Cestou za pôžitkami: Mesto a hory

Cestou za pôžitkami: Mesto a hory

Nájsť auto, ktoré vás pohodlne povozí po meste a nezľakne sa ani strmých kopcov, nie je jednoduché. O to ťažšie je vybrať si ešte aj také, ktoré bude štýlové, moderné a úsporné. Nám sa to však podarilo a na náš posledný výlet sme vyrazili s pôvabným Hyundaiom i40.

 

auto

 

Na našu najnovšiu cestu po Slovensku sme dostali do rúk najšarmantnejšieho spoločníka. Hyundai i40 už na prvý pohľad vyzeral, že zvládne akúkoľvek výzvu, i keď ja som pri väčších autách v meste vždy zo začiatku trošku skeptická. Štýlová i40 totiž vyzerá ako naleštená limuzína, a to ešte predtým, ako si do nej vôbec sadnete. A každý vie, že s limuzínami sa ťažko parkuje, najmä na poddimenzovaných mestských parkoviskách, ktoré boli zrejme vyrobené pre úzke autá zo 60. rokov. Hneď ako som v našom novučičkom Hyundai zaradila spiatočku, moje obavy sa rozplynuli ako ranná hmla na ceste do Banskej Bystrice. Dokonalé moderné vychytávky, vrátane cúvacej kamery, totiž znamenali, že sa mi nakoniec s veľkým Hyundaiom parkovalo a cúvalo ešte lepšie, ako s malým mestským autíčkom. Jeho spotreba sa mu pritom celkom podobala, najmä vďaka kvalitnému dieslovému motoru.

 

auto detail

Hyundai i40

 

Dobrá výbava a moderné technológie urobili z nového Hyuindai dokonalého elegána, s ktorým som sa nebála zaparkovať pri obchodnom centre ani pred 5* hotelom. Doslova. Kopec „maličkostí“, ako dobre navrhnuté a vyhrievané kožené sedadlá, jednoduché ovládanie, pekné podsvietenie, digitálne budíky či pohodlný tempomat si ma po ceste z Bratislavy do Banskej Bystrice získali tak rýchlo, že už pri Voderadoch bola i40 na zozname mojich obľúbených áut. V Nitre som vyzdvihla nášho fotografa Ondríka, ktorý sa v rannom šere chvíľu pokochal elegantnými líniamištýlovými veľkými diskami kolies a vyrazili sme za dobrou kávou do novej kaviarničky Black Coffee v centre Banskej Bystrice, o ktorej sme vám nedávno písali. Po chutnej talianskej káve a slovenských koláčoch sme sa vybrali prudko na sever.

 

auto hotel

 

Ďalšou zastávkou na ceste boli Vysoké Tatry. Po ceste k nim sme Hyundai i40 vyskúšali i v mraze, na úzkych kľukatých cestách horských priechodov a obrázkových dedín, až kým sme nedorazili na slnkom zaliate Štrbské Pleso, ktoré sa nám predviedlo vo svojej najväčšej inverznej kráse. Čokoládový Hyundai sa pred luxusným hotelom cítil ako doma, a my sme sa išli venovať objavovaniu všetkých zákutí Grand Hotela Kempinski. Cestou z našich obľúbených hôr sme si v našej „limuzínke“ užívali pohľad na zahmlené údolie, odkryté vrchy a neuveriteľne tichú a hladkú jazdu po horských cestičkách i širokej diaľnici.

 

auto

auto

interiér auto

 

historickom centre Trenčína Hyundai i40 opäť nenápadne zapol svoj mestský mód a bez okolkov zaparkoval na preplnenom parkovisku, aby sme sa my mohli ísť pokochať do nového Café Sládkovič s výhľadom na rozprávkový Trenčiansky hrad. Sládkovič nám pripomenul, čo máme na našom Slovensku najradšej, a my sme opäť nasadli do pohodlného autíčka a po návšteve šarmantného historického hotela Chateau Mignon v Dubnici nad Váhom sme zamierili opäť domov na juh. Po zotmení sme si cestu na diaľnici užívali ešte lepšie vďaka automatickým xenónovým reflektorom, ktoré sa vďaka asistentovi diaľkových svetiel (HBA) zapínali bez mojej pomoci, zatiaľ čo všetky autá, ktoré sme obehli vďaka šikovnému dieslovému motoru 1,7 CRDi, si mohli užiť výhľad na naše pekné červené zadné svetlá z LED diód, pripomínajúce písmeno D – ako „dovidenia“.

hyundai

auto svetlá auto

 

Text: Miroslava Germanová

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Odporúčané články

0
Budeme radi za vaše názory, prosím zanechajte nám komentár.x
()
x