Vejár plný luxusu

 Vejár plný luxusu

 

Je známy po celom svete, všade má unikátny dizajn, a všade je iný. Svetové destinácie a najkvalitnejšie služby sú súčasťou vejára, ktorý je predstaviteľom siete hotelov Mandarin Oriental.

Ázijské dedičstvo

Vráťme sa na začiatok o 50. rokov skôr. Hlavnou myšlienkou celej siete je dodať hosťovi dokonalý komfort a pohodlie. Slovíčko „nedá sa“ by nemali zamestanci poznať. V najvyššej budove Hongkongu bol otvorený prvý hotel Mandarin Oriental. Aj vďaka jedinečnèmu dizajnu sa stal takmer ihneď kultúrnou pamiatkou. Svoju povesť si drží dodnes. O pár rokov neskôr, presnejšie v roku 1974, v meste Bangkok otvorili ďalší z hotelov, ktorý sa stal legendou. Dve duše sa spojili a ukázali eleganciu, exkluzivitu, jedinečnosť. Tu príbeh úspešnej siete Mandarin Oriental len začína.

Hongkong Mandarin Oriental

Bangkok Mandarin Oriental

Ubehlo 20 rokov a skupina otvorila ďalšie hotely v Ázií. Získala pevné postavenie ako luxusná a najelegantnejšia hotelová skupina, hrdiaca sa svojimi pevnými piliermi na ázijskom dedičstve. Úspech za úspechom, krok po kroku, to sa odohrávalo v Ázií. Sieť začala budovať svoje postavenie aj na zahraničných trhoch. V roku 1987 otvorili prvé zariadenie v San Franciscu a v polovici roku 1990 zase v Londýne.

Londýn Mandarin Oriental

Londýn Mandarin Oriental

S príchodom milénia

Nové tisícročie prinieslo nové ciele. Skupina sa rozhodla o zdvojnásobenie svojho počtu hotelových izieb na celom svete. A to viac ako 10 000. Tento pomerne náročný ciel sa im podarilo naplniť prostredníctvom vlastníctva hotelov, alebo riadiacimi dohodami, ktorými Mandarin Oriental disponoval. Portfólio svojich hotelov sieť rozšírila po kúpe hotelovej siete Rafael. Milénium prinieslo aj iné úspechy, napríklad dokončenie komplexnej rekonštrukcie Mandarin Oriental Hyde Park v Londýne, hotel dostal prívlastok jeden z najlepších v meste. Svoje brány otvoril aj nový luxusný, mestský rezort v Miami. Sieť sa však nesústredila len na nehnuteľný majetok a destinácie naprieč celým svetom.

Londýn Mandarin Oriental

Bedroom Londýn Mandarin Oriental

Miami Mandarin Oriental

Miami Mandarin Oriental

Sila ducha

Počas milénia sa sieť začala zaoberať aj rozširovaním služieb pre svojich zákazníkov, ktorí čakali vysoký štandard a luxusné služby. Sieť sa preto začala zameriavať na globálnu tvorbu holistických kúpeľov. Predstavujú spojenie ázijské a západné liečebné techniky. Mandarin Oriental group patrí k jedinej hotelovej sieti, ktorá disponuje päťhviezdičkovým kúpeľníctvom.

Spa in Miami

Spa Shanghai

Spa in Milano

Upevnenie pozície na americkom trhu prinieslo prestížnej sieti otvorenie ikonického Mandarin Oriental, New York, expanzia pokračovala otvorením hotela v roku 2004 vo Washingtone DC. Sieť pochopila, že si buduje pevné postavenie vo svete. Vrátila sa však ku svojim koreňom a v roku 2005 otvorila v poradí už druhý hotel v Hong Kongu. Pre stúpajúcu popularitu bol hotel nútený budovať dobré vzťahy so zahraničnými architektmi a dizajnérmi s cieľom vytvoriť kolekciu unikátnych hotelov s ešte jedinečnejším moderným zariadením a službami v top kvalite. Za dôležitý medzník sa považuje nehnuteľnosť v Tokiu, ktorá disponuje dych vyrážajúcim dizajnom a jedinečným umiestnením.

New York Mandarin Oriental

Washington

Mandarin Oriental Washington

Tokyo Mandarin Oriental

Tokyo

Gastronomické zážitky

Spokojný hosť, je taký ktorý si vychutná lahodné jedlo a konzumácia je pre neho zážitkom. Sieť začala rozvíjať odborné znalosti pre tvorbu vynikajúcich reštaurácií a barov. Uzavreli spoluprácu s najlepšími kuchármi s kulinárskym nadaním. Hlavným cieľom je ponúknuť hosťom jedinečné gastronomické zážitky, ktoré si zo siete hostia odnášajú. Sieť získala 16 michelinskych hviezd v 11 reštauráciách, čo je najvyšší počet spomedzi iných hotelových skupín pôsobiacich na svete.

Sanya restaurant

Mandarin Oriental

Marrakech Mandarin Oriental

Expanzia pokračovala v rokoch 2006 až 2010 rozšírila sieť svoju pôsobnosť v Prahe, Bostone, Las vegas, Macau a Barcelone. Rekonštrukciou prešiel hotel v Hong Kongu, ktorá zožala veľký úspech.

Praha Mandarin Oriental

Boston

Hotel získal aj niekoľko ocenení za budovanie siete v Číne, neskôr v roku 2013 sieť Mandarin Oriental oslávil 50-te narodeniny vo veľkom štýle. Oslavy v Hong Kongu sa zúčastnili celebrity, ktoré patria k fanúšikom siete Mandarin Oriental. Po oslavách boli otvorené hotely v Miláne, Bodrume a Marrakechi. Najbližšie otvorenie hotela sa predkladá na rok 2017 v Dohe. K nám najbližší hotel tejto siete sa nachádza v Prahe.

Miláno Mandarin Oriental

Bodrum

Marrakech Mandarin Oriental

Mandarin Oriental dnes disponuje 29 hotelmi a 8 luxusnými súkromnými rezidenciami , ktoré ponúkajú majiteľom exkluzívny a okamžitý prístup k hotelovým službám a zariadeniam. Luxusná sieť Mandarin Oriental stavia aj na svojich zamestnancoch, ktorí veria v budúcnosť a orientálne dedičstvo, čo je najcennejším zdrojom úspechu celej siete. Ich cieľom nie je byť najväčšou hotelovou skupinou na svete, ale patriť k tej najluxusnejšej, čo sa im zatiaľ úspešne darí.

Mandarin Oriental

Text: Augsutína Markocsyová

Foto: Mandarin Oriental

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Guťka Markocsyová

Pôžitkárka, instaguru a organizačný mozog celého portálu. Naša Guťka plánuje všetky cesty, fotenia i články. A vďaka jej citlivému oku je výsledná podoba článkov taká, aká je. I sociálne siete také, aké sú.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

0
Budeme radi za vaše názory, prosím zanechajte nám komentár.x