Smartfood: Bystré bystrické bistro

Smartfood: Bystré bystrické bistro

Bystré bystrické bistro sa zabystrilo v čarovnej pasáži plnej klenutých balkónikov a príjemného chládku. Usalašilo sa v útrobách domu, nenápadne. Jediné, čo ho prezrádzalo, boli štedré okná otočené priamo do dvora. A na nich nápis, Bistro Smartfood.  

 

bistro smartfood banska bystrica

 

Je príjemným, až sviežim prekvapením, že sa koncept tohto druhu nachádza v srdci Banskej Bystrice. Bistro, ktoré učí ľudí zdravo a múdro jesť, neponúka šialene veľké porcie, ale gurmánske opojenie. Chutiť musí každému – veď tu, keď sa varí, tak sa varí Smart!

 

bistro smartfood banska bystrica

 

Otvorená kuchyňa je náznakom toho, že sa varí otvorene. Vidíte na suroviny, pohyby kuchárov, ingrediencie, čistotu nástrojov. Kuchár je v kontakte s ľuďmi a víta ich ako svoju rodinu. Túžime medzi nich zapadnúť, pretože je to tu ako v Taliansku, avšak so severskou precíznosťou. Preto na pozvanie majiteľa ostaneme na večeru, ktorá je dnes výnimočná. Býva len pár razy za mesiac a vždy je vypredaná. Zatiaľ sa pomotáme po meste, nasajeme atmosféru a keď sa pred večerou vrátime, sme prví. Ako dobre, aspoň si môžeme v pokoji pofotiť!

 

bistro smartfood

bistro smartfood

bistro smartfood

 

Celý interiér sa nesie v znamení severského šarmu, čisté línie strieda príroda v znamení brezového dreva.

 

bistro smartfood

bistro smartfood

Hostia sa začínajú schádzať a večera sa pomaly začína. O nej však nabudúce…

 

bistro smartfoodbistro smartfood

 

Viac info na: Bistro Smartfood

Foto: Ondrej Bobek pre Kavickari.sk

 

 

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Odporúčané články

0
Budeme radi za vaše názory, prosím zanechajte nám komentár.x
()
x