Silthera – dar prírody vo fľaši: Spoznajte unikátnu minerálnu vodu s dokonalým zložením

 Silthera – dar prírody vo fľaši: Spoznajte unikátnu minerálnu vodu s dokonalým zložením

Vedeli ste o tom, že voda tvorí až 60 % telesnej hmotnosti a je pre ľudský organizmus životne dôležitá? Voda hasí nielen smäd, ale reguluje aj telesnú teplotu a vďaka nej sa transportujú do buniek živiny či kyslík. Tam jej úloha zďaleka nekončí. Poďte s nami do Piešťan, kde sme objavili novinku. Unikátnu minerálnu vodu Silthera, ktorej zloženie je bohaté na kremík, vápnik a horčík. A nielen to.

Novinkou v HoReCa segmente v našej krajine je slovenská minerálka Silthera, ktorá obsahuje bohaté zloženie kremíka, vápnika, ale aj magnézia.

Nie každá voda je rovnaká

Aký je rozdiel medzi minerálkou a vodou z kohútika? Kvalitná minerálna voda obsahuje cenné minerály a stopové prvky, ktoré sú pre ľudský organizmus prospešné. Tie sa v bežnej vode v dostatočnom množstve nenachádzajú. Zahrnutie minerálnych vôd do nášho denného pitného režimu spôsobí množstvo pozitívnych zmien, ktoré zaznamenáme už po krátkom čase. Každá minerálna voda obsahuje minerálne látky dôležité pre telo. Tie sú prítomné v rôznych pomeroch, v závislosti od zloženia prostredia, z ktorého konkrétna minerálna voda vyviera. Aké benefity pitie kvalitnej minerálnej vody prináša?

Jedinečný dar slovenskej prírody – slovenská minerálka Silthera obsahujúca množstvo zdraviu hodnotných benefitov. Nájdete ju v ponuke hotelov siete Ensana.
 • Zlepšuje pružnosť a kvalitu pleti.
 • Výrazne prispieva k správnej činnosti metabolizmu.
 • Znižuje „zlý” LDL cholesterol.
 • Upravuje trávenie.
 • Zvyšuje kondíciu svalovej hmoty.

Silthera – jedinečný dar prírody

Ak patríte k našim čitateľom, iste ste si všimli, že v našej redakcii máme veľmi radi slovenské produkty a výrobky. I preto sme sa veľmi potešili novinke, minerálnej vode Silthera, ktorá pochádza z minerálneho prameňa spod Vysokých Tatier, z jednej z najčistejších oblastí Európy.

Oslovila nás aj preto, lebo je ideálnou voľbou pre ženy s aktívnym životom, ktoré rady športujú a dbajú na zdravie svojho tela. O to sa snažíme aj my, ženy z redakcie portálu Kávičkári.sk. Ale myslíme si, že novinka bude chutiť nielen ženám, ale aj pánom a deťom.

Čistá a zdraviu prospešná. Slovenská minerálna voda v elegantnom sklenenom balení sa hodí najmä do prevádzok v oblasti cestovného ruchu.

Minerál krásy

Kremík, alebo tiež minerál krásy, prináša so sebou množstvo benefitov, keďže v podobe kyseliny kremičitej spôsobuje biosyntézu kyseliny hyalurónovej. Áno, je to presne tá známa kyselina, ktorá sa stará o pevné nechty, bohaté a lesklé vlasy, ale tiež zdravie a pružnosť pleti. Je totiž významným dodávateľom elasticity v rôznych častiach ľudského tela. Minerálna voda Silthera obsahuje okrem kremíka aj vápnik, stavebnú látku pre zdravé kosti, svaly a magnézium, ktoré je dôležité pre správny srdcový rytmus, pri zvýšenej aktivite a v stresových situáciách.

Práca za počítačom a monotónny pohyb často spôsobujú kŕče či únavu aj nám. Bojovať sa proti nim dá aj dúškom daru z prírody v podobe minerálnej vody Silthera.

Minerálna voda Silthera obsahuje okrem kremíka aj vápnik či dôležité magnézium.

Zloženie minerálnej vody Silthera

+ KREMÍK (90,71 mg/l)

+ VÁPNIK  (156,40 mg/l)

+ MAGNÉZIUM  (135 mg/l)

Sila a krása ukrytá v jednej fľaši

Minerálna voda Silthera neprináša len uhasenie smädu, vplyv na krásu alebo pozitívny zdravotný účinok, ale tiež dôležité posolstvo. Aby ženy v čase, keď sú so svojím telom a vo svojom vnútri nespokojné, ostali samé sebou. Aby sa mali rady a páčili sa také, aké boli stvorené v ich prirodzenej kráse.

Minerálna voda nie je len na uhasenie smädu. Okrem pozitívneho zdravotného účinku má aj dôležité posolstvo.

Aké benefity ponúka slovenská minerálna voda Silthera?

 • prirodzene rozžiari a napne pleť,
 • predchádza lámaniu nechtov a vlasov,
 • vhodná taktiež pri problémoch s močovými cestami,
 • proti kŕčom (napr. pri športe),
 • podporuje kvalitu spánku,
 • podieľa sa na tvorbe spojivových tkanív (podporuje kvalitu chrupaviek).

(Voda nenahrádza, ale vhodne dopĺňa iné zdroje minerálov, a preto ju doplňte kvalitnou a vyváženou stravou.)

Novinka nielen v sklenenej fľaši do ruky

Minerálnu vodu Silthera momentálne nájdete v Slovenských liečebných kúpeľoch Piešťany a v Prírodných liečebných kúpeľoch Smrdáky. Môžete ju ochutnať v každej kaviarni a reštaurácii v hoteloch siete Ensana.

Silthera je momentálne exkluzívne dostupná len v Slovenských liečebných kúpeľoch Piešťany a v Prírodných liečebných kúpeľoch Smrdáky.

Silthera vás privíta pri príchode na izbách:

 • hotela Esplanade (izba Premium, Premium Plus, Apartmán Premium, Prezidentský apartmán alebo apartmán Komfort),
 • hotela Vietoris (izba superior Plus, apartmán Superior Plus),
 • hotela Morava (apartmán),
 • hotel Centrál (izba superior).

 

Text: Michaela Krivdová

Fotky: Ondrej Bobek

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Michaela Krivdová

Neexistujú výzvy, pred ktorými cúvne a každú z nich berie ako skúsenosť či zážitok, ktoré vždy dokonale zapadnú do jej skladačky. Skladačky kreativity a nadšenia, so štipkou estetična a dokonalej organizácie. Ideálne s rannou kávou či pohárom dobrého vína v ruke.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články