Najlepšie kaviarne pre rodiny s deťmi

Najlepšie kaviarne pre rodiny s deťmi

 

Už o pár dní naposledy zazvoní školský zvonec a začne sa to pravé leto. Deti budú mať prázdniny a príde obdobie dovoleniek a výletov. Aj preto sme si,  z našich kávičkárskych ciest, pre vás pripravili výber tých najlepších podnikov pre deti. Spojte príjemné s užitočným a vyberte sa na dobrodružstvo s chuťou dobrej kávy, alebo sladkých dobrôt a doprajte aj deckám trošku zábavy.

Monsters Cafe & Bar, Bratislava- Petržalka

monsters-cafe-deti

monsters-cafe-exterier

monsters-cafe-petrzalka

Kaviareň plná milých príšeriek sa skrýva mimo nekonečného ruchu a hluku ulice v novo vybudovanom komplexe Petržalka City pri Chorvátskom ramene. Prvé, čo vás na jar a v lete osloví, bude veľká elegantná terasa s ratanovými kreslami a skvelý výhľad na zeleň a hrádzu uprostred sídliska. Prvé, čo osloví vaše deti, bude zas veľká trampolína vedľa prívetivej terasy. Uvoľnené posedenie si vychutnajte s priateľmi pri dennej dávky kávy Caffe Diemme, no najmä  si užijetee letný čas so svojimi ratolesťami, či už pri výborných koláčikoch alebo na nezabudnuteľnej detskej oslave. Monsters chce byť miestom, kde sa každý návštevník bude cítiť dobre, bez ohľadu na vek, pohlavie či jeho kaviarenské preferencie. My sme si deň v Monsters vyskúšali a nemôžeme inak, než súhlasiť.

viac info na: Monsters Cafe

 

Enjoy Coffee, Bratislava – Staré mesto

enjoy-deti

enjoy-coffee-deti

enjoy-coffee-interier

Priamo v epicentre mesta, priamo pod Michalskou bránou, už vyše roka láka Enjoy Coffee ľudí do svojich priestorov. Už len samotný interiér je rozprávkový a pripomína Alenku z ríše divov. Osviežte sa skvelými limonádami a doprajte si oddych pri dúšku organickej kávy Mallay. Pochutnajte si na skvelom čerstvom smoothie, alebo zdravých jedlách z bio a organických surovín, avokádovej nátierke s nesmrteľnými hriankami. Máte detičky? Tak to si zamilujete ich zdravé výživy, ktoré vám čerstvé namixujú priamo tam. O dôvod viac si ako miesto na letný pôžitok vybrať Enjoy Coffee. Samozrejmosťou je aj prekrásny detský kútik plný hračiek a prebaľovací pult.

viac info na: Enjoy Coffee

 

Mlsná Emma, Pezinok

mlsna-emma

mlsna-emma-detsky-kutik

mlsna-emma-pezinok

V jednom z najkrajších slovenských vinohradníckych miest sa usídlila Emma. Svojim mlsným jazýčkom zozbierala hodnoty a tradície okolia a pretavila ich do štýlovej kaviarne. Svoj šarm ukázala aj v priliehajúcej minigalérii, kde návštevníkom ponúka svoje poklady. Miesto v sebe skrýva kus dávneho čara. Nie je to len budovou, ale aj retro nábytkom, či čerstvými kvetinami na stoloch. Pani majiteľka neznesie umelé, a tak sa môžete potešiť touto krehkou krásou. Okrem pezinských čokoládových praliniek ILLUI (odporúčame levanduľové! ), si na svoje prídu aj vyznávači bio koláčikov, či domácich zákuskov. Samozrejme, myslí sa aj na bezlepkáčov. Potešia i klasické limonády, skvelá horúca čokoláda a samozrejme, káva Carraro. Rodinná kaviareň je známa aj osobitým prístupom, keď si majitelia popestujú vaše dieťa a vám dodajú chvíľku pokoja na vychutnanie si kávičky. Samozrejme je tu aj detský kútik a prebaľovací pult.

Viac info na: Mlsná Emma

 

Betkas Bakery, Poprad

betkas-bakery

betkas-bakery-okna

betkas-cervena-ciapocka

V obchodnom centre Forum, pripravili pre všetkých milovníkov sladkých dobrôt a talianskej kávy Bazzara, jedinečný zážitok. Verili by ste, že medzi eskalátormi, umelým osvietením, zhonom a uponáhľanými ľuďmi sa môže ukrývať (a to čítate správne) –PERNÍKOVÁ CHALÚPKA? Ani jeden z majiteľov sa netají, čo bolo ich inšpiráciou pri zariaďovaní maličkého, zato útulného priestoru. Ľudová rozprávka. Bar je lemovaný šindľovou strechou z kvalitného smrekového dreva, vkusný nábytok a na stenách ilustrácie okeníc s obľúbenými rozprávkovými bytosťami. Intímne osvetlenie sviečok, príjemný personál v červených zásterách a všehochuť, ktorá sa derie z každého kúta. Rovnako sa nedá presne ohraničiť, pre koho je kaviareň prioritne určená. Dobre sa tu cítia študenti po vyučovaní, dôchodcovia na poobedňajšej kávičke či mamičky na babskej jazde. K dispozícii je okrem skvelých dobrôt aj detský kútik.

Viac info na: Betka’s Bakery

 

Gio Caffe- Gelato italiano

Gio Caffe- Gelato italiano vás jednoducho dostane. Netradične poschodový interiér, rozdeľuje kaviareň na dve časti. V spodnej, sa nachádza bar, retro chladiace zmrzlinové boxy a menšie posedenie. Počas teplejších mesiacov je tu otvorená i terasa. V hornej sa nachádza herňa i detský kútik. Zátišia vytvorené paravánmi z kníh ukrývajú hračky, ale aj spoločenské hry. Ideálne na lenivé poobedie! Dajte si kávičku a nezabudnite na jednoznačne najautentickejšiu taliansku zmrzlinu na Slovensku.

Gio Caffe Nitra

Gio Caffe Nitra

Gio Caffe zmrzlina

Viac info na: Gio Caffe- Gelato italiano 

Leháro, Trnava

Zelené steny, retro nábytok, čipkované dečky a také trošku milé, komunistické doplnky. Ten, kto zažil detstvo bez modrastého nádychu smartfónov, si tento Trnavský podnik ihneď zamiluje. Pretože je tak vábne romantický, priam až nostalgický. Klientela kaviarne sa počas dňa mení – cez deň jej vládnu mamičky – a to najmä vďaka sympatickej spolumajiteľke Lehára, Slávke, ktorá je sama maminou a snažila sa v kaviarni vytvoriť priestor, kde by sa mamičky mohli pohodlne stretávať, ale zároveň využívať služby špičkovej kaviarne. S večerom sa mení i nálada podniku. Mamičky vystriedajú svetlá sviečok a nastupujú páriky, intelektuáli, študenti, biznismani i miestni hipsteri. Jednoducho všetci, čo chcú leňošiť.

leharo trnava

leharo

leharo

Viac info na: Leháro

Text: redakcia Kávičkári.sk

Foto: Ondrej Bobek, Michal Zajaček a archív podnikov

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Odporúčané články

0
Budeme radi za vaše názory, prosím zanechajte nám komentár.x
()
x