Vďaka Mirror Hospitality Expo privíta Bratislava hviezdy svetovej barovej scény

 Vďaka Mirror Hospitality Expo privíta Bratislava hviezdy svetovej barovej scény

Bratislava bude najbližšie dva dni epicentrom gastronómie strednej Európy. Výnimočná udalosť, Mirror Hospitality Expo, spája najväčšie slovenské talenty z oblasti nápojov a gastronómie spolu s poprednými svetovými barmanmi a šéfkuchármi vo výnimočnej sérii podujatí, degustácií a seminárov. Jedinečné podujatie nesie názov podľa unikátneho slovenského baru, Mirror Bar Bratislava, ktorý patrí do prestížneho rebríčka stovky najlepších barov na celom svete.

Mirror Hospitality Expo-Mirror Bar
Mirror Bar, zážitkový koktailový bar situovaný v historickom hoteli Radisson Blu Carlton v bratislavskom Starom Meste, je pre mnohých jednotkou medzi barmi na Slovensku.

7. a 8. máj bude vďaka Mirror Hospitality Expo patriť baru

A nielen jemu. Dvojdňové podujatie ponúka starostlivo vybranú kombináciu vzdelávacích workshopov vrátane seminárov, masterclassov, prehliadok lokálnych slovenských značiek a ochutnávok jedál a nápojov. Podujatie je vhodné nielen pre odbornú verejnosť, ale aj pre nadšencov gastronómie a gurmánov.

Mirror Hospitality Expo kuchári
Mirror Hospitality Expo je nielen o bare, ale i kuchyni.

Za vznikom Mirror Hospitality Expo je tím stojaci za Mirror Bar Bratislava, ktorý sa v rozšírenom rebríčku 50 najlepších barov sveta za rok 2023 umiestnil na 90. mieste. Cieľom tímu je predstaviť talenty zo slovenskej a stredoeurópskej barovej scény, ako aj hosťovanie renomovaných svetových mien. Podujatia so zameraním na vzdelávanie, networking a degustačné zážitky majú za cieľ prehĺbiť zručnosti a znalosti odborníkov z odvetvia a zároveň poskytnúť interaktívny zážitok pre nadšencov gastronómie. Barová show privíta pestrú škálu prednášajúcich a hostí z celého sveta, pokrývajúc témy od udržateľných pracovísk až po ekonomiku barov a foraging v koktailoch.

Mirror Hospitality Expo

Mirror Hospitality Expo
Mirror Bar sa môže pýšiť avantgardným prístupom k mixológii a interiérom inšpirovaným prírodou. Tvorivý koktailový program v bare je spojením umenia, prírody a klasických prvkov.

Vďaka guest shiftom z ocenených barov po celom svete sa na podujatí predstavia barmani svetovej špičky, ktorí predvedú svoju pohostinnosť a kreativitu. Medzi vážených profesionálov, ktorí sa zúčastnia guest shiftov, masterclassov a iných podujatí, patria Rodrigo Urraca z Handshake Speakeasy, ktorý do show vnesie svoj osobitý štýl a odborné znalosti, Benji Cavagna z 1930 v Miláne, ktorý je známy svojou odbornosťou vo výrobe inovatívnych koktailov, ale aj Timo Janse z Flying Dutchman, priekopník v propagácii holandskej koktailovej kultúry na celom svete. Na podujatí sa zúčastnia aj Martin Siska zo Scarfes Baru a Cassandra Eichhoff z Európskej barmanskej školy, rešpektovanej pre presadzovanie udržateľnosti v pohostinstve.

Mirror Bar
Mirror Bar upúta nápaditým, noblesným interiérom, ktorý ukrýva mnohé zákutia a salóniky s dôrazom na detaily.

Cieľom je rast a zvýšenie povedomia o barovej scéne na Slovensku

Ľuboš Rácz: „Práca v bare nie je zamestnanie, ale remeslo. Chce to niečo navyše, silnú osobnosť, vystupovanie a etiketu, nielen znalosti“

Čítať viac >

Stredná Európa je v súčasnosti jedným z najrozvíjajúcejších sa trhov s koktailmi na svete, kde barmani vyrábajú nápoje z menej známych miestnych produktov a ingrediencií v kombinácii s inovatívnymi technikami a pohostinnosťou, ktorá stelesňuje ducha perfekcionizmu.

„Organizovanie Mirror Hospitality Expo bolo pre mňa a celý náš tím v Mirror Bare neuveriteľným zážitkom. Naša láska a vášeň pre barový priemysel spolu so skúsenosťami z návštev podobných podujatí po celom svete nás inšpirovali priniesť niečo výnimočné do Európy a na Slovensko.“

„Toto podujatie nás naozaj nadchlo a sme poctení, že môžeme prispieť k rastu a úspechu barovej kultúry na Slovensku. Naším cieľom je predstaviť svetu to najlepšie z nášho regiónu a sme nadšení, že môžeme privítať našich hostí v Bratislave na druhom ročníku barovej show, kde sa budú konať ďalšie zaujímavé semináre, takeovery a ochutnávky,“ hovorí Stanislav Harcinik, spoluhostiteľ Mirror Hospitality Expo.

Mirror Hospitality Expo
Môžete sa tešiť na odborníkov z barového odvetvia, ktorí sa spoločne stretnú, aby poskytli interaktívny zážitok pre všetkých nadšencov gastronómie.

Vybraní profesionáli z Mirror Hospitality Expo:

Odborníci z barového odvetvia obohatia podujatie svojimi postrehmi a inováciami, čím prispejú k živej atmosfére vzdelávania a spolupráce. Prehľad niektorých tém seminárov plánovaných pre Mirror Hospitality Expo zahŕňa:

1930. (Miláno), Benjamin Cavagna

Talianska kultúra pohostinnosti a bitters

Európska barmanská škola, Cassandra Eichhoff

Ako byť súčasťou komunity kdekoľvek na svete

Zahir (Nitra, Slovensko) – Lubos Racz

Pozorný servis a ako ho dosiahnuť. Ako sa stať najlepším možným hostiteľom

Manhattan (Singapur), Rusty Cerven

Vedenie a budovanie tímu v bare

Scarfes Bar (Londýn) Martin Siska

Barová ekonomika: Rušný bar vs. Ziskový bar a Ako môže bar dosiahnuť úspech v podnikaní?

Healthy Hospo (Londýn), Jason Candid

Wellness v pohostinstve: Vlastné stratégie a udržateľné pracovné prostredie

Alma (Praha), Pavel Sochor

Foraging – história a dôvody, prečo ho vyskúšať

Maffeo Drinks (Praha) Chris Maffeo

Ako uviesť svoj produkt na miestny alebo medzinárodný trh a sprievodca demystifikáciou generácie Z pre značku nápojov

Úplný harmonogram a kompletný zoznam všetkých tém seminárov nájdete na webovej stránke mirrorhospitalityexpo.com.

Mirror Bar

Mirror Hospitality Expo-Mirror Bar
Pod vedením ambasádora baru Stanislava Harcinika a manažéra baru Petra Marcinu (na fotografii) obsadil Mirror Bar v roku 2023 na rozšírenom zozname 50 najlepších barov sveta 90. miesto.

Mirror Hospitality Expo kladie dôraz i na študentov

Mirror Hospitality Expo prinesie aj strhujúce ukážky varenia od niektorých z popredných slovenských kulinárskych talentov. Šéfkuchári pochádzajú zo širokého spektra stravovacích zariadení, od kvalitných reštaurácií, ktoré získavajú suroviny priamo zo svojich fariem, až po tie, ktoré demonštrujú tradičnú slovenskú kuchyňu s moderným nádychom. Ich prezentácie budú oslavou bohatstva miestnych surovín, spájajúce tradície s inováciami pre nezabudnuteľný gastronomický zážitok.

Okrem programu, ktorý zahŕňa rôzne semináre a ukážky varenia, sa bude na Mirror Hospitality Expo konať aj druhý ročník súťaže Mirror Junior International Challenge 2024. Cieľom súťaže je nájsť talenty z hotelových škôl v celej strednej Európe a ukázať zručnosti a kreativitu najšikovnejších študentov regiónu. Táto súťaž je aj súčasťou záväzku Mirror Hospitality Expo vychovávať ďalšiu generáciu lídrov v tomto odvetví a podporovať pohostinstvo v regióne.

Mirror Hospitality Expo
Mirror Hospitality Expo je skutočným zážitkom pre návštevníkov.

 

Viac informácií o Mirror Hospitality Expo nájdete na webovej stránke a Instagrame.

Text: upravená tlačová správa Mirror Hospitality Expo

Foto: MHE a Dominika Noskovičová

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články