Wine & Cocktail bar Selaví – bar s výhľadom na Lomničák

 Wine & Cocktail bar Selaví – bar s výhľadom na Lomničák

Aj do našich veľhôr pomaly prichádza čas jari, kedy si návštevníci chcú užiť horskú atmosféru, oddýchnuť si a zažiť niečo nové. A hoci nie sú aktuálne snehové podmienky najideálnejšie, vždy sa dá nájsť čas na príjemné aktivity. Okrem turistiky a prechádzok v prírode je to rozhodne aj objavovanie nových podnikov. Tak prečo nenavštíviť nový Wine & Cocktail bar Selaví? Hosťom ponúka nielen skvelé drinky, kvalitné víno a remeselné pivo, ale aj úžasné výhľady, ktoré vyrazia dych.

Wine & Cocktail bar Selaví-drinky
Vychtunať si skvelý drink priamo v srdci horskej prírody, navyše v znamení kvality a pvotriednych služieb, nie je samozrejmosťou. Wine & Cocktail bar Selaví je preto vítaným spestrením v Tatranskej Lomnici. V aktuálnej ponuke nájdete lyžiarske klasiky ako Aperol Spritz, sexi mestský Manhattan, či obľúbené Negroni.

Vysoké Tatry sú známe svojou očarujúcou prírodou. Bez pochýb. No skrývajú ďaleko viac. O gastronomických chuťovkách či hoteloch so špičkovými službami sme vám už písali. No najnovšie nájdete priamo v srdci horskej prírody, v Tatranskej Lomnici, nový Wine & Cocktail bar Selaví. Kvalitné bary sa nám väčšinou spájajú s mestami. Ruch a svetlá veľkomiest však nie sú podmienkou. Wine & Cocktail bar Selaví je toho dôkazom.

Wine & Cocktail bar Selaví
Wine & Cocktail bar Selaví je najnovším prírastkom Hotela Lomnica. Dopĺňa tak gastronomický štvorlístok v podobe kaviarne Mozart, finediningovej reštaurácie Franz Jozef a à la carte reštaurácie Sissi.

Vinotéka Selaví sa mení na Wine & Cocktail bar Selaví

Vinotéka Selaví sa ako švihnutím čarovného prútika premenila na miesto, kde si môžete posedieť, zresetovať hlavu a užiť príjemné chvíle s výhľadom na Lomnický štít. Stal sa z nej štýlový a komorný bar s ponukou jedinečných drinkov, kvalitných vín, remeselného piva či lahodných snackov. Svoje brány otvoril pred pár týždňami a otvára ich pravidelne od štvrtka do nedele, a to od 14:00 do 1:00, pričom v nedeľu je otvorené od 12:00 do 20:00.

Wine & Cocktail bar Selaví
Okrem miešaných drinkov nájdete v ponuke aj kvalitné vína od slovenských i svetových vinárov. Všetky vína v ponuke navyše degustoval someliér. Ak si však nebudete vedieť vybrať, nechajte si poradiť od skúseného personálu.

Barmanka Dominika to za barom skutočne vie a vďaka svojim skúsenostiam vám namieša drinky, ktoré splnia predstavy o ideálnom posedení a ulahodia vašim chuťovým pohárikom. Uprednostňujete radšej tradičné klasiky, alebo dáte prednosť originálnym kreáciám? Tak či onak, tu vám splnia to, po čom zatúžite. Prostredie, tatranská atmosféra a príjemná spoločnosť sú už iba pomyselnou čerešničkou na drinku. Kokteilovou, ako inak.

V aktuálnej ponuke nájdete lyžiarske klasiky ako Aperol Spritz, sexi mestský Manhattan či obľúbené Negroni. Pokiaľ máte radi gin, dajte si Gin Tonic Sissi alebo Gin Tonic Franz Josef. Dva rozdielné giny pomenované po cisárskych manželoch – ten so Sisi vynikne v kombinácii s ružou a ten s Franzom zas v kombinácii s rozmarínom.

Miriama Vojčíková, riaditeľka Hotela Lomnica: „Moja vízia cestovať po svete sa zmenila na túžbu kariérne rásť a posúvať služby na Slovensku na svetovú úroveň“

Čítať viac >

 

Wine & Cocktail bar Selaví-barmanka
Bar s výhľadom na Tatry ponúka osviežujúce koktaily, ktoré vám namieša skúsená barmanka Dominika. Posedenie s priateľmi či romantický večer tak dostanú celkom iný rozmer.

Barmanka Dominika nie je v oblasti žiaden nováčik a po skúsenostiach z hlavných miest Slovenska i Českej republiky sa vrátila do rodných končín, aby mohla pôsobiť v kraji, ktorý jej srdcu chýbal. „Chýbali mi hory a ihličie,“ vraví s úsmevom.

Dominika stojí za viacerými signature drinkami Hotela Lomnica, ako je napríklad Chuť Hôr, ktorý jej pripomína vlastné detstvo v našich veľhorách. „Čučoriedka, nealko bylinný likér Nochino či čaj z tatranských byliniek a jahodová pena.“ Signature smerom sa chce vydať aj pri kreovaní drinkového konceptu novej prevádzky Wine & Coctail bar Selaví.

Wine & Cocktail bar Selaví – bar s výhľadom na Lomničák

Užite si všetko, čo Vysoké Tatry ponúkajú. Vybehnite na túru, prechádzku okolo Štrbského Plesa, alebo sa vyvezte na Lomnický štít a vychutnajte si dychberúce výhľady. Potom si môžete oddýchnuť vo wellnesse, zájsť na výborný obed či večeru a deň zavŕšiť vo Wine & Cocktail Selaví. Ten je súčasťou Hotela Lomnica, avšak má samostatný vchod a vstúpiť môžete aj zvonku. Nie je však náhoda, že bar Selaví patrí k Hotelu Lomnica, ktorý ponúka skutočne kompletný servis a splní vám všetko, čo si len zaumienite. Od ubytovania s prvotriednymi službami, špičkových reštaurácií až po dokonalý oddych vo wellnesse. Gastronomické pôžitky tohto päťhviezdičkového hotela, ktorý patrí k najstarším vo Vysokých Tatrách, najnovšie doplnil bar Selaví. Ten sa rovnako zameriava na zážitok z príjemne strávených chvíľ. A k tomu patria dobre namiešaný koktail kreatívnymi barmanmi, niečo lahodné pod zub a v prípade Wine & Cocktail bar Selaví aj jedinečné tatranské prostredie.

Wine & Cocktail bar Selaví-príprava drinku
Originálne koktailové kreácie, ale aj drobné snacky, ktoré umocnia celkový chuťový zážitok. Wine & Cocktail bar Selaví je miestom pre všetkých gurmánov.

Sú veci, ktoré k sebe skrátka patria. A tak v ponuke baru nájdete aj rôzne snacky. Tie dokonale doplnia koktaily či vybrané vína a zvýraznia chuťový zážitok. Delikatesné nárezy s čerstvým ovocím, krehké syry či aromatické kúsky šunky. Nechajte chute vyniknúť a užite si svoj moment. Niektoré veci, ako nadčasový interiér, klasické drinky, kvalitné víno či kvalitná obsluha, nikdy nevyjdú z módy. Ak zavítate do Vysokých Tatier, jedného z najkrajších kútov sveta a pýchy Slovenska, zastavte so vo Wine & Cocktail bar Selaví. V bare, ktorý vzdáva hold tatranskému prostrediu.

Wine & Cocktail bar Selaví-drink
Viete si predstaviť lepšie zakončenie dňa v našich čarovných Tatrách, ako s výhľadom na Lomničák, v príjemnej spoločnosti a s pohárom lahodného drinku, piva či vína? Nie? Tak navštívte Wine & Cocktail bar Selaví.

Wine & Cocktail bar Selaví a nájdete aj na Facebooku a Instagrame.

Text: Dominika Noskovičová
Foto: Rudolf Sladkovský

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Dominika Noskovičová

http://www.kavickari.sk

Tvor tvorivý s vášňou k písaniu, foteniu a iným kreatívnym aktivitám. Svoje študijné kroky smerovala k štúdiu divadelných, filmových a mediálnych vied na Viedenskej univerzite. A vďaka Kávičkárom mohla tieto svoje vášne spojiť s ďalším pôžitkom, akým je kvalitná káva. Inšpiráciu a múzu hľadá vo všedných veciach. Svet rada objavuje cez hľadáčik fotoaparátu, zaznamenáva s perom v ruke a vychutnáva s kvalitnou kávou v ruke. Ako každá žena a mama sa točí v nekonečnom kolotoči. Preto vyhľadáva činnosti, ktoré ju bavia a napĺňajú. Na Kávičkári.sk má Dominika na starosti najmä sekciu "Pražiarne", ktorej dodáva jej osobitý ráz a vzhľad. Ako autorka románu však svoju kreatívnu dušu potešuje aj tvorbou rozhovorov, či iných článkov na našom portáli.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články