Nedeľné Varenie: Sladký recept Čarovnej Špajze

 Nedeľné Varenie: Sladký recept Čarovnej Špajze

 

Vďaka pár ingredienciám a chuti variť stvoríte pochúťku, ktorú milujú snáď všetci. Nechajte sa inšpirovať voňavým receptom z Čarovnej Špajze.

Banánové lievance s lesným ovocím a tvarohovým krémom

Suroviny: banán 1 ks, vajce 1 ks, hladká múka 20g, cukor vanilkový- jedna čajová lyžička, cukor práškový dve lyžice, lesné ovocie 100g, tvaroh jemný 100g

Nedeľné varenie

Postup: Najskôr si vyšľaháme jemné cesto z banánu, vajca, vanilkového cukru a potom vmiešame múku.  Nśledne ho vylejeme na rozpálenú panvicu.  Z daného množstva si pripravíme 3 až 4 lievance. Do hrnčeka si dáme lesné ovocie s práškovým cukrom a necháme prevariť. Ak pripravujeme zmes z čerstvého ovocia, pridáme trošku vody alebo vína. Medzičasom si vymiešame jemný tvaroh s cukrom. Na záver lievance na seba poukladáme a  jednotlivo ich prelejeme uvarenou lesnou zmesou. Krém môžeme dať na vrchnú časť alebo na bočnú časť taniera. Ozdobíme mätou a jedlými kvietkami. 

Nedeľné varenie

Čarovnú Špajzu nájdete aj na instagrame.

Text: kávičkári

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články