Cestou za pôžitkami: Jarný výlet na sever

 Cestou za pôžitkami: Jarný výlet na sever

 

Do Žiliny cestujeme stále radi. Tesne pred Veľkou nocou nás tam opäť zaviedli kávičkárske povinnosti a dobré jedlo, ktoré je pre nás vždy silnou motiváciou. Z jarného spánku nás tentoraz na cestách prebudil malý živý zázrak – Hyundai i20.

auto

Keď som si v utorok ráno sadala do šikovného malého autíčka na ceste za našimi kávičkárskymi pôžitkami, priznám sa, že som nemala veľa času študovať si detaily o jeho motore či výbave. V tradičnej rannej zápche som sa cez polovicu Bratislavy ponáhľala za naším fotografom Ondrom, ktorý ma čakal na autobusovej stanici, aby sme stihli naše stretnutie v šarmantnom Goriffee Kaffeehaus v centre mesta. Žiarivá červená farba ma však hneď potešila, do prebúdzajúcej sa prírody a šedého marcového rána sa totiž hodila naozaj dokonale. Aj s mojou dúhovou sukňou ladila oveľa viac, ako bežné šedé autá na ceste.

cestou_za_pozitkami

Keď som vyzdvihovala Ondra, hneď videl, do ktorého fešáka na ceste má nastúpiť, žiarivo červené auto sa predsa len hľadá jednoduchšie, ako sivé, čierne či hnedé. Veselá farba však i20-tke na elegancii vôbec neubrala, skôr naopak. Do mestských uličiek sa hodila rovnako ako červený rúž k sofistikovanej Parížanke. Našou najväčšou výzvou bolo hľadanie parkovacieho miesta, keď sme však už prázdny spot našli, červený šíp do ňho nacúval ako nič. Priznám sa, že k tomu trochu dopomohli aj zadné parkovacie senzory, ladné krivky malého Hyundaia sa však zmestili aj do tých najmenších miest.

auto

detail

Cestou z kávičky v Goriffee sme už s Ondrom trochu bežali, keď našu jarnú náladu zničil nečakaný dážď. Kvapky síce trochu zašpinili lesklú kapotu nášho malého pomocníka, tečúca voda však perfektne ladila s novým dizajnom i20, s jeho predĺženými svetlami i “plávajúcou strechou”, ktorá sa akoby vznášala vo vzduchu vďaka elegantným čiernym zadným stĺpikom. Keď sme sa z centra Bratislavy vymotali na širokú diaľnicu, Ondrík i ja sme zostali trochu zaskočení. Naše malé pekné mestské autíčko totiž zrazu ukázalo dravosť a energiu, s akou sme vôbec nepočítali. Poznáte ten pocit, keď sedíte v malom aute určenom do mesta a na nákupy a tak nejako prirodzene očakávate, že jeho motor bude viac prispôsobený na dobrú spotrebu ako na výkon? Náš Hyundai i20 išiel za bránami mesta takmer “vyskočiť z kože”. Malý benzínový motor 1.0 T-GDi ukázal odvahu, odhodlanie, silu a všetko medzi tým a veľmi rýchlo sa vysmial našim obavám, že by sme sa iným autám po ceste pozerali skôr na zadok.

cestou_za_pozitkami

i20

Naše malé autíčko na nás v meste, na diaľnici, na slnku i v daždi urobilo veľký dojem a s prehľadom prekonalo naše očakávania. Dokonca i výbava, ktorá nabola žiadnym veľkým nadštandardom, nás počas celej cesty príjemne prekvapovala – kožený volant mi padol mäkko do ruky, rovnako ako štýlová kožená riadiaca páka. Nadchýnali ma maličké detaily, ktoré robia z jazdy zážitok – praktický palubný počítač, nenápadné úložné priestory, elegantné a čisté LED svetlá, ktoré dodali autu úplne nový, moderný nádych… Náš malý Hyundai mal v sebe aj to, čo by som v ňom možno ani nehľadala. Vrátane veľkého temperamentu, ktorý sa často skrýva v tých najmenších veciach.

auto

Text: Miroslava Germanová

Foto: Ondrej Bobek

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články