Arabský Armani hotel Dubai

 Arabský Armani hotel Dubai

 

V momentálne najvyššej veži sveta Burj Khalifa sa ukrýva hotel zvučného mena. Tvorcom konceptu je sám módny mág Giorgio Armani. V arabskom svete tento hotel predstavuje jedinečné spojenie Európy a Arabských Emirátov, ale aj klasickej talianskej elegancie a dubajskej extravagantnosti. Napriek tomu, že na našinca z domácich vôd môže hotel pôsobiť chladne, u Dubajčanov sa teší veľkej obľube a aj preto je prevažnú polovicu roka obsadený na viac než 93%.

Armani hotel Dubai

Armani hotel Dubai lobby
Armani hotel Dubai lobbyArmani

Hotel Dubai nezniesol tak ako i jeho tvorca viac než tri farby. Dlhé chodby pôsobia nekonečným dojmom vďaka tmavej farbe a decentnému osvetleniu. Biela je prevažne použitá v Spa a hnedá zas v izbách, kde vytvára príjemnú, priam domácku atmosféru.  Celá filozofia hotela sa nesie v smart business štýle, teda nie je priveľmi vhodný pre rodiny s deťmi, ale skôr na príjemné pracovné stretnutia. Aj preto, keď budete zvažovať dovolenku, nezabudnite na vhodné oblečenie. Dámy by mali mať uzavreté lodičky a páni oblek, prípadne voľnejšiu verziu – košeľu a mokasíny. Zabudnite na výstredné módne kreácie, cítili by ste sa čudne.

Armani hotel Dubai corridor

Armani hotel Dubai business centre

Pri dizajnovaní hotela sa myslelo aj na klasickú moslimskú rodinu, pre ktorú boli vytvorené tzv. Dubai suity s dvoma spálňami, obývačkou, ale aj dvojitými dverami, aby boli citlivo rešpektované všetky moslimské zvyky a rodinné tradície – i pred neočakávanou mužskou návštevou.

Armani Dubai suite work room

Armani Dubai living room

Armani hotel Dubai suite bathtube

Armani Dubai hotel classic bathroom

Komu sa pohľad do útrob Armani hotela v Dubaji zapáčil, nech sa ešte pokochá delikátnou siluetou samotnej najvyššej veže sveta Burj Khalifa, v ktorej hotel zaberá až 40 poschodí.

Dubai Burj Khalife downtown

Viac info na: Armani Hotel Dubai

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Simona Budinská

Vášnivý gurmán, mama troch detí, dvoch kníh a niekoľkých bedekrov. Náhody sú jej osudom, a tak pred rokmi vznikol projekt Kávičkári.sk. S nadšením sa venuje najmä víziám, kreovaniu na portáli, ale aj new biznis. Srdcovkou je aj vzdelávanie v oblasti gastronómie v rámci projektu Gastrolove a tvorbe osobnostného PR.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Prihlásiť sa na odber
Upozornenie na
guest
0 Komentárov
Vložené komentovanie
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše názory, prosím zanechajte nám komentár.x