Cestou za pôžitkami – po Slovinsku

Cestou za pôžitkami – po Slovinsku

Začiatkom septembra sme si spravili menší výlet za pôžitkami do Slovinska. Spoločnosť nám robila nová Škoda Superb, ktorá sa ukázala ako najlepší partner pri objavovaní skvelých miest.

 

 

Moderný a prenikavý dizajn vynikajúco pasoval na cesty a vzbudil obdiv nejedného okoloidúceho motoristu. Pokojne, presne tak, ako mu to jeho grácia povoľovala. Cestovať s novým Suberbom je radosť sama o sebe. Okrem extrémne veľkého batožinového priestoru, ponúka auto vo vnútri komfortný priestor na nohy obohatený o rôzne simple clever doplnkyTrojzónová klimatizácia zas príjemne ochladila celú posádku – bez výnimky aj tých na zadných sedadlách.

 

 

nová škoda superb

 

Cesta, na ktorú sme sa vybrali, ubiehala rýchlo a príjemne aj vďaka skvelým technológiám, ktorými auto disponovalo. Mimoriadne nás potešil adaptívny tempomat, i lane assistant, ktorý sledoval jazdu v rámci jazdného pruhu. Pri predbiehaní sme ocenili aj technológiu sledovania mŕtveho uhlu. Takmer ihneď sa nenápadná svetelná ikonka v spätných zrkadlách stala našim praktickým pomocníkom, na ktorú budeme veľmi radi spomínať.

 

 

nová škoda superb

 

Tak, ako sme u “Škodováckych diesloch” zvyknutí, potešila nás  nízka spotreba nového Superbéčka aj vzhľadom na jeho veľkosť a rozmery. Po príchode do prvej časti našej cesty, hotela Kempinski Palace Portoroz, sme ocenili ďalšiu veľmi praktickú pomôcku, ktorú nám auto ponúklo – bezdotykové otváranie batožinového priestoru. Stačilo dať len nohu pod spodný nárazník a “tadá” kufor sa otvoril. Efektné a veľmi praktické zároveň! Rovnako ako sám hotel Kempinski Palace Portoroz, o ktorom sme už na stránkach Kávičkárov písali.

 

 

nová škoda superb

 

Teraz sme sa však zdržali trošku dlhšie, vyskúšali sme nielen skvelý bazén s morskou soľou, ale aj štýlovú reštauráciu Fleur de sel, čo v preklade znamená crème de la crème morskej soli. Reštaurácia sa vyznačuje ľahkým konceptom, inšpirovaným talianskou kuchyňou a moderným dizajnom. K tomu ako bonus vždy perfektný prístup zamestnancov siete Kempinski a gastro zážitok je na svete.

 

 

talianska reštaurácia fleur de sel

 

 

Portorož je skvelým miestom na predĺžený víkend s partnerom, priateľmi či rodičmi. Zabaví a oddýchne si každá veková kategória. Toto centrum zábavy plné kasín a nostalgických spomienok čias minulých má však ešte jedno veľké a výnimočné plus. A to jedinečné prírodné exteriérové spa, uprostred soľných polí, pod názvom Lepa Vida.

 

 

lepa vida slovinsko lepa vida slovenia

 

 

Lepa Vida je skvelým miestom nielen na oddych, ale aj na regeneráciu celého tela. Toto spa plné malých bazénikov s rôznymi koncentráciami solí, poskytne vašej pokožke okamžitú úľavu a hodvábny pocit. A to najmä vtedy, keď trpíte rôznymi alergiami. Na mieste si môžete dopriať aj výživný a extrémne silný bahenný zábal, či skvelú outdoorovú masáž podľa výberu. A na pamiatku si odnesiete kozmetiku vyrobenú priamo zo “salín” tohto prírodného parku.

 

 

lepa vida slovenia

 

 

Tento rok už Portorož svoje dovolenkové brány uzavrela, ale na ten ďalší vás iste rada privíta. Tak si nenechajte ujsť naše pôžitkárske tipy!

 

 

Text: Simona Budinská

Foto: Kavickari.sk

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Odporúčané články

0
Budeme radi za vaše názory, prosím zanechajte nám komentár.x
()
x