Advent slovenských cukrárov – aké sú ich vianočné dezerty? (časť č.2)

 Advent slovenských cukrárov – aké sú ich vianočné dezerty? (časť č.2)

Biele, červené, zlaté, či ružové. Najmä nech sú sladké tie naše Vianoce, no nie? Ako sa na advent pripravili slovenskí cukrári a čo za posledné dni odprezentovali svojim fanúšikom? Pripravili sme pre vás seriál toho najlepšieho, čo slovenská cukrárska scéna ponúka tieto Vianoce. A že je z čoho vyberať! Prelistujte si s nami krásne fotografie, prečítajte si nielen o pozadí príprav dezertov a predstavte si dokonalé chute pri vianočnom stromčeku. Ponuka vianočných koláčikov je obmedzená, niekde dokonca už aj vypredaná. Tak neváhajte s objednávaním, alebo minimálne si s nami “zaslintajte” nad obrázkami.

Vianočné dezerty Od Aďky, Ružomberok

S blížiacim sa dátumom vianočných sviatkov sa budeme snažiť spríjemniť si atmosféru v pekárni vianočnými pesničkami. Vôňa, ktorá u nás vo výrobni pri príprave vianočných koláčikov vznikne, atmosféru určite vytvorí. Mrzí ma, že všetko je to na pozadí kritickej situácie v gastre kvôli aktuálnemu lockdownu. Za iných okolností by sme sa z tohto predvianočného obdobia tešili určite viac a mali z toho väčšiu radosť. No snažíme sa spríjemniť dni ako len vieme, máme svoju prácu radi a tešíme sa, že ľudom budeme môcť spríjemniť sviatky našimi koláčikmi.

odadky-adka-kavickari
Cukrárka Andrea Kubasová si len pred nedávnom otvorila svoj vlastný podnik, Blaho od Aďky.

Čo sa týka vianočnej ponuky dezertov, máme dve varianty boxov. Prvý variant je zložený z trvanlivého pečiva, kde sme zapojili aj takú tú slovenskú klasiku, avšak trošku v našom prevedení. Nájdete tam vanilkové rožky s tahitskou vanilkou, linecké pečivo s makom priamo od pestovateľa, maslové sušienky ozvláštnené pistáciami, alebo burizónové gule so slaným karamelom.

Druhý variant vianočnej krabičky je zložený z koláčikov, ktoré si zákazníci najviac obľúbili v našej kaviarni . Tento box koláčikov pozostáva z obľúbených veterníkov zo špaldovej múky, mrkvových koláčikov. S pekanovými orieškami či z tartaletiek s vianočnými príchuťami- vaječným likérom a perníkmi.

Od Aďky vianočná ponuka
O výbere vianočných koláčikov rozhodovali aj samotní hostia podniku Blaho od Aďky.

Ako sa naši zákazníci dostanú k vianočnej krabičke dezertov? Objednávať si ju môžu cez mail, osobne v kaviarni, alebo telefonicky. Cena za 52 kusov trvanlivých vianočných koláčikov je 50 € a cena za 32 kusov krémových je 68€.

Advent slovenských cukrárov - aké sú ich vianočné dezerty?

Čítať viac >

 

Vianočné dezerty Martin Devečka, Liptovský Mikuláš

Pre mňa Vianoce znamenajú sviatky rodiny a pokoja- aspoň teda na tie tri vianočné sviatky. Inak Vianoce pre cukrárov predstavujú dni, kedy sa pracuje o stošesť. Objednávok je neúrekom. Na to sa samozrejme nesťažujeme, ale vtedy poriadne zaberieme a zamakáme.

Liptovský Mikuláš dezerty vianočná ponuka

Vianočná ponuka sa u nás vyvíja každým rokom a tak k nej aj pristupujeme. Veľa analyzujeme minulé sezóny, tak, aby ďalšia bola lepšia chutnejšia a aby sme zákazníkov nielen uspokojili ale i prekvapili.

Tento rok sme si pripravili dve verzie. Prvá sú čerstvé vianočné dezerty, kde sa zameriavame na paletu chutí, ktorou chceme vyčarovať výborný zážitok u zákazníkov na Vianoce. V tejto krabičke nájdete 8 druhov dezertov spolu 45 kusov. Veterníky nemôžu chýbať, takže máme karamelový a malinový, pokračujeme novinkou, čo je akoby tartaletka. No, nie je to tak celkom. Koláčik prestavuje gaštanový a čučoriedkový košík, čo je síce tartaletkové cesto, no v ňom je ešte ďalšia mandľová polopečená krémová vrstva. Medový je u nás tradične vianočný a tento rok sme mu dodali šmrnc tým že sme ho obalili do chrumkavej zmesi. Raffaello je mňamka. A pistáciové dezerty? No neodolaj. Brownie, keď sa perfektne upečie je bomba, a preto sme ho zaradili tiež ako zástupcu čokolády. A nakoniec makový!

devečka martin vianočná ponuka
Ponuka známeho cukrára Martina Devečku sa vypredala za pol dňa.

Vianočné pečivo ako ďalšia alternatíva je u nás obľúbená položka. A to až tak, že sa vypredala za pol dňa. Chrumkanie je proste chrumkanie, tento rok s podnadpisom takmer stovečka koláčikov za príjemnú sumu 40 €.

Vianočné dezerty IVET, Trenčín

Tak ako každý rok, je pre mňa naplňujúce už len to, že budeme doma spolu. Milujem naše spoločné rodinné chvíle. Ja nič viac nepotrebujem. A to, že mojimi dezertami spríjemním sviatočné chvíle mnohým rodinám, je nádherný bonus k tomu.

Ivet Trenčín raw dezerty vianočná ponuka
Tento rok sa niesol u obľúbenej IVET v znamení rôznych zmien. Tá najväčšia, súkromná, ju ešte len čaká.

Tento rok sa niesol v znamení veľkých zmien. Napriek dobe, ktorú žijeme, ak sa pozriem spätne, nič by som neurobila inak. Rozlúčila som sa síce s mojim vysnívaným IVET Bistrom, ale stále mám zástup úžasných zákazníkov, ktorí vedia, kde ma nájdu. Zapracovala som na novej koncept stratégií, ktorej čas ešte len príde. Deje sa mi totiž jedna krásna vec. A až v tomto momente z týchto viet sa to dozvedajú aj moji zákazníci a sledovatelia. Čakáme vytúžené bábätko. A to je tá najkrajšia zmena, s ktorou sa môžem podeliť.

Každopádne Vianoce oslavujeme aj s našou ponukou vianočných dezertov, z ktorých sú všetky bez lepku, bez mlieka a bez sóje. Pre našich milých zákazníkov sme si pripravili viac vianočných balíkov dezertov, od MINI 9kusov za 24 €, až po VEĽKÝ balík – 45 kusov za 117 €. Čo v nich nájdete?

Ivet Trenčín raw dezerty vianočná ponuka
V ponuke vianočných dezertov IVET predstavila niekoľko veľkostných balíčkov.

1. guličky makovo/vanilkové 1x/2x/4x/6x (obsahuje kešu a para orechy)
2. raw štedrák rezy 1x/2x/4x/6x (obsahuje vlašské orechy a kešu)
3. vegan košíček banoffee 1x/1x/2x/3x/ (obsahuje mandle)
4. vegan košíček slivkovo/makový 1x/1x/2x/3x (bez orechov)
5. vegan mrkváč cupcakes 1x/1x/2x/3x (bez orechov)
6. vegan krémeš rezy 1x/2x/4x/6x (bez orechov)
7. punčák kocky 1x/2x/4x/6x (bez orechov, obsahuje vajíčko)
8. malé veterníky vanilkovo/šľahačkové s karamelom 1x/2x/4x/6x (bez orechov, obsahuje vajíčko)
9. eclairs coko/vanilkove 1x/2x/4x/6x (bez orechov, obsahuje vajíčko)

Ku každej objednávke dostanú zákazníci IVET darček: 1/2/3/4dcl vegan vianočného nealkoholického likéru.

Vianočnú ponuku dezertov si môžete objednať/ preveriť jej stav na telefónnom čísle:  0904 667 767.

 

Text: Simona Budinská

Foto: archív cukrárov

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Simona Budinská

Vášnivý gurmán, mama troch detí, dvoch kníh a niekoľkých bedekrov. Náhody sú jej osudom, a tak pred rokmi vznikol projekt Kávičkári.sk. S nadšením sa venuje najmä víziám, kreovaniu na portáli, ale aj new biznis. Srdcovkou je aj vzdelávanie v oblasti gastronómie v rámci projektu Gastrolove a tvorbe osobnostného PR.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články