Tá, mlsná, Emma!

 Tá, mlsná, Emma!

V jednom z najkrajších slovenských vinohradníckych miest sa usídlila Emma. Svojim mlsným jazýčkom zozbierala hodnoty a tradície okolia a pretavila ich do štýlovej kaviarne. Svoj šarm ukázala aj v priliehajúcej minigalérii, kde návštevníkom ponúka svoje poklady.

 

mlsná emma

mlsná emma interiér

 

Mlsná Emma je pre miestnych Pezinčanov i okolie pojmom. Pôvodne malá čokoládovňa s obchodíkom na korze sa po niekoľkých rokoch na základe dopytu od hostí stihla rozrásť a obsadiť vedľajší, niekoľko násobne honosnejší priestor. Dnes majú kaviarnička a Artshop k dispozícií klenbové miestnosti v starom meštianskom dome. Voľakedy dávno tu sídlila banka. Môžete tak vidieť stopy po trezore i výklenok pri okne, kde mal svoj stôl pán riaditeľ.

 

mlsná emma interiér

mlsná emmamlsná emma interiér

 

Za celým konceptom stojí rodina Kočnerovcovmama, otec, syn a dcéra. Každý prispel svojou troškou, i deti. Napríklad malá dcérka vymyslela názov, Mlsná Emma. Tak trošku po sebe, tak trošku po babičke, ktorá bola tiež Emma a bola vraj veľmi mlsná.

 

mlsná emma rodina kočnerovcov

 

Miesto v sebe skrýva kus dávneho čara. Nie je to len budovou, ale aj retro nábytkom, či čerstvými kvetinami na stoloch. Pani majiteľka neznesie umelé, a tak sa môžete potešiť touto krehkou krásou.

 

mlsná emma

 

Za interiérom novej Mlsnej Emmy stojí niekoľkomesačná tvrdá práca celej rodiny a blízkych priateľov. Starý priestor sa nadýchol, vpustil dnu svetlo, vône a veci vytvárané s láskou.

 

mlsná emma

 

Sortiment je na malé mestečko pokrokový. Okrem pezinských čokoládových praliniek ILLUI (odporúčame levanduľové! ), si na svoje prídu aj vyznávači bio koláčikov, či domácich zákuskov. Samozrejme, myslí sa aj na bezlepkáčov.

 

mlsná emma zákusky

mlsná emma zákusky

 

Potešia i klasické limonády, skvelá horúca čokoláda a samozrejme, káva. Máte na výber Carraro od Marco Polo CAFE i Ebenica, od „suseda“  Mlsnej Emmy, Mareka Fajčíka. Šikovný synátor, Alex, vám pripraví cappuccino, podľa vášho gusta. Mňam!

 

príprava kávy mlsná emma

príprava kávy mlsná emma

cappuccino mlsná emma

 

 

Text: Simona Budinská

FOTO: Ondrej Bobek

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Odporúčané články