Historický hotel Corvinus: Art Deco v Pešti

 Historický hotel Corvinus: Art Deco v Pešti

Neďaleko baziliky, priamo na námestí Erzsébet s čarovným kolesom šťastia sa nachádza hotel, ktorý ihrá tajomným obdobím spred storočia. Prichystajte sa na návrat do minulosti. Peleríny, čelenky i sám Gatsby sú pripravení. Ste aj vy?

 

Pokiaľ sa chystáte na výlet do metropoly Maďarska, Budapešti, nemali by ste obísť historický hotel Corvinus. Hotel ladený v príjemných zemitých tónoch jemnými detailami odkazuje na éru Art Deco. Detaily nájdete všade – na tapetách v izbách, vyrezávanom čele postele, či na stoličkách v Lobby. Srdce zaplesá.

 

Deluxe room corvinus budapest

 

Po noci strávenej v príjemnej atmosfére luxusnej izby, ste pozvaní na raňajky. Reštaurácia ÉS Bisztró  ide ruka v ruke s trendom mnohých luxusných hotelov a odkazuje na štýl francúzskeho bistra. Miestami ani nemáte pocit, že ste v hoteli, ale priamo na rušnom parížskom bulvári. Nás potešili také drobnosti ako mrkvový fresh, domáce džemy či bezlepkové pečivo na raňajky. A samozrejme, dobré espresso.

 

breakfeast corvinus kempinski budapest

ES-Bisztro-Breakfast-Kempinski-Hotel-Corvinus-Budapest

 

Po dobrom jedle si dajte prechádzku v centre tohto krásneho mesta. Množstvo uličiek láka k objavom a ak vyhladnete, nie nadarmo je Budapešť gastronomickým rajom. Dobre sa dá najesť takmer všade. Po náročnom dni poteší relax v podobe luxusného SPA. Nájdete v ňom fínsku, parnú i bylinkovú saunu, presklenný bazén s výhľadom na námestie i relaxačnú zónu s ponukou magazínov či chilloutovej muzičky.

 

sauna zóna kempinski corvinus budapešť

SPA corvinus

 

Sladkým bonboníkom hotela sa stáva bar s názvom The living room. Ako už názov napovedá, môžete si v ňom užiť pohodu pri sedení  v kresielkach, pri praskajúcom ohni v krbe a jazzovej hudbe. Raz za čas sa v priestoroch The living room dokonca koná aj tématické doobedie Breakfeast like Tiffanys. Pokiaľ sa teda chcete vrátiť v čase a zažiť romantiku ako sa patrí, nevynechajte návštevu hotela Corvinus a zažite Budapešť v tom pravom glamour štýle.

 

 

the living room kempinski

 

 

Foto: Hotel Corvinus Kempinski Budapest

 

 

[booking_pluginbox id=“2304″]

 

 

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Odporúčané články

Prihlásiť sa na odber
Upozornenie na
guest
0 Komentárov
Vložené komentovanie
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše názory, prosím zanechajte nám komentár.x