(Takmer) adventný Gourmettalk

 (Takmer) adventný Gourmettalk

Už tento víkend sa začne najkrajšie obdobie roka – advent.  Aké máte plány? Budete doma, budete piecť, alebo sa vyberiete za pôžitkami? Nechajte sa nami inšpirovať.

 

1. Najlepší baristi budú súťažiť v Nitre

 

Už tento víkend, 28. – 29.11.2015, sa bude v Nitre súťažiť o titul najlepšieho baristu Slovenska. Svoj talent prihlásení súťažiaci predvedú pod dohľadom celosvetovo uznávaných organizácií Speciality Coffee Association of Europe (SCAE) a World Coffee Events a priestory Župného domu rozvoňajú kávové nápoje pripravené hneď v troch kategóriách. Víťaz každej kategórie postúpi na svetové kolá súťaže v Dubline a Šanghaji.

V kategórii “Barista” sa súťažiaci popasuje s prípravou espressa, cappuccina a vlastného miešaného drinku, ktorých základom bude ním vybraná káva, s ktorou pracuje aj v spolupráci s jej pražiarom či dokonca farmárom. V druhej kategórii s názvom “Cup Tasters” každý barista dokáže svoj talent rozpoznania kávy podľa chuti. Jeho úlohou bude ochutnať 24 káv rozdelených na ôsmych stoloch a z každej trojice tak vybrať, ktorá z troch káv na každom stole je iná. Posledná kategória “Coffee In Good Spirits” preverí šikovnosť a kreatívnosť baristov aj vo vytvorení miešaného alkodrinku, ktorého základnou ingredienciou musí byť káva.

 

plagat-barista-2016-web

 

 

2. Meky zaspieva v Tatrách

 

Meky Žbirka je klasik, ktorého má snáď každý rád. Svojou tvorbou, nevtieravým vystupovaním a celkovou prezentáciou je príjemným tipom na strávenie pohodového víkendu v Tatrách. Grand Hotel Kempinski s ním uzatvára sezónu hudobných koncertov spojenými s vstupom a ubytovaním. Pokiaľ máte záujem o takýto pobyt, rezervujte si v kalendáriku termín od 11.- 13.12.2015. Viac informácií nájdete tu – koncert Meky Žbirka v Tatrách.

 

Meky Zbirka

 

 

3. S autom a psom za pôžitkami + súťaž

 

Ešte na jeseň sme si spravili v krásnom a novom červenom Hyundai i 30 výlet za pôžitkami. Červený drak nás poprevážal po cestách i necestách západného Slovenska a spolu s Hovawartom v kufri ukázal, že je silným partnerom za každých podmienok. Ideálny pre jednotlivca, rodinu, ale aj psíčkara. Proste vymakaná štýlovka.

Jediné, na čo sme odrazu narazili ako na problém, bolo to, že sme nevedeli, do akého podniku môžeme ísť s tak veľkým psíkom. Veľa podnikov, kam sme boli zvyknutí chodiť, takúto možnosť neposkytuje. Aj preto sme sa rozhodli, že pripravíme pre vás súťaž. Do komentárov pod článkov nám napíšte, kam chodíte so svojimi štvornohými priateľmi „na kávu“ a jedného z vás odmeníme balíčkom gurmánskej kávičky. 

 

 

kam za pozitkami s hyundai i30

 

 

4. Veľa krásnych receptov

 

Počas novembra sme si trošku zamakali, aby sme si pre vás pripravili naozaj krásny december. Aj preto vás bude čakať množstvo krásnych článkov a receptov, ktoré sú skutočne inšpirujúce. Máte sa na čo tešiť!

 

vianočné recepty

 

 

 

Text: Simona Budinská

Foto: kavickari.sk, Ondrej Bobek, archív firiem

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Odporúčané články