponúka naozaj nevšedný zážitok doplnený o príjemný personál a široké portfólio služieb. Navyše v lokalite ako stvorenej sa spoznávanie celého regiónu. Či už plánujete dovolenku, konferenciu, pracovnú cestu, alebo oslavu – v Chateau Krakovany sa o vás s láskou postarajú.

Chateau Krakovany
Chateau Krakovany nájdete na začiatku dedinky Krakovany, len 10 minút od Piešťan. Toto históriou dýchajúce miesto ponúka vysokú kvalitu gastronómie a ubytovania s pridanou hodnotou v podobe vlastnej produkcie vína.

V Chateau Krakovany viete zorganizovať váš vlastný event. Kapacita ponúkaných priestorov:

  • apartmány: 4 (z toho jeden rodinný)
  • izby: 20 (1-, 2- a 3-lôžkové)
  • kongresová miestnosť: max. 60 miest
  • salónik: 10 – 15 miest

033/771 91 40

[email protected]

www.chateaukrakovany.sk

Hoštáky 204/74, 922 02 Krakovany

Článok bol vytvorený v spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Trnavský kraj.

 

 

 

Chateau Krakovany nájdete aj na Instagrame a Facebooku.

Text a foto: Rudolf Sladkovský

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Rudolf Sladkovský

Po rokoch sledovania portálu Kávičkári.sk sa k nám Rudolf pridal a začal pre nás fotiť. Akčný, s veľkým úsmevom, talentom a nasadením pokrýva Rudi celé Slovensko. Najnovšie sme objavili jeho nadanie pre písanie článkov. Veď posúďte sami!

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články