Zmenila pandémia naše preferencie v ubytovaní? Zisťovali sme u našich sledovateľov.

 Zmenila pandémia naše preferencie v ubytovaní? Zisťovali sme u našich sledovateľov.

 

Ešte pred rokom boli bežnou súčasťou našich súkromných a pracovných životov cestovanie do zahraničia, pobyty v hoteloch a obľúbené služby all inclusive. Konalo sa množstvo pracovných konferencií a stretnutí, s ubytovaním mimo miesta bydliska, či sídla firmy. My sme pre vás urobili krátky prieskum, ako sa tieto preferencie zmenili u našich sledovateľov na instagrame.

Obmedzenia nás zmenili

Naši sledovatelia, ktorí odpovedali v ankete, to potvrdili “len” na 51%. Zaujímavé je, že tento rok uprednostnili chaty, nasledovali hotely, penzióny a apartmány. Veľkým faktorom, ktorý ovplyvnil výber ich ubytovania, bola práve blízkosť prírody. Čo pre nás v redakcii nebolo veľkým prekvapením. Aj my sme totiž, po väčšine, siahli po ubytovaní v blízkosti lesov, hôr a lúk. 49% zúčastnených, svoje preferencie však nezmenilo za predpokladu, že opatrenia dovoľujú pobyty v zahraničí aj v hoteloch.

chata-urbanove-sestry-cierny-balog-7

Zahraničie mimo rezortov a samota na Slovensku

Obdobie nového roka je spojené s nákupom zvýhodnených „first minute“ pobytov. Je teda prirodzené, že veľa ľudí si už plánuje, s nádejou, svoje letné dovolenky. Z ankety sme zistili, že 39% účastníkov chce, napriek všetkému, dovolenkovať toto leto aj v zahraničí. Veľa z tých, ktorí, však, označili túto možnosť bude vyhľadávať ubytovanie “mimo” veľkých rezortov a cudzích ľudí. 30% našich kávičkárov si dovolenku chce užiť na chatách a v penziónoch, ktoré sú na “samote” na Slovensku. Našli sa však aj takí (10%), ktorí uprednostňujú relax v hoteloch na Slovensku. A 7% plánuje aj jednodňové výlety na ktoré budú dochádzať z domu.

„Vízia na rok 2021? Bankroty, prepúšťanie, ale aj rýchle oživenie trhu,“ tvrdí ekonóm Július Činčala.

Čítať viac >

chata-urbanove-sestry-cierny-balog-52

Prišlo nám 2343 odpovedí

Do našej ankety, ktorú sme realizovali začiatkom januára 2021, nám prišlo 2343 odpovedí. A rozhodli sme sa ju zopakovať aj pred letom 2021. Myslíte, že nás nové odpovede prekvapia? Uvidíme. V dnešnej dobe pandémie si nemôžeme byť istí asi ničím.

relax-kavickarisk-hotelpodlipou-slovensko

 

Text: Augustína Markócsyová a Mária Baláž Gyuránová

 

Foto: Archív Kávičkári Tomáš Turek a Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Guťka Markocsyová

Pôžitkárka, instaguru a organizačný mozog celého portálu. Naša Guťka plánuje všetky cesty, fotenia i články. A vďaka jej citlivému oku je výsledná podoba článkov taká, aká je. I sociálne siete také, aké sú.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články