Top miesta na Slovensku: Trenčiansky Kraj

 Top miesta na Slovensku: Trenčiansky Kraj

 

V roku 2017 sme vydali knižku- bedeker Top miesta na Slovensku / Top places in Slovakia, ktorá priniesla prehľad najlepších kaviarní a bistier na Slovensku. Dodnes táto knižka teší svojich majiteľov, ktorí s ňou cestujú. Niektorí dokonca zbierajú pečiatky do bedekrov. Aké prevádzky sa tam umiestnili? Pokračujeme Trenčianskym krajom.

Cafe Sládkovič: O jednej veľkej láske 

Už pri prvom pohľade na štýlovú kaviarničku, ktorú zútulňujú úryvky z diel Andreja Sládkoviča, historické fotografie približujúce slovenské kultúrne dedičstvo i originálne kúsky od mladých dizajnérov, je jasné, že toto miesto budú milovať všetci hipsteri a fanúšikovia dobrého vkusu. Pri druhom pohľade zistíme, že si ho obľúbili aj usmievavé študentky z neďalekého gymnázia. Pri tom treťom nám však dôjde, že sa tu vlastne páči asi každému – pri jednom stole spokojne debatujú kolegovia v oblekoch, pri inom si babka s vnučkou vychutnávajú zdravé raw koláče a domáce limonády.

Marína kaviareň

Kaviareň Sissi: Na návšteve u cisárovnej

 

Secesná budova historického hotela Elizabeth, ktorý sa rozprestiera pod Trenčianskym hradom, sľubuje skutočný zážitok z návštevy. Hotelová kaviareň Sissi vás vďaka interiéru a úslužnému personálu prenesie do minulosti. Honosné kryštálové lustre dodávajú miestnosti punc noblesy a každodennú návštevu menia na niečo výnimočné. Sadnite si do boxov pri veľkých oknách a pokochajte sa výhľadom na mesto. Všimnite si aj krásne vitráže, ktoré sa nachádzajú nad barom.Kaviareň Sissi okrem kávy a koláčov ponúka aj možnosť rýchlych jednoduchých obedov.

kaviareň Sissi hotel Elizabeth Trenčín

Baric – Wine Bar Caffe: Ako včielka vo svojom úli

Baric Wine Bar Caffe je príjemným osviežením v meste, ktoré poznáme aj pod názvom Baťovany či Baťovka. Partizánske na cestu kvalitnej gastronómie len nastupuje, aj preto je tento koncept taký príjemný. Priestor je tematicky rozdelený na viacero častí. Ponúka kaviareň, salónik i vináreň. Jednoznačne najkrajšia je vinárenská časť. Keď sa v nej usalašíte, cítite sa ako včielka vo svojom úli. Doslova. Precízna práca dizajnéra sa odrazila na nevšednom použití dreva nielen na stene, ale aj na strope, ktorý pripomína včelie plásty.

baric vináreň Partizánske výber slovenských vín

Cafe – Cafe: Na sídlisku v Prievidzi

Kaviareň Cafe Cafe v Prievidzi nájdete mimo rušného centra blízko sídliska, na ulici plnej rodinných domov. Už len táto poloha dodáva miestu srdečnú atmosféru. Drobný podnik víta hostí útulnými sedačkami a stolíkmi „vo výklade“, ktoré ocenia mnohí milovníci pozorovania života za oknami. V lete sa kapacita miestnosti rozšíri o veľkú terasu s pohodlnými kreslami.

Cafe Cafe Prievidza

Text: Simona Budinská

Foto: archív Kávičkári.sk

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Simona Budinská

Vášnivý gurmán, mama troch detí, dvoch kníh a niekoľkých bedekrov. Náhody sú jej osudom, a tak pred rokmi vznikol projekt Kávičkári.sk. S nadšením sa venuje najmä víziám, kreovaniu na portáli, ale aj new biznis. Srdcovkou je aj vzdelávanie v oblasti gastronómie v rámci projektu Gastrolove a tvorbe osobnostného PR.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články