Akadémia Bistro and Pub v Trnave

 Akadémia Bistro and Pub v Trnave

 

 

Moderná kuchyňa, tankové pivo a výber lokálnych vín. Tak sa charakterizuje originálny Trnavský podnik Akadémia. My si však myslíme, že je to zbytočne málo slov. Poďte ho s nami spoznať.

 

ecterier-trnava-slovensko
Štvorcové nádvorie, tehličkové átrium.

 

sedenie

Pivárnička Nad Rínkom v Hlohovci

Čítať viac >

Štvorcové nádvorie, tehličkové átrium. Či do Akadémie prichádzate z jednej alebo druhej strany, oba príchody majú čosi do seba. A to v každom ročnom období. Akadémia by mala mať v podtitule slovo „život“. Pretože o tom je tento koncept.

 

interier-ttsk-kavickarisk

 

Po uvoľnení obmedzení po druhej vlne covidu sme mali možnosť nahliadnuť do vnútra tohto podniku. Terasa už bola plná ľudí. Mix študentov, biznismenov i mamičiek. Drobný svet vyskladaný z osudov a príbehov ľudí, ktorí si vychutnávali špeciality šéfkuchára Lukáša Heska. A k nim dobré pivo, samozrejme.

 

akademia-trnava

 

pivo-capovanie-trnava-akademia
Tankové pivo.

 

O to sa tu vedia dobre postarať. Výčapnú technológiu tu majú „zmáknutú“, rovnako ako aj čistotu i pivné sklo. „Pretože to všetko sú faktory, na ktorých pri pive záleží. Klasikov poteší Pilsner Urquell, gurmánov výbery z remeselných pivovarov. A tých, ktorí radi experimentujú, sa potešia i tzv. „kyseláčom“,“ prezentuje Andrea Chnápková, prevádzkarka Akadémie.

 

pivo-kavickarisk
Moderná kuchyňa, tankové pivo a výber lokálnych vín.

 

Či už na terase alebo v modernom interiéri bistra len tak poskočíte, keď vám príde jedlo. S ním sa tu vyhrajú a i tie najklasickejšie klasiky vás prekvapia. Vyprážaný pivný syr so šunkovou penou alebo kvásková šiška ako dezert. Rovnako si zamaškrtíte i na tataráku s chrenom alebo ľahkom šaláte s kozím syrom.Po sýtom jedle vás jednoznačne prebudí káva. „V ponuke máme už vyše dvoch rokov kávu od bystrickej pražiarne Mlsna Cava,“ prezrádza Andrea.

 

stol-stolicky

 

jedlo-menu-akademia
Špeciality šéfkuchára Lukáša Heska.

 

Počas príjemného počasia je samozrejmosťou aj poriadna grilovačka. V priateľskej atmosfére, akú ponúkne len Trnava a jej originálne nádvorie, ktorého súčasťou sú i obchody, coworking či byty pre štipendistov.

 

trnava-akademia-slovensko

 

Tip prevádzkarky: Kváskový langoš s fermentovanými paradajkami a syrom pecorino

 

ttsk-trnava-akademia-tt

 

 

Akadémia Bistro and Pub v skratke:

– Moderná kuchyňa

– tankové pivo

– výber lokálnych vín

– skvelá káva

 

pivo-jedlo-akademia-trnava-slovensko

 

Adresa:

Akadémia Bistro and Pub

Štefániková 4

Trnava

917 01

 

exterier
Či do Akadémie prichádzate z jednej alebo druhej strany, oba príchody majú čosi do seba. A to v každom ročnom období.

 

 

Akadémiu nájdete aj na instagrame.

 

 

 

Text: Simona Budinská

 

 

 

Foto a video: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Simona Budinská

Vášnivý gurmán, mama troch detí, dvoch kníh a niekoľkých bedekrov. Náhody sú jej osudom, a tak pred rokmi vznikol projekt Kávičkári.sk. S nadšením sa venuje najmä víziám, kreovaniu na portáli, ale aj new biznis. Srdcovkou je aj vzdelávanie v oblasti gastronómie v rámci projektu Gastrolove a tvorbe osobnostného PR.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *