Gourmettalk plný úspechov

 Gourmettalk plný úspechov

 

Tohtoročná jeseň prináša úspech. Tak ako dozrieva úroda a plody v prírode zasiate na jar, tak získavajú úspechy aj slovenské hotely, svetový film a tradične- netradičný festival. Už samotný Sofokles povedal, že úspech je odmena za drinu. O čom svedčia aj novinky v jesennom gourmettalku.

Najpohostinnejší je hotel v Kežmarku.

Vedeli ste, že až 6 historických slovenských hotelov bolo nominovaných v európskej hotelierskej súťaži Historic Hotels of Europe Awards. Prvé miesto v kategórií Historic Hotels Host of the Year 2017 získal hotel plný príbehov- Hotel Hviezdoslav v Kežmarku. Svoju radosť z ocenenia neskrývala riaditeľka hotela Hviezdoslav Sylvia Holopová: „Ocenenie je predovšetkým prejavom spokojnosti našich hostí so službami hotela. Ich spokojnosť je odrazom usilovnej práce a zanietenia našich zamestnancov. Krédo hotela MALÝ HOTEL s VEĽKÝM SRDCOM sa snažíme pretransformovat do reality na každom úseku a hosť to cíti. Ďakujeme za podporu našim hosťom a ďakujeme za skvele odvedenú prácu zamestnancom hotela. “

Hotel Hviezdoslav Kežmarok

Prestížnu americkú cenu za architektúru získal Grand Hotel Kempinski High Tatras.

Jednu z najrešpektovanejších cien v odbore architektúrydizajnu, ktorá vyzdvihuje prácu architektov z celého sveta v kategórií Architectural Design/ Heritage Architecture získala práve stavba Grand Hotel Kempinski High Tatras na brehu Štrbského plesa v prekrásnych Vysokých Tatrách. Stavbu hodnotila porota koplexne, od návrhu až po ukončenie realizácie projektu. Grand Hotel Kempinski High Tatras prešiel komplexnou rekonštrukciou historickej budovy . Zachovali sa tak pôvodné prvky v podobe schodísk, balkónov a farebnosti omietok. Bravó! Hotel je naozaj skvostom a oceniť to vedia nielen hostia, ale aj svetoví architekti.

Grand Hotel Kempinski High Tatras

Grand Hotel Kempinski High Tatras

Café Society od Woodyho Allena.

Príbeh o mladom mužovi Bobbym, ktorý odíde hľadať šťastie z Bronxu do Hollywodu do firmy svojho strýka, ktorý je mocným agentom filmových hviezd. Boby sa zamiluje do strýkovej asistentky Vonnie, ktorá poriadne zamieša životom Bobyho, ale i jeho strýka. Môže žena milovať dvoch mužov naraz? Zvíťazí skutočná láska? Niektoré rozhodnutia ovplyvnia celý náš život, dokonca aj nám kávičkárom. Film jednoznačne odporúčame, ostali sme očarení, nielen hereckým obsadením, príbehom ale aj samotným názvom.

Café Society

Café Society

Tradične- netradične. Festival Káva- čaj- čokoláda!

Kávičkári milujú kávu, čaj a bez pochýb aj čokoládu. Už piaty rok sa opätovne tešíme na festival s bohatým sprievodným programom, workshopmi a tradičnou LATTE ART SHOW. Nevieme sa dočkať 12. a 13. novembra, kde sa určite spoločne stretneme v nákupnom centre Bory Mall v priateľskej atmosfére so šálkou lahodnej kávy.

Festival Káva-čaj-čokoláda

Viac info na facebooku.

Text: kavickari.sk

Foto: Ondrej Bobek, archív firiem a Grand Hotel Kempinski High Tatras.

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Guťka Markocsyová

Pôžitkárka, instaguru a organizačný mozog celého portálu. Naša Guťka plánuje všetky cesty, fotenia i články. A vďaka jej citlivému oku je výsledná podoba článkov taká, aká je. I sociálne siete také, aké sú.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

0
Budeme radi za vaše názory, prosím zanechajte nám komentár.x