Why Not Coffee: Kaviareň, ktorá prifarbuje kolorit Piešťan 

 Why Not Coffee: Kaviareň, ktorá prifarbuje kolorit Piešťan 

 

Piešťany ako kúpeľné mesto sú povestné svojou pokojnou atmosférou: nikto sa nikam neponáhľa, a keď áno, ostatní ho svojím pomalším tempom vtiahnu do oceánu pohody. Ak by sme však mali vybrať jedno miesto, kde to počas celého dňa pulzuje, je to Winterova ulica – hlavná trieda, po ktorej korzujú miestni i turisti. Okrem ľudí sú tu obchody s módou, zmrzlinárne, cukrárne, penzióny, reštaurácie či kaviarne. Práve jednou z nich, ktorá zaujme už na prvý pohľad – vďaka čistým, preskleným výkladom – je aj Why Not Coffee?!. Podnik, kde to žije, no stačí prejsť pár krokov a v miestnosti za rohom si užívate súkromie nádvoria meštianskych domov. 

why-not-coffee-piestany-bar

Winterova ulica v Piešťanoch

Why Not Coffee?! na piešťanskej Winterovej ulici si sebavedomo ide za svojím: pozornosť upúta veľkými, priezračnými výkladmi, výrazným logom i vôňou čerstvo upraženej kávy. Je to kaviareň, ktorá kávu nielen pripravuje, ale aj praží.

why-not-coffee-piestany-vyber-kavy

why-not-coffee-piestany-kava-kavickarisk

Podobne ako hlavná trieda je v pohybe aj kaviareň, ktorá funguje ako vír: dnu vtiahne každého, kto si chce dopriať rýchly espresso shot, spomaliť pri macchiate s koláčom, prečítať si dennú tlač alebo po obede prebrať pri cappuccine rodinné záležitosti. Klientela je skutočne pestrá – od starých mešťanov cez turistov až po viacgeneračné rodinné stretnutia.

why-not-coffee-piestany-sedenie-detail

Piešťany tak získali na hlavnej triede kaviareň, ktoré pomáha dotvárať miestny kolorit – a že je skutočne pestrý. Rovnako tak Winterova ulica získala podnik, ktorý jasne pomáha zvyšovať úroveň služieb a robí dobrú kávu dostupnou každému. A to vo veľmi príjemnom prostredí s dobrou ponukou, kvalitnými službami a víziou.

why-not-coffee-piestany-stolicky

Kaviareň, ktorá to najlepšie ukrýva za rohom

Keď vstúpite do Why Not Cofee?!, ocitnete sa v podlhovastej miestnosti: sedieť môžete na lavici, na okne, v pohodlných kreslách, na gaučoch i stoličkách. Práve táto časť s barovým pultom žije prakticky neustále: jeden si dopriava talianske espresso pri novinách, babička s kamarátkou oddychujú pri lungu s koláčom a niekoľko žien rôznych generácií si užíva pestré rodinné radosti. A popritom všetkom si môžu cez sklo, bez ruchu, v tichu užívať život Piešťan. Byť ich súčasťou, no zároveň mať svoju vlastnú bublinu pokoja.

why-not-coffee-piestany-prevadzka-kavickarisk-kavickari-slovensko

why-not-coffee-piestany-salky-prirpava-kavickarisk

Stačí však prejsť pár krokov, zabočiť za roh a pred vami sa ocitne len o kúsok menšia miestnosť. I tu je veľký presklený výklad, ten však smeruje do roztomilého meštianskeho nádvoria, kde občas preletí drozd a počas dopravnej špičky prebehne mačka. Ak to nevidíte na rýchly espresso shot a vášmu rozhovoru by prospelo viac intimity, tu ho nájdete. Toto dispozičné riešenia zase funguje ako prirodzený lievik – vpredu si idete užiť pulz dňa, dozadu seba a svojich blízkych.

why-not-coffee-piestany-prirpava-kavy

why-not-coffee-piestany-oblok-sedenie

Why Not vlastnú upraženú Coffee?

Why Not Coffee?! si praží kávu vo vlastnej réžii – počas našej návštevy mali na mlynci Brazíliu a zmesku. Ak by ste však chceli tajný tip, majitelia sa jednohlasne zhodli, že klenotom z ich pražičky je Panama. A ako samotná káva chutí? Príjemne horkasto, viac čokoládovo a trochu orieškovo – tak, aby potešila každého z toho pestrého koloritu, ktorý po Winterovej ulici prejde. Tak, aby ste počas pitia espressa a čítania novín mali pocit, že ste Talian. A talianske ráno v Piešťanoch nemôže byť nikdy zlé.

why-not-coffee-piestany-kava-zakusok

why-not-coffee-piestany-kavickarisk-kavickari

Piešťany vďaka Why Not Coffee?! získali priamo v najväčšom centre miesto, kde dokážete spomaliť ešte viac. Aby ste vzápätí zrýchlili a nakoplo vás to tu do ďalšieho dňa. Počas teplých jarných či horúcich letných dní sa osviežite limonádou, k večeru si môžete dopriať aj miešaný nápoj – napríklad espresso tonic a kedykoľvek, keď máte chuť na sladké koláč: od krémeša cez cheesecake až po laskonku. Why Not Coffee?! je miesto, kde je vítaný každý. To nie je nič výnimočné, výnimočným ho robí to, že každý z neho aj spokojný odíde.

why-not-coffee-piestany-limonady

why-not-coffee-piestany-napoj

Why Not Coffee?! nájdete aj na instagrame.

Nielen v týchto časoch si viete kávu z Why Not Coffee?! zakúpť cez E-shop.

Text: Tomáš Turek

Foto: Tomáš Turek

Článok sme pre vás pripravili v spolupráci s kaviarňou Why Not Coffee?!

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Tomáš Turek

Nadaný, so svojským humorom. Jeho články sú skutočným pokladom a jeho rozhovory sú románom na pokračovanie. Vďaka nemu sa dokážete preniesť na miesta, o ktorých s ľahkosťou píše. A možno ostanete aj trošku hladní. To je riziko Tomášových článkov. No a ešte fotí. Parádne!

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články